Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vai tiešām dzīves dārdzība piespiedīs pārcelties?

Pārcelšanās, photo by Harrison Haines on Pexels.com

Pārcelšanās, photo by Harrison Haines on Pexels.com

Kā saka, ne vienmēr no visa ir jāatsakās! Vajag vienkārši pieņemt pareizos lēmumus. Pārcelšanās24.lv pārstāvji novērojuši, ka inflācija un straujais cenu kāpums turpina ietekmēt gandrīz ikvienu maciņu. Tiek prognozēts, ka 2022.gadā, inflācija varētu apsteigt algu pieaugumu pat trīs reizes! Vienkāršajam iedzīvotājam nekas cits neatliks, kā tuvākos pāris gadus tomēr mazliet ievilkt jostu. Protams, ka viens no variantiem ir rūpīgi izvērtēt iespējas samazināt savus ikdienas tēriņus! Tomēr ko tad, ja īsti jau vairs nav, no kā atteikties? Jā, protams, ka varam atteikties no luksusa precēm, nepirkt jaunas drēbes, mazāk tērēt degvielu… Bet uz cik ilgu laiku tas būs risinājums? Ir taču arī jādzīvo! Ko darīt? Vai tiešām pārcelties uz laukiem?

Kā atšķiras dzīves dārdzība atkarībā no mājokļa atrašanās vietas?

Galu galā – arvien biežāk dzirdams, ka cilvēki sāk ķerties pie nopietnākiem risinājumiem un izvērtēt arī savas esošās dzīvesvietas izmaksu līmeni. Nav noslēpums, ka dzīves dārdzība dažādās pašvaldībās vai pat vienas pilsētas mikrorajonu līmenī var krietni atšķirties.

Visaugstākie mājokļa uzturēšanas izdevumi pērn bijuši Rīgā un Pierīgā. Kā vēsta CSP dati, tad 2021.gadā mājokļa uzturēšanas izmaksas Pierīgā bijušas ap 211 eur/mēnesī, kamēr Kurzemes mājsaimniecībās vien 141 Eur vidēji mēnesī, bet Latgalē – 115 Eiro mēnesī. Šajos izdevumos ir ietverta maksa par komunālajiem pakalpojumiem, īpašuma apsaimniekošanu, īpašuma nodokli, īri u.c. izdevumi, lai mājoklī varētu dzīvot.

Kā uz šī fona noslēgsies 2022.gads – nav zināms, jo dažos mājokļos pat viena mēneša elektrības rēķins pēkšņi pārsniedza iepriekš visu izdevumu summu, tomēr skaidrs, ka reģionālā atšķirība, visticamāk, saglabāsies.

Pārcelšanās vairs nebiedē

Protams, ka dzīvesvietas maiņa vienmēr ir ļoti svarīgs lēmums – dažkārt tā ir sen lolota sapņa piepildīšana, bet reizēm pārcelšanās ir vienkārši nepieciešamība – lielisks veids, kā turpināt ierasto dzīvi, nemēģinot atteikties no mazajiem ikdienas priekiem, neiebraukt parādos un visu lieko naudu neiztērēt tikai rēķinu nomaksāšanā.

Pārcelšanās uz laukiem

Darbs mūsdienās bieži vien joprojām norit attālināti, tādēļ daudziem cilvēkiem ir iespējams nomainīt dzīvesvietu pat uz pilnīgi citu pilsētu, saglabājot savus ieņēmumus un samazinot tēriņus. Dzīve ārpus lielajām pilsētām paver arī jaunus apvāršņus, tīrāku un harmoniskāku vidi.

Pārcelšanās uz citu dzīvokli

Ja esi iemīļojis savu pilsētu un nevari iedomāties dzīvi ārpus tās - te ir tavi draugi, darbs, skola - tomēr nevēlies arī visu algu aizmaksāt rēķinos – ieskaties dzīvokļu sludinājumos! Pavisam iespējams, ka tepat netālu ir kāds ļoti labs variants ar lētāku apkures sistēmu, labāku siltumizolāciju vai varbūt nedaudz mazākām istabām! Patiesībā pārcelšanās process ir labs moments, lai paturētu tikai to, kas nepieciešams un atbrīvotos no liekām lietām. Galu galā – pārdod vai uzdāvini kādam šo veco dīvānu vai skapi! Mantu pārvešanas jautājums būs atrisināts un Tev vairs nebūs jāsatraucas, ka nevari atļauties pārvākties uz mazāku dzīvokli.

Ja vēl pieaicināsi pārcelšanās servisu, pārvākšanos pat nemanīsi! Toties joprojām varēsi atļauties kādu našķi vai Skaistumkopšanas salona apmeklējumu, varbūt ceļojumu, vai mīļoto automašīnu… Kā saka – ne vienmēr no visa ir jāatsakās! Vajag vienkārši pieņemt pareizos lēmumus.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...