Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Āra spēles vasaras ballītei - idejas, kas jāizmēģina

Āra spēles, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Āra spēles, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Vakari svaigā gaisā, pikniks ar draugiem vai ģimeni, līgovakars vai dzimšanas dienas ballīte būs jautrāka, ja izdomāsiet kopīgas aktivitātes, kas padarīs šo dienu neaizmirstamu un patiesi jautru. Lūk, dažādas idejas - āra spēles, ko var spēlēt svaigā gaisā, dārzā vai piknikā.

Plēves šļūkšana - aktīva jautrošanās

Tev būs nepieciešama stingra plēve, vēlams vismaz 5m gara un 2m plata. To noklāj zālītē un aplej ar ūdeni. Tālākais jau ir gana vienkāršs – ieskrienies un šļūc! Varat rīkot nelielas sacensības – kurš tālāk aizšļūks, vai arī – novietot pa ceļam uz plēves, piemēram, ābolu vai bumbiņu, kas jāsatver. Izaicinošāk, ja bumbiņas ir vairākas, piemēram 2-3. Tāpat varat variēt ar pozām – piemēram, šļūkšana uz dibena, graciozākā šļūkšana ar paceltu kāju gaisā, šļūkšana uz vēdera, atmuguriskā šļūkšana… Vēl jautrāk, ja pēc šīm improvizētajām sacensībām tiek izdalītas balvas vai piemiņas medaļas. Piemēram, “Iznesīgākais šļūcējs”, “Virpuļmeistars”, “Šļūkšanas maratonists” , “Daiļšļūcējs 2021” utt. Šī ir patiesi jautra atrakcija, kas neprasa lielu sagatavošanos un pie viena ir arī lieliski veldzējoša karstā dienā.

Kurš ātrāk sanesīs ūdeni - sacensība ar odziņu

Tev būs nepieciešami pāris vienāda izmēra trauki un ūdens bļoda vai tilpne. Dalībniekus sadala divās komandās un uzvar tā, kura visātrāk piepilda savu trauku ar ūdeni līdz noteiktajai atzīmei. Atzīmi vari noteikt, piemēram, ar marķieri uz trauka sieniņas. Ja tev pie rokas ir galda tenisa bumbiņas – arī tās var būt labs marķieris, piemēram, iemet katrā komandas traukā pa tenisa bumbiņai un uzvar tā komanda, kuras trauks ir pietiekami pilns, lai tenisa bumbiņa izskalotos no tā laukā.

Ūdens nešanai var iedarbināt fantāziju – piemēram, var nest ūdeni, tikai ar karotīti… vai arī nest ūdeni mazā glāzītē. Uzdevumu padarīt grūtāku un interesantāku var, piemēram, liekot dalībniekiem kādu kombinētu uzdevumu – piemēram: Jāsadodas rokās pa divi, viens no tiem nesīs ūdeni glāzē, bet otrs skries blakus un ar brīvo roku driblēs basketbola bumbu. Izmēģini! Būs patiesi jautri!

Mešana mērķī - var spēlēt pat omes

Veikalos ir iegādājama populāra spēle, kuras komplektā ir kociņi un riņķīši, kas jāmet uz kociņiem. Taču, ja tev tāda nav pieejama, droši improvizē. Piemēram, varat sarīkot sacensības vainaga mešanā vai cepures mešanā. Saspraud zemē 5 kociņus un vienojaties par katra kociņa vērtību – piemēram, tuvākais 5 punkti, nedaudz tālākais 10, tad 15, 25 un tālākais 50 punkti. Vienojieties, līdz cik punktiem Jūs spēlēsiet – piemēram, līdz 600 punktiem. Katrs spēlētājs met 3 reizes, saskaita punktus un pieraksta, tad met nākamais.

Kauliņu mešanas izaicinājums - azartiskajiem un pacietīgajiem

Šī ir jautra spēle. Būs vajadzīgi divi metamie kauliņi. Spēles sākumā tiek atzīmēta starta un finiša līnija. Vēlams, kādus 30m attālumā. Spēlētājs met divus metamos kauliņus, cik uzmet – tik soļus drīkst paspert uz priekšu. Uzvar tas, kurš pirmais sasniedz finišu. BET ar to viss nebeidzas. Uz priekšu drīkst doties tikai tie, kas uzmetuši Pāra skaitļus. Bet tie, kas uzmet nepāra skaitļus – tie attiecīgi sper noteikto soļu skaitu atpakaļ. Papildu nosacījums - ja tiek uzmesti divi vienādi cipari uz abiem metamajiem kauliņiem, tad šis spēlētājs drīkst samainīties ar vietām ar to, kurš ir spēlē ticis vistuvāk finiša līnijai – tādējādi spēle ir ļoti aizraujoša, jo jebkurā brīdī ir iespējama līdera maiņa.

Vecās labās balonu spēles - līdz asarām smieklīgas

Un protams, vienmēr ir jautri spēlēt spēles ar baloniem. Variācijas šeit ir dažādas, piemēram:

  • Katram spēlētājam tiek piesiets balons pie dibena – jostas vietas (vai pie kājas, piemēram, potītes). Uzvar tas, kura balons ilgāk nepārsprāgst. Attiecīgi – katrs sargā savu balonu no sāncenšu uzbrukumiem un vienlaikus cenšas pārplēst pretinieku balonus.
  • Spēlētāji tiek sadalīti pa pāriem, katram pārim ir starp vēderiem jāsaspiež balons (bez piesiešanas). Zaudē tas pāris, kurš visilgāk netiek ar uzdevumu galā. Ja balons izsprūk – to noķer un spēli turpina. Palīglīdzekļus balonu pārplēšanai izmantot nedrīkst.
  • Katram tiek piesieti 3 baloni – viens pie potītes, otrs pie vidukļa, trešais – pie muguras. Uzvar tas, kurš ātrāk saplēsīs balonus, neizmantojot savu roku palīdzību. Spēlētāji drīkst spiesties pret koku, piemēram, krist zemē, sēsties uz sava balona, mēģināt spiesties pret kādu citu cilvēku u.c., bet nedrīkst nekādā veidā izmantot savas rokas, lai palīdzētu balonu pārspridzināt. Kad tiek dots spēles starts, paveras jautrs skats, jo visi izpaužas kā nu māk un tas ir patiesi smieklīgs skats

Citas lieliskas spēles svaigā gaisā

Lieliska nodarbe, protams, ir lidojošo šķīvīšu mētāšana, bumbu spēles, pat galda spēles – tās var spēlēt pat karstā diena ēnā vai lietus laikā teltī, kārtis u.c. – tādēļ, dodoties dabā, paņem līdzi savus krājumus.

Tev patiks arī šīs idejas:


Āra spēles, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Āra spēles, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas