Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zobu protezēšana – kādi ir varianti?

Photo by Lesly Juarez on Unsplash

Photo by Lesly Juarez on Unsplash

Vārds “protēzes” parasti saistās ar ieliekamajām protēzēm, kuras tiek izmantotas gadījumos, kad zaudēti visi vai lielākā daļa zobu. Taču dažāda veida protezēšanas procedūras pielieto arī gadījumos, kad kādu iemeslu dēļ zaudēts viens vai divi zobi vai neglābjami bojāta vitāli svarīga zoba daļa. Zoba protezēšanu veic gan estētiskos, gan funkcionālos nolūkos. Estētiskos – lai zobi būtu skaisti un smaidu nebojātu neesoši vai aplūzuši zobi. Funkcionālos – lai bojātā vai trūkstošā zoba dēļ nerastos problēmas pārējā mutes dobumā.

Kādi ir zoba protezēšanas veidi? Zobārstniecības klīnikā “Juretta” piedāvājumā ir šādi neizņemamo protēžu veidi: tilti, kroņi, inlejas, onlejas.

Inlejas un onlejas

Inlejas un onlejas ir laboratorijā īpaši veidotas plombas, ar ko aizpilda bojāto zoba daļu. Inlejas tiek pildītas bojāto zobu sakņu audu vietā un tās veido pamatu mākslīgajiem zobu kroņiem un tiltiem. Onlejas, savukārt, kalpo, lai nosegto bojāto zoba košanas virsmu.

Zobu kroņi

Zobu kroņus izmanto situācijās, kad zoba dabīgos audus noēdusi kāda ielaista zobu slimība vai tie bojāti traumas rezultātā, un ar plombu vien nepietiks. Zobu kroņus izgatavo no dažādiem materiāliem:

· Cirkonija kroņi estētiski izskatās pēc dabīgajiem zobiem un ir ļoti izturīgi

· Keramikas (porcelāna) kroņi ir mazāk izturīgi, taču ir pilnīgi identiski pārējiem pacienta zobiem

· Metālkeramikas kroņus izgatavo no keramikas, bet stiprina uz metāla karkasa

To, kāda materiāla zoba kroni izvēlēties, nosaka klienta vēlmes un zobārsta ieteikumi.

Zobu tilti

Zobu tiltu tehnoloģija ir pazīstama jau sen. Tas nozīmē, ka gadījumos, kad kāda iemesla dēļ trūkst viens zobs, tā vietā tiek ievietots jauns. Par tiltu to sauc tādēļ, ka šī konstrukcija balstās uz blakus zobiem. Šī ir gadiem ilgi pārbaudīta un uzticama zobu protezēšanas metode.

Zobu implanti

Tāpat kā zobu tilti, zobu implanti tiek likti gadījumos, kad zaudēts viss zobs. Implanti ir viena no mūsdienīgākajām metodēm, kurā tiek “pieaudzēta” jauna mākslīga zoba sakne jeb titāna skrūve. Uz šīs saknes tiek balstīts jaunais, dabīgam zobam identisks zobs. Liekot zoba implantu, netiek skarti citi, blakus esošie zobi.

Par piemērotāko protezēšanas veidu un materiālu vislabāko padomu varēs sniegt augsti kvalificēti protezēšanas speciālisti. Piesaki vizīti zobārstniecības klīnikā “Juretta”!


Photo by Lesly Juarez on Unsplash

Photo by Lesly Juarez on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas