Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Viss, kas Tev jāzina par Lielo Talku 2020

talkas.lv

talkas.lv

Lielā Talka 2020 notiks jau šo sestdien - 16.maijā - no plkst. 9:00 līdz 15:00 vienlaicīgi visā Latvijā. Atšķirībā no citiem gadiem, šoreiz Lielajā Talkā jāievēro sociālās distancēšanās, tāpēc cilvēki tiek aicināti talkot individuāli, pāros vai kopā ar ģimeni. Ja arī Tu vēlies piedalīties Lielajā Talkā, zemāk ir visa nepieciešamā informācija.

Šogad jātalko ir šādi:

  • SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;
  • DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;
  • ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Kur talkot?

Sev tuvāko talkošanas vietu vari uzzināt mājas lapā talkas.lv vai interesējoties pie koordinatora, kurš katrā novadā un republikas pilsētā pārraudzīs Lielās Talkas norisi. Tā kontaktinformācija ir pieejama Lielas Talkas oficiālajā mājas lapā. Izvēlies tuvāko vai interesantāko talku un 16. maijā pievienojies tai!

Kur varēs saņemt atkritumu maisus?

Šogad Lielas Talkas atkritumu maisi ir zili (visa veida plastmasai) un balti (pārējiem atkritumiem). Šis ir pirmais gads, kad mēģināsim šķirot atkritumus!

Šos maisus 16.maijā varēs bez maksas saņemt ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana notiks tikai šajos maisos! Papildus informācija par maisiem pieejama pie konkrētā novada koordinatora!

Kur atstāt atkritumu maisus?

Savus piepildītos maisus atstāj tikai oficiāli reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas Atbildīgo. Pretējā gadījumā savāktie atkritumi netiks aizvākti.

Ko iesākt ar bīstamiem atkritumiem?

Ja talkošanas vietā pamani brīstamos atkritumus - šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, utt. - informē par to atrašanās vietu Talkas Atbildīgo. Noteikti neaiztiec šos atkritumus un nemēģini tos novākt paša spēkiem.

Tas pats attiecas arī uz mirušiem vai ievainotiem dzīvniekiem:

  • Par mirušiem dzīvniekiem ziņo attiecīgajai pašvaldībai;
  • Par ievainotu dzīvnieku ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

Ko vilkt mugurā talkas dienā?

Lai pasargātu sevi no ērcēm, ekipējies ar garajām biksēm un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā vēlams uzlikt cepuri vai lakatu, un noteikti velc darba cimdus!

Atgādinām, ka Lielajā Talka ne tikai tiek vākti dabā izmestie atkritumi. Tu vari talkot, stādot kokus un labiekārtojot vidi, vari izgatavot putnu būrīšus un radīt brīnišķīgas puķu dobes, atjaunot parku soliņus, tiltiņus un žogus, un citādi padarīt Latviju skaistāku.

Vairāk infromācijas par Lielo Talku ir pieejama šeit.

talkas.lv

talkas.lv

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas