Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai gulēšana uz grīdas tiešām ir laba veselībai?

Gulēt uz grīdas, Photo by Ron Lach from Pexels

Gulēt uz grīdas, Photo by Ron Lach from Pexels

Daudzi cilvēki uzskata, ka gulēšana uz grīdas palīdzēs atrisināt muguras problēmas vai uzlabos stāju. Citiem patīk gulēt uz grīdas, jo tā ir vēsāk, dažiem – vienkārši ērtāk. Tomēr saistībā ar gulēšanu uz grīdas ir virkne mītu un priekšstatu, kas nebalstās nekādos pētījumos. Kā tad īsti ir – vai gulēšana uz cietas virsmas tiešām ir labāka par gulēšanu mīkstā, ērtā gultā?

Vai gulēšana uz grīdas palīdz tikt galā ar sāpēm?

Pārāk mīksts matracis ļauj mugurkaulam izliekties un tas var radīt muguras sāpes, tomēr jāatceras, ka stingrāka gulēšanas virsma nebūs vienīgais risinājums muguras sāpēm – jāpievērš uzmanība, kāds ir muguras sāpju patiesais cēlonis , piemēram, ir sāpes, kas saistās ar sēžas nervu, ko bieži rada izliekts muguras disks. Tāpat jāpievērš uzmanība, kāda ir tava gulēšanas poza u.c.

Izlasi: Muguras sāpes – kas tās izraisa?

Vai gulēšana uz grīdas palīdz uzlabot stāju?

Lielākoties šim nav nekādu zinātnisku pierādījumu, tomēr daudzi uzskata, ka gulēšana uz stingras virsmas palīdz mugurkaulam palikt taisnam, kamēr gulēšana uz mīkstās virsmas ļauj mugurkaulam izliekties.

Tomēr te vajadzētu būt uzmanīgiem – ja tev ir mugurkaula problēmas, slikta stāja, skolioze vai citas līdzīgas kaites, noteikti pajautā ārstam, vai gulēšana uz grīdas tev ir piemērota un droša.

Izlasi: – Asimetriska stāja, ko darīt?

Vai gulēšana uz grīdas var kaitēt?

Lai gan daži cilvēki pēc gulēšanas uz grīdas jūtas labāk, pastāv arī iespējamās blakusparādības. Kamēr vieni apgalvo, ka gulēšana uz cietas virsmas mazina muguras sāpes, citi norāda, ka cietā virsma apgrūtina mugurkaula dabiskās līknes uzturēšanu. Kādā pētījumā tika salīdzināta cilvēku labsajūta atkarībā no tā, vai viņi guļ uz cieta vai vidēji mīksta matrača un cilvēki, kas gulēja uz vidēji cieta matrača, mazāk sūdzējās par muguras sāpēm nekā tie, kas gulēja uz pavisam cietas virsmas.

Papildus faktors, kas jāņem vērā, guļot uz grīdas, ir dažādas alerģiskās reakcijas. Uz grīdas parasti ir vairāk putekļu nekā uz citām virsmām Tavā mājoklī. Tas var izraisīt alerģiskas reakcijas, ko rada putekļu ērcīte vai pelējums. Tev var sākties šķaudīšana, iesnas, sarkanas acis, klepus, grūtības elpot.

Tāpat jāņem vērā, ka gulēšana uz grīdas nav piemērota visiem. Uz grīdas nevajadzētu gulēt gados vecākiem cilvēkiem, jo viņu kauli ir trauslāki, var palielināties lūzumu risks, tāpat aukstuma sajūtas risks.

Gulēšana uz grīdas nederēs tiem, kas regulāri salst. Dažādas slimības, kas var radīt aukstuma sajūtu, piemēram, anēmija, cukura diabēts nepalīdzēs. Gulēšana uz grīdas var vēl vairāk pastiprināt salšanas sajūtu.

Tāpat cilvēkiem, kuru kustību spējas ir ierobežotas, kuriem ir grūti sēdēt uz grīdas vai piecelties no tās, labāk tomēr ieteicams izvēlēties gulēt gultā uz piemērota matrača.

Izlasi: Nespēj izgulēties? Varbūt pie vainas matracis?


Gulēt uz grīdas, Photo by Ron Lach from Pexels

Gulēt uz grīdas, Photo by Ron Lach from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas