Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tēvs ar dēlu makšķerē – 10 padomi pirmajai copei

Ikviena tēva pienākums ir iemācīt dēlam vīriešu lietas. Kur gan vēl vīrišķīgāka nodarbe par makšķerēšanu! Tā apvieno gan lielisku tēva – dēla kopā pavadīto laiku, gan iemāca bērnam, kā iegūt gardas vakariņas. Ieklausies 10 padomos, lai pirmā cope izdotos lieliska!

1. Drošība pirmajā vietā!

Vienalga, vai plānojat makšķerēt no krasta vai uz ūdens, pirmais, par ko nepieciešams parūpēties ir drošība! Ja dēls ir vēl mazs, noteikti padomājiet par peldvesti.

Arī neaizmirstiet par uzmanīgu rīkošanos ar asajiem priekšmetiem – nažiem un āķiem, kā arī ugunsdrošību, ja paredzēts kurt uguni. Gadīties mēdz visādi un labāk, lai šķiet, ka ir pārāk liela piesardzība, toties tā var palīdzēt izvairīties no neparedzamām nelaimēm.

2. Piemērots apģērbs – svarīgi!

Laicīgi sagatavojiet piemērotu apģērbu. Neaizmirstiet to, ka rīti un vakari ir vēsāki, tādēļ parūpējaties par siltu drēbju kārtu, ko vajadzības gadījumā var noģērbt.

Noteikti paņemiet līdzi maiņas zeķes, ideālā variantā arī kādu citu maiņas apģērbu, kas var izmirkt. Pirmā makšķerēšanas pieredze noteikti būs diezgan mitra.

Protams, kā jau jebkuram īstam makšķerniekam, nepieciešami gumijas zābaki un obligāta cepure, kas pasargā galvu no saules.

3. “Makšķernieka aptieciņa”

Pat ja tēvs ir pieredzējis un rūdīts makšķernieks, kuru neķer ne odi, ne saule, dēlam karš ar odiem un apdegusi āda noteikti neradīs labāko copes pēcgaršu. Lai nerastos diskomforts un nepatīkamas atmiņas, neaizmirstiet pretodu līdzekļus un saules aizsargkrēmu.

Arī dezinfekcijas līdzeklis un plāksteris noderēs, ja gadīsies ieķert āķi pirkstā liekot pirmo slieku vai ņemot nost pirmo paša noķerto zivi.

4. Laicīgi padomājiet par nepieciešamo aprīkojumu!

Makšķerēšanas aprīkojums pats par sevi ir nepieciešamo lietu pamata sarakstā. Pat ja nav plāns ķert uz vizuļiem un ar spiningu, vismaz auklu un āķi vajadzēs.

Neaizmirstiet, ka kopīgo pasākumu uz visai nepatīkamas nots var izjaukt fakts, ka nav iegādāta makšķerēšanas atļauja. Lai nav jāiekuļas nepatikšanās un jādodas mājās ar sodu un bez loma, parūpējaties par šo laicīgi!

Ekipējuma sarakstā noteikti iekļaujiet visu komfortam, it sevišķi, ja dēls ir vēl mazs. Parūpējaties par ērtu sēdvietu (krēsli vai sega), ja ir plāns pavadīt nakti ūdenstilpnes krastā, tad telts un guļammaiss – pašsaprotamas lietas.

Tukšs vēders radīs sliktu garastāvokli, tādēļ neaizmirstiet par uzkodām! Un, ja plānojat gatavot paši, tad neaizmirstiet arī ekipējumu ēst gatavošanai un pašus piederumus, produktus.

5. Sagatavojiet ēsmu!

Lielisks veids, kā noskaņoties makšķerēšanai laicīgi, ir sagatavot ēsmu un izstāstīt dēlam visus knifus par to, kādai zivij garšo attiecīgais gardums. Rociet kopā sliekas, gatavojiet ēsmas bumbas, sagatavojiet baltmaizi, kukurūzu un citus zivju iecienītus ēdienus. Lai dēls pats izmēģina un saprot, kas viņa zivij ūdenī garšo labāk!

6. Izgatavojiet pirmo makšķeri kopā!

Tēvs jutīsies ļoti pagodināts un lepns par pašu veidoto vienu no foršākajām lietām bērnībā – pirmo makšķeri! Tam nepieciešamas tikai 3 lietas: garš un izturīgs lazdas kāts, aukla un āķis.

Ir daudz dažādu veidu, kā sasiet makšķerēšanas auklu āķu mezglu. Ja ir apgūti vairāki, nebūs grūti atrast vieglāko siešanas veidu, ko iemācīt arī dēlam.

Ar šo pirmo makšķeri var makšķerēt arī bez pludiņa, ja tas aizmirsts! Tētis palīdzēs dēlam noturēt makšķeri un izjust, kad ir tas brīdis, kad zivs pieķeras.

7. Pacietību, tikai pacietību!

Makšķerēšana ir lielisks veids, kā iemācīt dēlam koncentrēties un kļūt pacietīgākam. Pētījumi liecina, ka viena no panākumu atslēgām dzīvē ir bērnībā apgūtas pacietības iemaņas. Neķer kreņķi, ja dēls pēc pirmajām 5 minūtēm vēlas skriet prom! Pacietība tēvā iemācīs pacietību dēlam un otrādi!

8. Parūpējieties par papildus nodarbi!

Jo dēls ir jaunāks, jo enerģiskāks. Pārāk ilga skatīšanās uz pludiņu var izsist pacietību no vietas un tad sagaidīt vien nevarēs, lai tiktu mājās. Papildus nodarbe, piemēram, kopīgi spēlējama galda spēle, grāmata, ko palasīt vai krāsojamās lietas paildzinās makšķerēšanas un kopā būšanas procesu.

9. Parunājiet par dzīvi!

Lai arī cik vecs bērns ir tēvam līdzi, viņam ir sava dzīve, par ko parunāt. Kā tēvs noteikti izmanto iespēju uzzināt par dēlu ko jaunu, izprast viņu, iedot kādu padomu un izstāstīt savu dzīves pieredzi. Aprunājieties kā vīrs ar vīru un tēvs ar dēlu!

10. Iepazīstiet dabu!

Dabā esot ir labākais veids, kad dēlu ar to iepazīstināt un izpētīt. Izzināt ir tik daudz ko – kukaiņus, augus, pašas zivis un vēl, un vēl..! Tas ne tikai izglītos viņu, bet arī tēvu, jo bērni patiesībā zina daudz vairāk, kā mums var šķist! Noteikti dēls mācēs paskaidrot, kāpēc zivs nerunā ar tādiem argumentiem, ka smieties vien nevarēs beigt! Un kas gan ir labākais rādītājs labi pavadītam laikam, ja ne smaidi!

Kad sliekas ievāktas, makšķere uztaisīta un jau noķerta pirmā zivs, dēla prieks un tēva lepnums būs neaizmirstams! Emocijas, ko sagādā pirmā kopīgā makšķerēšana ar tēvu, ir vienas no retajām, kuras nekad neaizmirst. Lai visu noslēgtu uz vēl patīkamākas nots, kopā variet uzvārīt savu zivju zupu uz ugunskura vai mājās. Pašu noķertais loms padarīs zupu par gardāko tās dienas ēdienu!

pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas