Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

6 bieži izplatītas kļūdas māju uzturēšanā, ko pieļauj īpašnieki

Māja, ēkas uzturēšana. Foto: Pexels

Māja, ēkas uzturēšana. Foto: Pexels

Māja ir kā dzīvs organisms, kas prasa regulāru uzturēšanu un kopšanu. Taču patiesība ir tāda, ka liela daļa mājas īpašnieku neievēro īpašu uzturēšanas darbu grafiku. Pareiza mājas uzturēšana – tas ir darbs visu gadu, bet jo īpaši rudens sezona – pirms aukstā laika iestāšanās ir īstais brīdis, kad vajadzētu parūpēties par savu mājokli, lai vēlāk nebūtu jāsaskaras ar neplānotām izmaksām. Neviens nevēlamies piedzīvot katastrofas, kas var būtiski apdraudēt gan mūsu īpašumu, gan arī samazināt tā kopējo vērtību. Iemācoties pareizi uzturēt savu mājokli, daudzu problēmu simptomi tiek izskausti jau pašā saknē.

Kādas ir biežāk izplatītās kļūdas, ko māju īpašnieki pieļauj?

1. Caurulēs un laistīšanas sistēmās atstāts ūdens, ja telpas netiek apkurinātas, var novest pie cauruļu aizsalšanas un plīšanas. Dažkārt gadās, kad, piemēram, plīsuma rezultātā zemē ir iztecējušas vairākas tonnas ūdens, kas ne tikai atspoguļojas grandiozā ūdens rēķinā, bet arī nodara lielu kaitējumu pašam mājoklim. Tipiskākās vietas, kur šī problēma parādās, ir vasarnīcas, kas ziemas sezonā netiek apkurinātas. Dažkārt arī nepietiekami nopakotas caurules vietā, kur ūdensvads ienāk mājā. Lai mazinātu problēmu, ir svarīgi ne tikai veikt ūdens cauruļu iztukšošanu telpās, kuras netiek apkurinātas ziemas sezonā, bet arī parūpēties par ēkas siltināšanu.

2. Nespēja uzturēt telpas sausas. Ja telpas netiek uzturētas sausas un labā stāvoklī, var rasties pelējums un ūdens bojājumi. Dažkārt ir vajadzīgas vien dažas stundas, lai ūdens iekļūtu pašā ēkā un būvmateriālos, kā rezultātā būs nepieciešama to pilnīga nomaiņa. Savukārt, ja ēka ir mitra visu laiku, radīsies pelējums. Visbiežāk šīs problēmas skar vannasistabas un mitrās telpas. Iemesli, kādēļ telpās var rasties pelējums, kā arī tā novēršanas veidi ir dažādi. Galvenais ir rīkoties un neignorēt problēmu.

3. Pārāk enerģiska mazgāšana ar augstspiedienu. Ja mazgājot ar augstspiedienu tiek izmantots nepiemērots spiediens konkrētajam fasādes materiālam, kā arī mazgātājs tiek turēts pārāk tuvu fasādes sienas tīrāmajai virsmai. Reizēm īpašnieki nepadomā par to, ka pārāk liela spiediena izmantošana var radīt baltas svītras uz mūra, kuras vēlāk noņemt ir ļoti grūti, pat neiespējami un būs nepieciešams fasādes remonts. Ja nejūties pārliecināts, ka pats spēsi korekti izvērtēt situāciju un izvēlēties pareizo fasādes mazgāšanas veidu, labāk pieaicināt profesionāļus, kas to paveiks droši.

4. Nepareiza temperatūras kontroles lietošana. Dažkārt cilvēki mēdz aizvērt apkures ventilācijas lūkas, lai saglabātu temperatūru. Sākumā tā var likties laba ideja, taču daudzi nezina, ka tas var arī apgrūtināt apkures sistēmas darbu un nodarīt bojājumus. Krāsns nomaiņa var izmaksāt pārāk dārgi. Tādēļ, noteikti vajadzētu rūpīgi izlasīt, kādi ir rekomendējamie nosacījumi Tavas apkures krāsns lietošanā.

5. Sienu aplīmēšana. Nevajadzētu ļaut bērniem aplīmēt sienas, izmantojot līmi. Ja sākotnēji ideja šķiet nekaitīga un gribas ļaut vaļu bērna radošumam, tomēr tas var atspēlēties brīdī, kad gribēsiet veikt remontu. Dažkārt šo papīru noņemšana no ģipškartona var būt ļoti apgrūtinoša un pat sabojāt to.

6. Neiztīrīti skursteņi. Skursteņa regulāra tīrīšana ir drošības jautājums. Skursteņa tīrīšanas biežums ir atkarīgs no izvēlētā apkures veida. Par to, cik bieži ir jāveic skursteņa tīrīšana, esam rakstījuši jau iepriekš.

Mājas uzturēšana nekad nav īpaši jautra un izklaidējoša – vienmēr liekas, ka ir interesantākas lietas, ko darīt. Tomēr šai lietai nevajag pieiet vieglprātīgi. Kā visu paturēt prātā? Izveido katram priekšmetam savu uzturēšanas grafiku un saglabā to kalendārā vai ieliec atgādinājumus mobilajā tālrunī. Izturies pret šo plānu atbildīgi un neignorē atgādinājumus. Šādā veidā Tu varēsi būt pārliecināts, ka nepalaidīsi garām svarīgākos darbus

Izlasi arī:




Māja, ēkas uzturēšana. Foto: Pexels

Māja, ēkas uzturēšana. Foto: Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas