Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai Beverīnas Labirintos var apmaldīties?

Beverīnas labirinti, koka skulptūras, Minioni. Foto:1188

Ja vēlies Vidzemes pusē atrast vietu, kur kopā ar ģimeni pavadīt vairākas stundas priekā un jautrībā – jādodas uz Beverīnas Labirintiem! Patiesībā labirinti te ir tikai daži, apmaldīšanās nedraud, toties nozust šeit starp dažādām atrakcijām un koka skulptūrām un figūriņām gan varēsi ja ne uz visu dienu, tad uz kādām 2-3 stundām vismaz.

Pašu pirmo iespaidu viennozīmīgi rada saimnieks, kas ar skaistu cepuri galvā pats līdzinās kādam no daudzajiem pasaku tēliem. Saimnieks sagaida katru apmeklētāju un iepazīstina ar apkārtni. Esam šeit jau bijuši vairākkārt, taču ne reizi neesam piemirsti un, braucot atkārtoti, jau gaidām šo tikšanos. Saimnieka prasmīgās rokas šo vietu ir pārvērtušas pasaku valstībā – te sastopam gan pūķus, varam iekāpt to ligzdās, te varam aprunāties ar Flinstonu ģimenīti un paripināt ķegļus, tāpat izmēģināt dažāda kalibra svaru stieņus un atraktīvas pašdarinātas koordinācijas spēles. Te sastopam arī aktīvos Simpsonus no multenes un Minionu saimi – Tie visi ir izgriezti no koka!

Un tas nav viss! Raganu mežā mitinās īsta ragana, kas dzīvo mājiņā uz vistas kājas. Mežs ap raganas māju ir drūms – te manāmi dažādi moku rīki, spoki un indīgas sēnes, zirnekļu tīkli un skeleti. Bet pašas raganas mājiņā nav – tā lidinās uz slotas starp egļu zariem, tādēļ neviens nelaižam garām iespēju pārģērbties un ielīst mājiņā uz vistas kājas. Pēkšņi sajūtos kā pasakā par Ansīti un Grietiņu. Iznākuši no meža, pa ceļam vēl nofotografējamies uz milzu sēnēm, piemērām kokos ieaugušās milzu ausis un izšūpojamies milzu šūpolēs lielā ozola zaros.

Tagad mazie grib ķerties pie rotaļu zonas, kur var bukņīt gaisa bumbas, staigāt ar koka kājām, spēlēt galda spēles un ko tik vēl visu ne. Daļa rotaļu un spēļu zonas paslēpusies arī vecajā šķūņa ēkā, kas nozīmē ka pat lietus gadījumā nebūtu jābēg mājās, bet būtu, kur patverties un ko darīt.

Mēs uz maiņām pieskatām bērnus un pa vienam izstaigājam arī labirintu, kas ir 18+. Jā – tas ir labi noslēpts bērnu acīm – visapkārt augsts dzīvžogs, tādēļ pamanīs tikai pieaugušie. Labirints ir garš un patiešām pikants, bet par to plašāk nestāstīšu – jāatbrauc un jāredz pašiem, ko tik visu no koka nevar uzmeistarot ar radošu pieeju un humoru!

Te ir arī neliels skatu tornis ar platformu, kurā, var svinēt arī dzimšanas dienas. Ir pietiekami daudz soliņu un piknika vietu. Ēdiens gan pašiem jāgādā līdzi, jo laiks paskries ātri un sāksies izsalkums, būs žēl braukt projām, jo uz vietas ēdienu vai uzkodas nepārdod. Taču, ja trāpa uz vīnogu laiku, saimnieks mēdz arī pacienāt ar piemājas vīnogām (vismaz mums pērn palaimējās, šogad vēl gatavojas)

Vieta, kur esam bijuši jau reizes trīs vai pat četras. Noteikti brauksim vēl. Bērns aug, bet garlaicīgi nepaliek - katru reizi atklājam kaut ko jaunu, kas iepriekš bija pievērsis mazāku uzmanību. Ja mazākā vecumā vairāk interesēja raganas namiņš, tad šobrīd, sākumskolas periodā ar aizrautību tiek izmēģināta koka zivteļu makšķerēšana, spēles, ķekatas un citas aktivitātes. Cik lieliem bērniem šeit patiks? Domāju, sākot jau no 2-3 gadu vecuma līdz ....18+ .

Dodoties Valmieras virzienā, pie viena noteikti ir vērts šeit pavadīt vairāk laika. Valmierā ir lieliskas atūtas iespējas - Tu vari izmēģināt jauno pārgājiena maršrutu starp četriem tiltiem, tāpat bērniem noteikti patiks Taka kokos Sajūtu parkā, kas ietver vairākus elpu aizraujošus nobraucienus pār gleznauno Gauju, kā arī iespēju baudīt lielisku atpūtu tās pakājē - sajūtu takā vai Tīklu klubā, kur izpriecāsies gan lieli, gan mazi.
Jā, iespējams, ka ar vienu dienu visām aktivitātēm būs par maz - tādēļ pārnakšņo viesnīcā Valmierā vai arī tepat netālu esošajā Beverīnas novadā, piemēram, ir lielisks viesu nams ar atpūtas namiņu, kublu, dīķi, kur pamakšķerēt un, kas nav mazsvarīgi - te mīļi gaidīti arī suņuki un to saimnieki.

Ja meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...