Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Tulpes var stādīt ne tikai rudenī, bet arī pavasarī! Kas jāzina?

Tulpes, Image by RÜŞTÜ BOZKUŞ from Pixabay

Daudzveidīgās, krāšņās tulpes parasti stāda rudenī, tomēr dažādu apstākļu dēļ var gadīties, ka to nepaspēji izdarīt, aizmirsi vai nevarēji. Negaidi rudeni, jo tulpes ir iespējams stādīt arī pavasarī un sagaidīt tulpju ziedus jau šajā vasarā! Lūk, kas jāzina par tulpju stādīšanu pavasarī!

Lai tulpes ziedētu jau šovasar

Ja vēlies, lai tulpju ziedi Tevi priecē jau šovasar, bet iepriekšējā rudenī neiestādīji tulpju sīpolus, tad šajā pavasarī Tev tos jāstāda jau nogatavinātus. Stādi sīpolus, kas ir lielāki par 5 cm diametrā, bez defektiem un bojājumiem. Lai būtu pilnīga pārliecība par to, ka sīpoli paspēs izaugt līdz ziedēšanai, vēlams, tos vispirms izaudzēt podiņā un tad pārstādīt dobēs. Podiņos tulpju sīpolus stādi, kamēr vēl ir sals, bet, kad augsne uzsilusi līdz 7 grādu temperatūrai, izstādi tos laukā, aptuveni 7 cm dziļumā. Tulpes lieliski izskatās ne tikai izstādītas dārzā, bet arī puķu podos!

Kur stādīt tulpju sīpolus?

Tulpes jāstāda vietā, kur augsne nav pārāk mitra. Vietai jābūt no vēja pasargātai, jo stiprs vējš šiem krāšņumaugiem nepatīk. Tulpēm piemērota kultivēta augsne. Ja augsne ir mālaina un smaga, tai jāpievieno upes smiltis, kūdru, kā arī kūtsmēslus. Augsnei jābūt ar neitrālu reakciju, jo skābā augsnē tulpes augs slikti. Lai to uzlabotu, augsnē iemaisa smalcinātas olu čaumalas vai kaļķi.

Kā stādīt tulpju sīpolus?

Lai puķu sīpoliem nepiemestos sēnīšu slimības, tos kodina 30 minūtes kālija permanganāta jeb “zilo graudiņu” šķīdumā, kas ir pavisam nedaudz rozā krāsā.

Ja augsne iepriekšējā sezonā nebija mēslota, pavasarī to vajadzētu izdarīt. Lai tulpes ātrāk augtu un tām būtu veselīgākas lapas, mēslo ar slāpekli.

Parastajā tulpju stādīšanā, lai tulpes priecētu pēc gada, sīpoli jāstāda ne mazāk kā 8 cm dziļumā, turklāt zeme pirms tam jāuzrok vismaz vienas lāpstas dziļumā. Pašus sīpolus stāda 10 – 20 cm attālumā no blakus esošiem sīpoliem, viegli iespiežot sīpolus irdenajā, iepriekš uzraktajā zemē, maksimāli cenšoties to nesaspiest, netraumēt.

Kā pasargāt tulpju sīpolus no grauzējiem?

Tulpju sīpolus, tāpat kā citus puķu sīpolus iecienījuši grauzēji. Lai tos pasargātu, piemēram, no ūdensžurkām, tos var stādīt zemē, iepriekš iestādot groziņos. Tādējādi grauzēji netiek pie puķu sīpola un tos arī ir daudz vieglāk izrakt.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...