Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ukrainas karš – ko prognozē astroloģija?

Astrologs Jānis Bēniķis

Astrologs Jānis Bēniķis

Ir lietas, ko saprast un izskaidrot ar prātu šķiet grūti, reizēm pat neiespējami, tādēļ visos laikos cilvēki ir mēģinājuši ielūkoties dziļāk – kas aiz tā visa stāv? Tāpat vienmēr ir mēģinājumi prognozēt, kā dažādi notikumi attīstīsies nākotnē un kādi pavērsieni vēl gaidāmi. Pēdējā laika karstākā un sāpīgākā tēma nenoliedzami ir karš Ukrainā. Bailes, neziņa, panika, izmisums mijas ar cerību uz atrisinājumu. Tā kā astroloģija jau daudzus gadus tūkstošus ir kalpojusi cilvēcei kā atskaites punkts pagātnei, tagadnei un nākotnei, uzaicinājām uz sarunu astrologu Jāni Bēniķi, lai kaut nedaudz mēģinātu atrast atbildes par to – kā raudzīties uz Ukrainas karu no astroloģijas viedokļa? Vai zvaigznes mums var palīdzēt izprast esošo situāciju vai prognozēt kara beigas vai atrisinājumu? Lūk, ko viņš saka:

Ukrainas kara sākums sakrīt ar draudīgu planētu stāvokli astroloģiskajā kartē

Viena no atskaites sistēmām, ko astrologi praktiski izmanto, ir notikuma sākuma brīdis, līdzīgi kā bērna dzimšana. Brīdis, kad Krievija pieteica karu Ukrainai (Putina uzruna TV) ir uzskatāms par kara “dzimšanas brīdi” agresora valsts pilsoņu prātos un sirdīs. Tikai šoreiz tas ir brīdis, kad ir dzimis neizmērojams un necilvēcīgs ļaunums.

Skatoties šī “ļaunuma” dzimšanas brīdi, no astrologa viedokļa, pārsteidz tā spēks un pragmatisms. Šis ļaunums ir izvēlējies sev ļoti spēcīgu planetāro stāvokli, cerēdams, ka tas viņu glābs un nesīs ātru uzvaru.

Pirmkārt, tas ir izvēlējies uzlecošo Mežāža zīmi, pār kuru valda Saturns – laika, nāves un iznīcības simbols. Lai saprastu šī simbola būtību, atliek paskatīties Fransiko Gojas (1819-1823) gleznu “Saturns aprij savus bērnus”, kur Saturns, baidoties, ka viņu no troņa gāzīs paša bērni, visus pēc to dzimšanas apēd.

Šim stāstam klāt nāk arī Marss, kara dievs, kurš šajā brīdī arī ir ieņēmis vienu no savām visspēcīgākajām pozīcijām – eksaltāciju, tajā pašā Mežāža zīmē.

Visam pa vidu tam ir pieslējies Plutons, kas no astroloģijas viedokļa, kara kontekstā, arī tiek uzskatīta par nelabvēlīgu planētu, jo simbolizē transformāciju, lielus kolektīvus, kā arī kodolieročus.

Šo visu jauko plejādi papildina Venēras (vērtības un nauda), Merkūra (komunikācija) un Saules (līderis) atrašanās astroloģijas kartes sadaļā, ko sauc par I namu - tas simbolizē visa sākumu un personu kopumā. Faktiski, izvēloties paziņojuma brīdi par kara pieteikšanu, Krievijas agresors ir vēlējies pateikt – mēs kontrolēsim visas Jūsu dzīves sfēras un kara gaitu.

Kāda būs kara ietekme uz finansēm?

Kara astroloģiskās kartes sadaļā, kas atbild par kara finansēm atrodas Jupiters, veiksmes un optimisma planēta, kura šobrīd arī ieņem spēcīgu pozīciju. Šī ir skaidra norāde, ka Kremļa agresors savās domās uzskata, ka finanšu sfērā karš nenesīs lielus zaudējumus. Bet, šai planētas pozīcijai ir viens mīnuss – pārmērīga paļaušanās uz gadījumu un veiksmi, jo viņas ēnas puse atbild par atslābšanu, paļaušanos, ilūzijām atkarībām.

