Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

7 populāri mīti un patiesība par zobu implantāciju

Zobu implanti, Photo by Shiny Diamond from Pexels

Zobu implanti, Photo by Shiny Diamond from Pexels

Lai arī ir 21. gadsimts un gan medicīna, gan tehnoloģijas arī zobārstniecībā arvien attīstās, joprojām pastāv novecojuši mīti par zobu implantāciju.

Mīts: Zobu implanti atšķiras no dabīgiem zobiem

Joprojām daudzus cilvēkus satrauc doma, ka zobu implantus pamanīs citi, jo tie atšķiras no dabīgajiem zobiem. Šī doma ir aplama! Ja agrākos laikos zobu implanti patiešām arī bija uzkrītoši, jo nebija izstrādāti mūsdienu implantācijas materiāli, no kā veido zobu implantus, tad mūsdienu zobu implanti it nemaz neatšķiras no dabīga zoba. Patiesībā – cilvēki nespēj atšķirt zobu implantus no dabīgiem zobiem – tik ļoti zobu implanti tiek pielīdzināti dabīgo zobu izskatam.

Mīts: Zobu implanti nepieciešami tikai, lai zobi izskatītos skaisti

Protams, zobu implanti pirmkārt uzlabo zobu estētisko skatu kopumā – tie aizstāj izteikti bojātus, kā arī trūkstošus zobus. Taču tas nav viss! Zobu implanti nepilda tikai estētisku funkciju un nav nepieciešami vien tādēļ, lai zobi izskatītos skaisti. Zobu implanti pilda arī tik ļoti svarīgo zobu funkcionalitāti. Pat ar vienu trūkstošu zobu deformējas sakodiens, tiek bojāta arī lūpu atbalsta funkcija.

Mīts: Zobu implantus un protēzes liek tikai uzreiz pēc zoba zaudēšanas

Zobus, protams, var atjaunot uzreiz, tomēr labākais laiks, kad izvietot implantu, ir 3 – 4 mēneši pēc zoba zaudēšanas. Aplami ir domāt, ka zobus nav jēgas un nevar atjaunot, ja tie zaudēti ilgu laiku. Tomēr arī pēc vairākiem gadiem ir svarīgi ievietot zobu implantus.

Mīts: Zobu implantācija ir sāpīga

Zobu implantācijas laikā pacientam izmanto vietējo anestēziju, bet ja ir īpaša nepieciešamība vai vēlēšanās, var veikt arī vispārējo anestēziju. Pacients nejūt sāpes implanta ievietošanas brīdī, vienīgi iespējams sajust nelielu spiedienu.

Mīts: Pēc zobu implantācijas seko ilgstošs dzīšanas process

Arī šis mīts ir aplams. Sadzīšanas process gan katram cilvēkam ir individuāls, bet parasti viss notiek ātri. Pierašana pie implanta mutes dobumā iepriekš trūkstošā zoba vietā gan var ilgt vidēji trīs mēnešus.

Mīts: Zobu implantu kopšana ir sarežģīts process

Vairums cilvēku uzskata, ka zobu implantu kopšana ir sarežģīta. Patiesībā tas prasa tādu pašu mutes dobuma kopšanu, kā parasti – zobus un zobu implantus tīra ar zobu birsti un zobu pastu, kā arī lieto zobu diegu. Turklāt arī ar implantētiem zobiem nepieciešami ierastie zobārsta un zobu higiēnista apmeklējumi.

Mīts: Zobu implanti ir dārgi

Ja rēķina sākotnējās izmaksas, tad zobu implantācija ir dārgāka par zobu protēžu izgatavošanu, taču ja rēķina ilgtermiņā, tad jāatceras, ka implanti tiek izgatavoti un ievietoti tā, lai tie kalpotu visu mūžu, bet protēzes gan nākas mainīt, līdz ar to, rēķinot izmaksas ilgtermiņā, zobu implantācija izrādās lētāka par zobu protēžu izgatavošanu.

Mīts: Zobu implantēšanu var veikt jebkurš zobārsts

Kvalitatīva zobu implantu izgatavošana un implantēšana iespējama pie profesionāla un pieredzējuša zobārsta, kas ir īpaši apmācīts un sertificēts zobu implantēšanā.

Hermess Zobārstniecībā Rīgā pieejams plašs zobārstniecības pakalpojumu klāsts:

  • kariesa profilakse,
  • zobu ārstēšana,
  • zobu raušana
  • protezēšana (izņemamās un neizņemamās protēzes),
  • implantēšana,
  • zobu higiēna,
  • bērnu zobārstniecība (arī valsts apmaksāta),
  • un citi zobārstniecības pakalpojumi.
Zobu implanti, Photo by Shiny Diamond from Pexels

Zobu implanti, Photo by Shiny Diamond from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas