Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

10 vietas, kur doties un ko apskatīt skolēnu brīvdienās Zemgalē

Kokneses viduslaiku pilsdrupas (1188)

Kokneses viduslaiku pilsdrupas (1188)

Zemgale ar saviem līdzenumiem, skaistajām pilsētām un viesmīlīgajiem cilvēkiem ir lieliska atpūtas vieta rudenī. Īpaši skolēnu brīvdienās, kad kopīgi varat sasēsties mašīnā un doties izzināt Latvijas dabu viskošākajās krāsās. Šeit esam apkopojuši 10 idejas, ko redzēt, apskatīt un kur paviesoties Latvijas vidienē.

1. Bauskas pils apskate

Bauskas pilsēta nav iedomājama bez Livonijas ordeņa pils, kas lepni slejas virs pilsētas plašumiem. Tā ir iespaidīga kā no ārpuses, tā iekšpuses. Dodies apskatīt Kurzemes hercogu rezidenci gida pavadībā un uzzini daudz ko jaunu par Zemgales vēsturi. Ir iespējams doties arī virtuālā tūrē.

2. Tērvetes dabas parks

Iepriekš jau rakstījām, ka Tērvetes dabas parks ir īstā vieta, kur aizbraukt atpūsties kopā ar bērniem. Rūķīšu mežs, Sprīdīša taka, Pasaku mežs, Mini Zoo, Tērvetes Gaisa takas un daudz kas cits. Jūsu ģimeni gaida piedzīvojums kā grāmatā.

3. Rundāles pils

Kad jūs pēdējo reizi apmeklējāt par Baltijas Versaļu dēvēto Rundāles pili? Laiks atsaukt atmiņā tās arhitektūras spožumu un doties ceļojumā uz baroka un rokoko laiku. Arī rudenī Rundāles pils dārzs ir skaists, jo to krāso koki un krāsainās, nokritušās lapas.

4. Jelgavas pils

Jelgavas pils ir lielākā baroka stila pils Baltijā. Tā sen senos laikos bija Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence. Pils vēstures ekspozīcijā var iepazīties ar vecās Livonijas ordeņa pils un pašreizējās pils celtniecības vēsturi un uzzināt par paveikto pils vēsturiskajā izpētē un saglabāšanā.

5. Ziemassvētku kauju muzejs

Latvijas Kara muzeja nodaļas filiālē “Ziemassvētku kauju muzejs” apskatāmi un izstaigājami unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Tajā var izstaigāt brīvdabas ekspozīciju - blindāžu un daļu no vācu aizsardzības pirmās līnijas jeb “vācu vaļņa”, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā. Šeit arī varēsiet uzzināt vairāk par Ziemassvētku kaujām un to nozīmi Latvijas vēsturē.

6. Kokneses viduslaiku pilsdrupas un Likteņdārzs

Kokneses viduslaiku pilsdrupas atrodas pašā Daugavas krastā un tagad mēs tikai varam iedomāties, cik iespaidīga šī pils ir bijusi savos ziedu laikos. Drupas brīvi var izstaigāt un reizēm ir iespēja doties izbraucienā ar kuģīti, kad mūrus var vērot no Daugavas vidus. Turpat blakus atrodas Likteņdārzs, kas ik gadu par tautas ziedojumiem kļūst aizvien plašāks un košāks.

7. Jaunmoku pils

75 km attālumā no Rīgas atrodas skaistā Jaunmoku pils, ko vari ne tikai apskatīt un izstaigāt tās apkārtni, bet pat palikt pa nakti un izbaudīt īpaši gardu maltīti restorānā. Rudeni varēsi baudīt pastaigā pa veco liepu aleju, bet gids izvadās izzinošā ekskursijā Meža muzejā. Tepat vari arī doties izbraucienā zirga pajūgā.

8. Ribbes vējdzirnavas

Ribbes vējdzirnavas atrodas atpūtas kompleksā “Rožmalas” un tās ir iespējams ne tikai apskatīties no ārpuses, bet arī doties izzinošās ekskursijās, piemēram, “Graudu ceļš”. Blakus dzirnavām atrodas restorāns, kura rudens ēdienkarte priecēs gardēžus. Šeit ir arī iespējams pārlaist nakti un relaksēties SPA.

9. Cenas tīrelis

Cenas tīrelis ir otrs lielākais purvs Latvijā un tā ir īpaši aizsargājama teritorija. Tajā atrodas 5 km gara pastaigu taka, kas rudenī ir ļoti populārs apskates galamērķis, jo takas vidū ierīkots skatu tornis, kas ļaus pavērties uz purvu no augšas. Neparasti skati un ļoti daudz svaiga gaisa. Atvēli Cenu tīrelim kādu brīvdienu un smelies iedvesmu no dabas.

10. Pokaiņu mežs

Ja ir vēlme atpūsties dabā un iegūt papildus enerģiju, jādodas uz Pokaiņu mežu. Tā Latvijā ir unikāla un dažādiem nostāstiem apvīta vieta, jo savdabīgie akmeņu krāvumi meža ielokā patiesi rada neparastu iespaidu. Daudzi šajā vietā jūtot īpašu enerģijas strāvojumu un šī noteikti ir īstā vieta, kur aizvest bērnus, ja tiem kaut nedaudz patīk pasakas un nostāsti.

Ja tomēr gribas doties uz citu pusi, ieskaties šajos rakstos:

Kokneses viduslaiku pilsdrupas (1188)

Kokneses viduslaiku pilsdrupas (1188)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas