Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sejas ovāla uzlabošanas tehnikas plastiskajā ķirurģijā

Plastiskās ķirurģijas klīnika

Plastiskā ķirurģija piedāvā daudzas labas metodes sejas ovāla uzlabošanā, kas pacientēm un pacientiem ļauj kļūt par vairākiem gadiem jaunākiem. Vairāk par šīm tehnikām un to, kā panākt vēlamo rezultātu, pacientam līdzsadarbojoties ar plastikas ķirurgu, stāsta sertificēta plastikas ķirurģe Anda Gaile no Mikroķirurģijas centra.

Primāri būtu jāsaprot, kādas izmaiņas vērojamas audos novecošanas laikā

1. Mainās kaulu struktūra

Ja salīdzina gados jauna un veca cilvēka galvaskausa formu, tad novēro tā saucamo kaula eminenču jeb izcilņu pazemināšanos, nolīdzināšanos. Līdz ar to mainās arī mīksto audu izvietojums un sejas profils. Kaula izbīdījumu jeb eminenšu korekcju veic ar mērķētu filleru ievadīšanu un dažādu implantu palīdzību.

2. Sejas muskuļu, fasciju izmaiņas un taukaudu masas samazināšanās

Līdzīgi kā pārējā ķermenī, arī sejas muskuļi zaudē savu apjomu un tonusu. Samazinās to elasticitāte. Izmainoties zemādas tauku slāņa un tauku polsteru apjomam, izmainās sejas apjoms un tā kļūst vizuāli plānāka, neizteiksmīgāka.

3. Ādas elasticitātes un biezuma izmaiņas

Novecojot āda kļūst mazāk elastīga, samazinās zemādas tauku slāņa biezums un līdz ar to āda kļūst plānāka. Tai parādās dziļas, pastāvīgas krunciņas.

Izprotot visas šīs izmaiņas, iespējams plānot nepieciešamās manipulācijas un ķirurģiskās iejaukšanās, kuras sniegtu optimālu rezultātu.

Kā plastiskā ķirurģija ļauj uzlabot sejas ovālu?

Plastiskās ķirurģijas mērķis ir koriģēt novecošanās rezultātā zaudēto sejas tilpumu, novērst mīmikas un statistisko krunciņu veidošanos, atjaunot acu, vaigu un sejas apakšējās trešdaļas jauneklīgo izskatu. Lūk, Andas Gailes ieteikumi:

  1. Botulintoksīns A – manuprāt, lieliskākais līdzeklis, lai kontrolētu, mazinātu un izlīdzinātu mīmikas muskuļu radītās ādas krunciņas. Botulintoksīns ir neirotoksīns, kas ierobežo konkrēta mīmikas muskuļa aktivitāti, kā rezultātā neveidojas vai būtiski izlīdzina šī muskuļa radītās mīmikas krunciņas, piemēram, dusmu krunka, “vārnu kājiņas”, utt.
  2. Hialuronskābes preparāti sejas tilpuma un statistisko krunciņu korekcijai. Preparāta priekšrocība – tas pilnībā noārdās, neradot nevēlamus preparāta uzkrājumus, kas vēlākos periodos varētu radīt vizuālus defektus.
  3. Zemādas uzsūcošie diegi – šī metode būtībā ir risinājums tiem pacientiem, kuriem novēro vieglas audu noslīdējuma pazīmes, kuras nav iespējams koriģēt ar injekcijas preparātiem, bet indikācijas operatīvai terapijai vēl nav.

Kad injekcijas un zemādas diegu metodes kļūst neefektīvas, vēlamo rezultātu var sasniegt ar dažādām operāciju tehnikām:

  1. Plakstiņu korekcijas operācija jeb blefaroplastika – viena no populārākajām plastiskās ķirurģijas operācijām. Operācija piemērota pacientiem, kuriem vērojams plakstiņu ādas elasticātes zudums, taukaudu trūces. Parasti pacienti sūdzas par liekās ādas krokām, kas augšējiem plakstiņiem gulstas uz skropstu līnijas, radot gan vizuālu, gan funkcionālu defektu. Apakšējo plakstiņu gadījumā novēro ādas krociņas un taukaudu trūces, kas rada noguruma izskatu. Operācijas pamatā ir liekās ādas korekcija un taukaudu izgriešana, atjaunojot jauneklīgu acu izskatu;
  2. Uzacu ptozes korekcija jeb browelifts. Tā ir operāciju grupa, ar kuras palīdzību atjauno uzacu estētisko pozīciju. Operācijas veidi ir dažādi un katrs no tiem ir piemērots noteiktu izmaiņu pakāpes un izteiktības korekcijai;
  3. Sejas audu ptozes korekcija jeb facelifts – operācijas tehnika paredzēta pacientiem ar mērenām vai izteiktām sejas ovāla izmaiņām. Tās mērķis – koriģēt virspusējo sejas fasciju (veicot tās savilkšanu, saīsināšanu), liekās ādas korekcija un kakla platā muskuļa korekcija, lai atjaunotu zoda līniju. Operāciju mūsdienās papildina ar tauku injekcijām zonās, kurās novēro tauku polsteru zudumu, padziļinātas statistikās krunciņas, kā arī, lai nepieciešamības gadījumā palielinātu zemādas tauku slāņa biezumu.

Kad ar operatīvām tehnikām ir atjaunota sejas estētiskā anatomija, pacients var turpināt nākošo gadu laikā izmantot dažādas mazinvazīvas manipulācijas, ar kuru palīdzību var uzturēt iegūto efektu ilgstošāk.

Pieteikties pie plastikas ķirurģes Andas Gailes uz konsultāciju vari, izmantojot šo pieteikuma formu.