Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Tiks uzsākta vakcinācija 70+ vecuma kategorijā: kā tam pieteikties?

Vakcīna pret Covid-19 (Image by tomwieden from Pixabay)

Vakcīna pret Covid-19 (Image by tomwieden from Pixabay)

Tūlīt, tūlīt sāksies iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19 un jau tagad pieteikties vakcinācijai tiek aicināti Latvijas iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem. Kā to izdarīt un kur vakcīnu varēs saņemt? Lūk, atbildes.

Kā pieteikties vakcinācijai?

Visi, kuri vēlas vakcinēties pret Covid-19, bet nav vēl pieteikušies savai vakcīnai ir aicināti doties uz mājas lapu www.manavakcina.lv un aizpildīt pieteikuma formu vai zvanīt pa tālruni 8989. Ņemot vērā, ka šajā brīdī maksimāli svarīgi nodrošināt iedzīvotāju virs 70 gadiem vakcināciju, Veselības ministrija lūdz šajās un turpmākajās dienās bezmaksas tālruni 8989 izmantot tikai tiem iedzīvotājiem, kas ir vecumā virs 70 gadiem.

Kā notiks vakcinācija pret Covid-19?

Veselības ministrija norāda, ka, ja ģimenes ārsts ir arī vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs, tad ģimenes ārsts veiks reģistrēšanu vakcīnai, kā arī vakcinācijas process pēc ģimenes ārsta uzaicinājuma notiks tur pat – ģimenes ārsta praksē.

Ja ģimenes ārsts nav vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs, tad ar cilvēku pēc reģistrēšanās mājas lapā www.manavakcina.lv vai zvana pa tālruni 8989 sazināsies un uzaicinās uz vakcināciju iespējami tuvu iedzīvotāja norādītajai teritorijai.

Lai noskaidrotu, vai ģimenes ārsts ir vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs, ir jāpiezvana ģimenes ārstam. Sarunas laikā ģimenes ārts atklās, vai ir tiesīgs sniegt vakcīnu pret Covid-19.

Atgādinām, ka vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga. Tai pat laikā maksimāli ātri vakcinējot vairumu sabiedrības, ir pamats atgriezties ierastajā dzīves ritmā bez ievērojamiem ierobežojumiem, ņemot vērā pētījumos balstītu imunitātes veidošanos. Vakcinācijas kārtība tiek plānota pēc prioritāro grupu principa, kur priekšroka vispirms tiek dota cilvēkiem, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 dēļ ir visvairāk apdraudēta.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...