Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

11 padomi, lai grieztie ziedi vāzē saglabātos svaigi ilgāk.

Vai arī Tev ir bijis tā, ka nopērc ziedus dienu pirms dāvāšanas un otrā dienā tie jau sākuši vīst? Vai arī vēlies savus saņemtos ziedus saglabāt ilgāk? Lai grieztie ziedi kalpotu ilgāk, ir daži knifiņi, kurus ir vērts ievērot.

 1. Pirms ziedu ievietošanas vāzē, kārtīgi to izmazgā. Tas iztīrīs baktērijas, kas bojā ūdeni.
 2. Lieto tikai svaigu ūdeni. To arī regulāri nomaini – ik pa divām vai trim dienām.
 3. Ziediem apgriez kātus vismaz 3 – 5 cm. To dari arī pie ūdens maiņas, kā arī, kad ziedkāti sāk brūnēt, tādā gadījumā jānogriež visa brūnā daļa. Ziedkātus griez slīpi.
 4. Noņem lapas, kas uz ziedkāta atrodas zem ūdens. Lapas ūdenī ātri sāk bojāties un sabojā arī ūdens kvalitāti.
 5. Ziedus liec karstā vai aukstā ūdenī. Karsts ūdens ne tikai iznīcinās daļu nelabvēlīgās baktērijas, bet arī paātrinās zieda atkopšanos un ziedpumpuru atvēršanos. Auksts ūdens paildzinās pumpuru neatvēršanos.
 6. Pieliec ūdenim aspirīna tableti vai ēdamkaroti cukura, lai grieztie ziedi ilgāk saglabātos. Var pievienot arī nedaudz degvīnu. Cukuru var kombinēt ar etiķi vai degvīnu.
 7. Neturi tiešos saules staros un karstu objektu tuvumā, jo tas veicinās ziedu vīšanas procesus. Arī virtuve nav īsti atbilstoša ziediem, jo notiek regulāras temperatūras svārstības, kad gatavo ēst.
 8. Dažādus ziedus labāk turēt atsevišķās vāzēs, izņēmums, protams, ir dažādu ziedu pušķi. Tas ir tādēļ, ka atšķirīgiem ziediem ir atšķirīgi bojāšanās procesi un ātrums. Grieztie ziedi, kas dabiski ātrāk bojājas, veicinās arī citu ziedu bojāšanos.
 9. Jo mīkstāks ziedkāts, jo tas ātrāk bojājas. Tādiem ziediem kā gerberas ir jālej tikai daži cm ūdens.
 10. Ziediem nepatīk strauja temperatūras maiņa, tādēļ, ienesot ziedus no āra, tie jāpatur 10 – 15 min neizsaiņotus no iepakojuma.
 11. Ziedus, kas sākuši vīst, nav vēlams likt ūdens peldēs, jo starp ziedlapām sakrājas slapjums un tas var būt iemesls ātrai zieda bojāejai. Ūdens peldes vietā, lai atdzīvinātu grieztos ziedus, labāk izmantot iepriekš minētos padomus.

Pirms dāvini ziedus, svarīgi zināt ziedu dāvināšanas etiķeti.

Vai zināji, ka ir ziedu salons, kurā saimnieko kaķi?

Ziedi vāzē, foto - Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas