Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Svarīgi kritēriji, izvēloties krēslu darbam

Nepiemērots krēsls darbam, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Nepiemērots krēsls darbam, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Muguras veselības problēmas, ir vienas no biežākajām, ar kurām saskaras biroja darbinieki, kuri darba dienu, pavada sēžot. Ļoti bieži pie vainas ir nepareizi izvēlēts krēsls. Neatkarīgi no tā, vai strādā birojā vai mājās, ļoti būtiski, lai tas būtu ērts un ergonomisks.
Ir vairāki kritēriji, kas jāņem vērā, izvēloties krēslu darbam.

Muguras balsts

Krēsla muguras atbalstam jābūt novietotam jostas vietas rajonā. Tam jābūt stabilam un ērtam. Ja pēc ilgstošas sēdēšanas, mugurai rodas nepatīkamas sajūtas, krēsls nav pareizi pielāgots.

Biroja krēsla sēdekļa augstuma un dziļuma regulācija

Ergonomiski pareizas sēdēšanas laikā kājām jābūt 90 grādu leņķī, turklāt pēdām stabili jābalstās pret zemi. Sēdekļa dziļums jāpielāgo, lai attālums no paceles līdz sēdekļa priekšējai malai ir aptuveni 10 cm.

Roku balsti

Arī roku balstiem, ilgstošas sēdēšanas laikā, ir svarīga funkcija. Tie ne tikai atpūtina nogurušos roku delmus, bet arī atslābina, samazina spriedzi plecu, sprandas rajonā. Ilgstoši strādājot pie datora, rokas ik pa laikam jāatpūtina uz roku balstiem.

Galvas balsts

Ilgstoši sēžot, ik pa laikam jāatpūtina kakls un sprandas daļa. Nereti darba dienas beigās sprandas un plecu daļa ir ļoti saspringta, šķiet, ka galva ir smaga. Galvas balsti biroja krēsliem nodrošina iespēju atpūtināt kakla, sprandas un plecu daļu.

Krēsla sēdekļa rotācija un mehānims

Daudzi cilvēki nepievērš uzmanību tam, ka krēslā daudz kustās. Darba krēsla sēdeklim jārotē ap savu asi, lai spētu grozīt ķermeni. Ilgstošām darba stundām sēdus pozā, vēlams krēsls ar “sinhro” (šūpošanās) mehānismu, kura pretestība pielāgota atbilstoši sēdētāja svaram. Tas nodrošina pareizu leņķa attiecību starp sēdekli un atzveltni.

Krēsla apdares materiāli

Būtiski novērtēt darba krēsla apdares materiālus. Biroja krēslam, kurā pavada vairākas stundas, jābūt ar ergonomiskā formā veidotu polsterējumu, elpojošu un viegli kopjamu apdares materiālu, piemēram, sietaudumu. Nepielāgojot krēsla ergonomiskos izliekumus ķermenim, sēdēt ir ne tikai neērti, bet arī neveidojas stabila un pareiza ķermeņa poza, kas var radīt tirpšanas sajūtu.

Neatkarīgi no tā, kur atrodas Tavs birojs – darba telpās vai mājās, ergonomisku darba krēslu Tev nodrošinās RKF jeb Rīgas krēslu fabrika, kas izgatavo Tavai darba dienai maksimāli ērtus krēslus, rūpējoties arī par Tavu veselību. RKF kā vietējā ražotāja priekšrocība ir pilns serviss – tiek nodrošināta ideāla kvalitāte visā krēsla kalpošanas laikā, rūpējoties par krēslu, kā garantijas, tā arī pēcgarantijas laikā.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...