Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai īsta meiteņu draudzība eksistē? Un ko tā nozīmē?

“Sieviete sievietei čūska” un citi stereotipi… Vai tiešām visa vecuma meitenes savā starpā prot tikai sacensties, nevis patiesi draudzēties? Psihologi uzskata, ka savstarpējs atbalsts sieviešu attiecībās sniedz vairāk labuma nekā ļaunuma. Kā tas nākas?

Mēdz būt, ka sievietes savstarpējā konkurencē kļūst nežēlīgākas viena pret otru nekā pret vīriešiem līdzīgā situācijā. Tas novērojams interneta komentāros, īpaši pie rakstiem par vardarbību ģimenē, pēcdzemdību depresiju, uzmākšanos darba vietā un citās situācijās, kurās tiek gaidīts atbalsts tieši no sievietēm. Taču arī dzīvē tādu situāciju nav mazums.
Psihologi saka, ka sieviešu sacensība darba vidē rodas no neticības savai spējai gūt sasniegumus vairākās jomās. Šādu psiholoģijas pieeju sauc par deficīta teoriju. Meitenēm jau skolā liekas, ka viņām ir mazāk iespēju izpausties nekā puišiem, īpaši sportā vai līderībā. Zaudēt kādā jomā citai meitenei – tas rada sajūtu, ka otrreiz šādas iespējas vairs nebūs.

Tad kā iemācīt savai meitai draudzēties, nevis sacensties?


  • Par sevi pārliecināti cilvēki citus uzskata par sabiedrotajiem, nevis sāncenšiem. Tas nozīmē, ka ir jāaudzina meitas par pašpārliecinātām, drošām būtnēm.
  • Novēro sava bērna ķermeņa valodu: ja tava meita sēž sakumpusi, viņai ir tieksme ierauties sevī fiziski, noskaidro, kā viņa jūtas? Kādas emocijas viņai liek atrasties šajā pozīcijā?
  • Bērniem ir jāmācās novērtēt savus sasniegumus tikai attiecībā pret paša iepriekš sasniegto, nevis salīdzināt sevi ar citiem. Sacensības gars var būt veselīgs — šādos nolūkos ļoti noderīgi ir piedalīties komandu sporta veidos.
  • Pieņēmums, ka meitenēm ir jābūt labām un pieklājīgām, daudzkārt liek aizmirst iemācīt meitenēm veselīgu konkurenci rokrokā ar empātiju. Sacensība nenozīmē kļūt cietsirdīgai! Laipnība un mērķtiecība nav savstarpēji pretrunīgas īpašības, tām vienkārši jābūt balansā.
  • Sociālie mediji un tajos masveidā atražotie skaistu sieviešu attēli mūsdienās rada nepamatotu nepilnvērtības sajūtu jaunās sievietēs. Psihologi iesaka mācīt meitenēm teikt komplimentus citām un priecāties vienai par otru kā dzīvē, tā tiešsaistē. Tas rada savstarpēju atgriezenisko saiti un palīdz vairot pārliecību draudzenēs, kuras, savukārt, būs drošākas uzslavēt citas.

Šos ieteikumus, protams, var ņemt vērā jebkura vecuma sievietes, lai patiešām gūtu pilnvērtīgu prieku no draudzības!

Noskaties video, par to, vai sieviešu draudzība eksistē:

Meiteņu draudzība, Photo by Hannah Busing on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas