Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai gulēt uz vēdera ir slikti?

Gulēšana uz vēdera. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Gulēšana uz vēdera. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Vai ir slikti gulēt uz vēdera? Īsā atbilde ir “jā”. Kaut arī gulēšana uz vēdera var mazināt krākšanu un mazināt miega apnoju, tas uzliek slodzi arī jūsu mugurai un kaklam, kas var izraisīt sliktu miegu un diskomfortu visas dienas garumā. Ja esi grūtniece, Tev vajadzētu būt īpaši piesardzīgai attiecībā uz miega stāvokli un, ja iespējams, izvairīties no gulēšanas uz vēdera.

Muguras problēmas

Daudziem vēdergulētājiem rodas sāpes kaklā, mugurā vai locītavās. Un šīs sāpes var ietekmēt miega kvalitāti un gulēšanas ilgumu. Gulēšana uz vēdera rada slodzi mugurkaulam, jo lielākā daļa svara ir ķermeņa vidū. Tā kā mugurā ir daudz nervu, sāpes var pāriet arī uz citām ķermeņa daļām, var sākties tirpšana un sajūta, ka atsevišķas ķermeņa daļas kļuvušas nejūtīgas.

Kakla problēmas

Ja vien tev nav kāds īpašs risinājums, kā elpot caur spilvenu, guļot uz vēdera, tad visticamāk tava galva būs pagriezta uz sāniem. Laika gaitā var rasties kakla problēmas, starp skriemeļiem var veidoties pat diska trūce, kam var sekot lielas sāpes. Par laimi, šo problēmu ir iespējams ārstēt.

Īpašs brīdinājums topošajām māmiņām

Grūtniecības laikā sievietei nepieciešams tik daudz kvalitatīvas atpūtasm cik vien iespējams. Ja grūtniecības pēdējos mēnešos fiziski pagulēt uz vēdera ir gandrīz neiespējami, tad arī sākotnējā periodā no tā vajadzētu izvairīties, lai nepalielinātu slodzi uz mugurkaulu, kā arī mazulim būtu ērtāk, viņš nebūtu iespiests un viņam tiktu nodrošināta veselīga asins plūsma un optimāls skābeļa līmenis, ko viņš saņem.

Padomi gulēšanai uz vēdera

Ko darīt, ja visu mūžu esi gulējis uz vēdera, un, neskatoties uz brīdinājumiem, Tu vienkārši nevari aizmigt citādi? Šeit ir daži padomi, kas varētu palīdzēt izvairīties no iespējamām komplikācijām:

  • Izmanto plānu spilvenu vai iztiec vispār bez tā. Jo plakanāks spilvens, jo mazāk galva un kakls ir saliekti mistiskā leņķī.
  • Paliec spilvenu zem iegurņa. Tas palīdzēs saglabāt muguru neitrālākā stāvoklī un noņemt spiedienu no mugurkaula.
  • Izstiepies no rītiem. Dažu minūšu stiepšanās palīdzēs ķermenim atgriezties un maigi nostiprināt atbalsta muskuļus. Pirms stiepšanās noteikti iesildieties un nepārspīlē, esi uzmanīgs pret savu ķermeni.

Izlasi arī:

Vai miega kvalitāti var ietekmēt arī briļļu lēcas?

Nespēj izgulēties – varbūt pie vainas matracis?

Vai zināji, ka daudzi riskē ar veselību, izvēloties nepareizu spilvenu?


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...