Kara gaita un raksturs

Urāns – negaidītu pavērsienu simbols, kara uzsākšanas brīdī, atrodas kartes sadaļā, kura atbild par pārvietošanos, transportu. Esot šeit viņš lieliski ilustrē agresora vēlmi veikt zibenīgus manervus pārvietojot savas vienības, izmantojot aviāciju (arī Urāna simbols) un modernos ieročus. Bet, tas kas rada patiesu prieku ir Urāna “sliktā” mijiedarbība ar klasisko transporta planētu – Merkūru. Un to mēs šobrīd jau sākam redzēt.

Kā šajā kara astroloģiskajā kartē izskatās Ukraina?

No astroloģiskā viedokļa – Mēness, kas simbolizē upuri (Ukrainu), kara uzsākšanas brīdī atrodas Strēlnieka zīmē. Viņa pozīcija kartē ir redzama, bet nav spēcīga. Viens viņš nevar atsvērt visu iepriekšējo kartes spēlētāju spēcīgās pozīcijas.

Taču jāņem vērā, ka Strēlnieka zīme simbolizē arī ārvalstis, tāpēc, lai šo pārsvaru kaut kā izmantotu, vienīgā cerība ir ārvalstu palīdzība, kā arī optimisms, cīņas spars, ko var dot Strēlnieka zīmes klātesamība. Šī zīme simbolizē arī filozofiju, veiksmi kā tādu, reliģiju un pozitīvu ideoloģiju un nesatricināmu ticību labajam.

Skatoties no astroloģiskā viedokļa, šī ir cīņa starp Dāvidu un Goliātu. Un, lai šajā cīņā uzvarētu, vajadzēs izmanto seno filosofu un kara mākslu radītāju viltības, visu mūsu atbalstu un iedvesmu. Iespējams, pašu iesaistīšanos.

Kad paredzamas kara beigas?

Par nāvi – no astroloģijas viedokļa šajā kara kartē, kā jebkura notikuma kartē, ir atzīmēta arī nāve. Protams, tā ir simboliska norāde par “kara nāvi” kaut kad, bet vienlaicīgi arī iedvesmojoša.

Ja raugāmies Ukrainas kara kontekstā, tad nāves planēta, atrodas kartes agresora sadaļā. Cilvēku kartēs šī bieži ir norāde par pašnāvību, pašnāvības mēģinājumiem. Šajā kartē tā ir norāde, ka kara iniciators kaut kad izlems pats beigt karu, tā teikt “izdarīs pašnāvību”. Cerams, ka jo ātrāk, jo labāk.

Tuvākās dienas – tās vairāk iezīmē situācijas eskalāciju, un arī ja tiks panāktas vienošanās, diez vai tas viss tik vienkārši beigsies. “Es neesmu īpaši ticīgs cilvēks, es vairāk ticu zinātnei un veselajam saprātam,” atzīst astrologs, “bet šis ir laiks, kad tikai, atrodot sevī dvēseles spēkus, apvienojoties un ticot tām mūsu vērtībām, kuras esam ieguvuši pēdējo 30 gadu laikā, mēs spēsim šo murgu apturēt. Otras iespējas var nebūt. Un diez vai mēs varēsim palikt neitrāli, jo Saturna laiks ir nežēlīgs un melnbalts, tāpēc mums, tikai ar izlēmīgu rīcību, ir jāpasaka “karam nē”.”

Vai astrologu prognozes ir precīzas?

Astrologs Jānis Bēniķis skaidro, ka ir svarīgi saprast, ka astrologa arods sevī apvieno gan eksakto zinātņu pieeju, gan arī humanitāro dzīves skatījumu. Kā teicis viens no astroloģijas vēstures grandiem – Viljams Lilī (1602-1681), astroloģija ir zinātnes un mākslas apvienojums. Un tāpat kā jebkurā starpdisciplīnu arodā, arī astroloģijas jomā ir ļoti liels astrologa dzīves pieredzes uzslāņojums interpretējot astroloģiskās kartes. Astroloģija, ja to skata no mūsdienu pieejas, lieliski spēj aprakstīt pagātnes notikumus, klasificēt nākotnes iezīmes, bet reti kad spēj precīzi prognozēt jaunu lietu attīstību. Tā ir “precīza” mūsu emocionālajā prātā, bet ne pārāk precīza brīdī, kad tiek izmantota statistika un līdzīgas zinātnes disciplīnas.

Vienalga, neraugoties uz šo pieeju, astroloģija jau daudzus gadus tūkstošus ir kalpojusi cilvēcei kā atskaites punkts pagātnei, tagadnei un nākotnei cenšoties visu apvienot vienotā laika kontinuumā.

Iesakām arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...