Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 iemesli, kādēļ ir svarīgi mācīties un saprast fiziku

Fizika, attēls no Pixabay.com

Fizika, attēls no Pixabay.com

Trīs no četriem jauniešiem uzskata, ka fizika ir sarežģīts mācību priekšmets, taču tikpat daudz jauniešu (76%) piekrīt, ka fiziķi labi pelna, liecina erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" ietvaros veiktā aptauja. Bez plašām karjeras iespējām un konkurētspējīga atalgojuma pastāv arī vairāki citi vērtīgi iemesli, kādēļ fizikas zināšanas ir svarīgas ikvienam. Lūk, 5 iemesli, kādēļ ir svarīgi mācīties fiziku.

1. Fizika palīdz izskaidrot un izprast ikdienišķus procesus

Fizika ir mums visapkārt - viss, ko redzam, dzirdam, jūtam un darām, ir saistīts ar fizikāliem procesiem. Zinātkāre ikvienu kaut reizi ir mudinājusi domāt par apkārt notiekošajiem procesiem, it īpaši bērnībā, kad tiek iepazīta pasaule. Gan dažādu skaistu dabas parādību, gan ikdienā ierastu procesu pamatā ir fizikas likumi. Ar to pārzināšanu ir viegli izskaidrot gan to, kā rodas varavīksne vai ziemeļblāzma, gan to, kā darbojas automašīnu drošības jostas, kā bezvadu austiņās var skanēt mūzika un dažādus citus tehniskus procesus.

2. Fizika palīdz izprast tehnoloģiju darbību

Nav noslēpums, ka lielākā daļa tehnoloģiju, ko izmantojam mūsdienu digitālajā pasaulē un uzskatām par pašsaprotamām, ir izstrādātas, izmantojot fizikas likumus. Zināšanas un prasmes šajā zinātnes nozarē nepieciešamas, lai izveidotu, uzturētu un uzlabotu tehnoloģijas. Tehnoloģiju uzlabojumi savukārt veicina atkal jaunus atklājumus fizikā.

3. Fizika attīsta gan kritisko, gan loģisko domāšanu

Kritiskā domāšana tiek uzskatīta par vienu no 21.gadsimta būtiskākajām prasmēm, jo dzīvojam informācijas pārbagātā pasaulē, kurā nepieciešams kritiski izvērtēt iegūto informāciju un izprast, kuras ziņas ir patiesas, un kuras - nav. Datu analīze, aprēķini, hipotēžu pārbaude un eksperimentu veikšana fizikā attīsta gan kritisko, gan loģisko domāšanu. Cilvēki, kuriem piemīt šādas prasmes, biežāk meklē pierādījumus, izskaidrojumus un faktus, lai novērtētu dzirdētos apgalvojumus.

4. Fizika māca meklēt un pielietot informāciju

Fizikā daudz svarīgāk par formulu "iekalšanu galvā" ir izprast fizikas likumu būtību un zināt, kur meklēt nepieciešamo informāciju, lai atrastu risinājumu kādai problēmai. Mūsdienās tīmeklī var ērti un viegli atrast visu nepieciešamo informāciju, tomēr ne visi prot to izmantot. Apgūstot fiziku un risinot uzdevumus, nākas pieņemt lēmumus, piemēram, kuru formulu labāk izmantot, un rast veidus, kā pareizi pielietot atrasto informāciju, sakarības, likumus un formulas. Šīs prasmes tālāk noderēs visās dzīves jomās.

5. Fiziaka paver plašas karjeras iespējas

Fizikas zināšanas ir būtiskas dažādās profesijās - gan tehniskajās, gan radošajās industrijās. Fizika palīdz izprast jomas, kas pirmajā mirklī var šķist pilnībā nesaistītas. Piemēram, fizikas zināšanas nepieciešamas sportā, tās noder arī medicīnā, vajadzīgas jūrniekiem, pilotiem, kaskadieriem, spēļu programmētājiem, skaņu operatoriem un citiem dažādu profesiju pārstāvjiem.

Iespējams, tev noderīgi būs arī šie raksti:

Bet vieglākam vakaram piedāvājam noskatīties "Ģimene burkā", kur pirms eksāmeniem atklājas, ka Agritas meitai Esterei ir pamatīgi robi mācībās.

Fizika, attēls no Pixabay.com

Fizika, attēls no Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas