Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ārsts atklāj, kas ir vismazāk kaitīgais alkoholiskais dzēriens

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Alkohola patēriņš sabiedrībā ir visai augsts - citi lieto reizi reizi mēnesī, citi reizi nedēļā, bet citi mēdz to darīt vēl biežāk. Jebkurš alkoholisks dzēriens atstāj vairāk vai mazāk negatīvu iespaidu uz zarnām, taču kurš dzēriens ir vismazāk kaitīgākais cilvēka veselībai?

Kā norāda Fīniksas medicīnas centra "City of Hope" Gastroenteroloģijas un endoskopijas nodaļas vadītājs Toufiks Kačāmi, nav neviena alkoholiskā dzēriena, kas zarnām neradītu stresu.

Pat viens alkoholiskais dzēriens ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu un pasliktina miega kvalitāti.

"Ja jums ir viedpulkstenis, pavērojiet savu sirdsdarbības frekvences mainīgumu no rīta pēc ballītes un jūs sapratīsiet, par ko es runāju," viņš atklāja portālam "Newsweek". "Patiesībā nav tāda alkohola, kas būtu "drošs" zarnām. Alkohols veicina vēdera uzpūšanos jo īpaši cilvēkiem, kuriem ir kairināto zarnu sindroms."

Alkoholam var būt daudzveidīga ietekme uz gremošanas sistēmu, kairinot kuņģa gļotādas šūnas un izraisot iekaisumu, kas savukārt var izraisīt sāpes vēderā un sliktu dūšu. Alkohola ietekmē var tikt traucēta arī kuņģa skābes ražošana. Tas var izraisīt kaitīgu baktēriju iekļūšanu tievās zarnas augšdaļā. Daudziem cilvēkiem pēc smagas alkohola lietošanas rodas arī gremošanas traucējumi.

Tomēr mērenā daudzumā visnekaitīgākais alkoholiskais dzēriens ir sausais vīns. Kā atzīst Kalifornijas Universitātes medicīnas fakultātes profesors Džeimss Tabibians, labāk lietot tādus alkoholiskos dzērienus, kuri satur maz cukura. "Es izvairos no spirtiem un sarkanvīniem ar augstu skābes saturu, jo tie var īpaši kairināt gremošanas trakta gļotādu. Bet ja man jāizvēlas, tad labāk lietot alkoholisku dzērienu, kurā nav daudz cukura, piemēram, sauso vīnu. Reizēm var arī kvalitatīvu tekilu."

Tomēr kopumā ārsti iesaka mazināt alkohola patēriņu ikdienā, jo tas rada negatīvu iespaidu gan uz zarnām, gan smadzenēm, gan aknām.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas