Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bauroc un Fibo bloki: Daudzpusība un izturība mūsdienu būvniecībā

Modernajā būvniecības pasaulē, kas pastāvīgi progresē, pieprasījums pēc būvmateriāliem, kuri savieno daudzpusību, izturību un ilgtspējību, ir izraisījis inovatīvu celtniecības bloku popularitātes pieaugumu. Divi prominenti pretendenti uz līderu godu ir:

● Bauroc bloki, izgatavoti no gāzbetona;

● Fibo bloki, izgatavoti no keramzīta.

Šie materiāli piesaista uzmanību ar savām unikālajām īpašībām un priekšrocībām būvniecības projektos.

Piedāvātajā rakstā iedziļināsimies Bauroc un Fibo produkcijas atšķirīgajās iezīmēs, izpētot materiālu sastāvu, izmantošanas jomas un veidus. Analizēsim arī, kā tie veicina ilgtspējīgu un izturīgu būvniecību.

Bauroc bloki: raksturīgās īpašības un priekšrocības

Bauroc bloki ir izgatavoti no gāzbetona – viegla materiāla, kas savieno ģipsi, cementu, smiltis, kaļķi un alumīnija pulveri. Vēlāk no visa izgatavoto stingro masu sagriež. Rezultātā tiek iegūti bloki, kas ir ne tikai viegli, bet arī ar izcilām izolācijas īpašībām.

Bauroc bloki rod pielietojumu dažādos būvniecības projektos, tostarp dzīvojamās, tirdzniecības un ražošanas ēkās. To daudzpusība ļauj arhitektiem un celtniekiem blokus izmantot nesošajās sienās, starpsienās un izolācijas slāņos.

Viena no galvenajām Bauroc bloku priekšrocībām ir izturība. Šūnu struktūra nodrošina lielisku pretestību mitrumam, samazinot pelējuma un sabrukšanas riskus. Turklāt Bauroc bloki veicina ilgtspējību būvniecībā, pateicoties energoefektīvām īpašībām un otrreizējās pārstrādes iespējām. Kā jau minēts, Bauroc būvmateriālus ražo, izmantojot dabīgas izejvielas. Tā tiek radīts izturīgs, elpojošs un viegls bloks, kas vienlaikus ir ciets kā akmens. Tas ir ekoloģiski tīrs, draudzīgs veselībai un videi. No gāzbetona celtā mājā ar garantiju būs gan silti visaukstākajā ziemā, gan veldzējoši vasaras karstumā.

Bauroc bloki būvniecības posmā piedāvā vairākas priekšrocības. To vieglums atvieglo pārvietošanu un transportēšanu, padarot būvniecības procesu efektīvāku un ar mazākām izmaksām. Lieliskās siltumizolācijas īpašības veicina energoefektivitāti ēkās, laika gaitā samazinot apkures un dzesēšanas cenrādi.

Jāatzīmē kāds produkts: Bauroc EcoTerm – tie ir bloki masīvām vienslāņu ārsienām – tā ir visvairāk ražotā produkcija no visiem Bauroc produktiem. Bauroc ir vienīgais ražotājs Baltijā un Skandināvijā, kas ražo šo unikālo produktu. Vieni no biežāk izmantotākajiem ir Bauroc EcoTerm 375 bloki.

Tirgū tiek piedāvātas arī gatavās Bauroc pārsedzes virs logiem un durvīm, pārseguma paneļi, Bauroc Hard un Bauroc U bloki, sienu paneļi starpstāviem un jumtiem, kā arī līmjavas to montēšanai.

Fibo bloki: raksturīgās īpašības un priekšrocības

Fibo bloki ir izgatavoti no keramzīta – dabīga materiāla, kas pazīstams ar vieglām un izolējošām īpašībām. Ražošanas process ietver mālu apdedzināšanu augstā temperatūrā, radot porainu struktūru, kas veicina materiāla termisko efektivitāti. Fibo ir Weber zīmols, kas ietilpst Saint - Gobain grupā. Kopš 1996.gada, Latvijā ir plaši pazīstami Weber Fibo keramzīta bloki. Tie tiek ražoti Lietuvas un Igaunijas rūpnīcās. Keramzīta bloki ir patentēti un izstrādāti līdz pilnībai pēc skandināvu tehnoloģijas.

Fibo keramzīta bloki būs piemērots būvmateriāls mainīgajos Latvijas klimatiskajos apstākļos. Jaunās paaudzes Fibo bloki ir ļoti piemēroti A, A+, A++ klases ēkām. Bloka slēgto poru sistēma nodrošina lielisku ēkas hermētismu. Keramzīts ir ekoloģisks, ķīmiski neitrāls, tādēļ to var izmantot arī dzīvojamās telpās. Tas neuzsūc mitrumu un lieliski vēdinās, ir ideāli piemērots jumta izbūvei. Labi absorbē skaņu, tādēļ to iesaka izmantot starpstāvu pārklājumos.

Izturība pret laikapstākļiem un citiem faktoriem:

Fibo bloki uzrāda izcilu izturību pret laikapstākļiem, tostarp lieliski panes sasalšanas - atkausēšanas ciklus. Porainā struktūra ļauj blokiem absorbēt un atbrīvot mitrumu, nekaitējot to struktūras integritātei, padarot tos piemērotus dažādiem klimatiskajiem apstākļiem.

Priekšrocības salīdzinājumā ar citiem celtniecības materiāliem:

Salīdzinot ar tradicionālajiem celtniecības materiāliem, Fibo bloki izceļas ar zemu blīvumu, augstu izturību un lieliskām siltuma īpašībām. To daudzpusība attiecas uz dažādām būvniecības metodēm, nodrošinot arhitektiem un celtniekiem materiālu, kas ir gan uzticams, gan pielāgojams.

Pazīstamākie produkti:

● Fibo keramzīta bloki;

● Fibo keramzītbetona pārsedzes;

● Fibo keramzītbloku armatūra;

● Fibo pamatu bloki;

● Fibo U bloki;

● Fibo starpsienu bloki;

● Fibo skursteņa moduļbloki.

Daudzpusība un izturība mūsdienu būvniecībā

Gan Bauroc, gan Fibo bloki demonstrē ievērojamu daudzpusību mūsdienu būvniecībā. No dzīvojamām mājām līdz liela mēroga industriālām konstrukcijām – šie bloki tiek pielietoti nesošajās sienās, starpsienās, izolācijas slāņos un pat kā apšuvuma materiāli. To pielāgošanās spēja ļauj rast radošus un efektīvus risinājumus dažādos būvniecības projektos.

Būvniecības procesu uzlabošana un ēkas izturības palielināšana

Bauroc un Fibo bloku izmantošana daudzējādi uzlabo būvniecības procesus. To vieglais raksturs racionalizē un sekmē vadāmību, kā rezultātā būvniecības laiks ir ātrāks. Turklāt izcilās izolācijas īpašības veicina energoefektīvu ēku izveidi, samazinot ilgtermiņa ekspluatācijas izmaksas. Bloku izturība nodrošina konstrukciju ilgmūžību, radot stabilu pamatu ilgtspējīgām un elastīgām ēkām.

Praktiski piemēri no būvniecības nozares

Daudzos būvniecības projektos ir veiksmīgi iekļauti Bauroc un Fibo bloki, demonstrējot to efektivitāti reālajā pasaulē. No energoefektīvām dzīvojamām ēkām līdz komerciālām telpām, kurām nepieciešama izturīga izolācija, šie bloki ir pierādījuši savu vērtību. Arhitekti un celtnieki ir izmantojuši Bauroc un Fibo bloku elastību un veiktspēju, lai apmierinātu mūsdienu būvniecības mainīgās prasības.

Kādā ģimenes ēkā Upesciemā, Pierīgā, izdevumi par apkuri pat bargākajā ziemas salā ir niecīgi. Ēkas ārsiena nav siltināta, – tā ir būvēta no Bauroc gāzbetona blokiem un celtniecība veikta, ievērojot energoefektivitātes principus. Konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020” šis ģimenes nams ieguva pirmo vietu privātmāju kategorijā. Kopumā ēkas ar platību 278m2 ekspluatācijas izmaksas par apkuri un karsto ūdeni trīs gadu periodā vidēji bija tikai 51,26 EUR/mēnesī.

Savukārt kā veiksmīgs Fibo materiālu izmantošanas piemērs jāmin apartamentu jaunbūve Jūrmalā. Ēkas projekta autori ir Andris Kronbergs, Jānis Zvejnieks un Kristīne Klišāne. Ēkas būvniecību īstenoja uzņēmums Selva Būve. Projekta kopējā platība 2 316 m2.

Nākotnes tendences

Tehnoloģiskās inovācijas un prognozes

Būvmateriālu nākotne ietver nepārtrauktas inovācijas un pielāgošanos jaunām tehnoloģijām. Iespējams, ka Bauroc un Fibo bloki gūs labumu no sasniegumiem ražošanas procesos, padarot tos finansiāli izdevīgākus un videi draudzīgākus. Viedo tehnoloģiju un ilgtspējīgas prakses integrācija var vēl vairāk palielināt šo bloku pievilcību būvniecības nozarē.

Pielāgošanās mainīgajiem vides apstākļiem

Vides apsvērumi kļūst arvien neatņemami būvniecības praksē, tādēļ gan Bauroc, gan Fibo bloki ir labi pielāgoti jaunajiem izaicinājumiem. To ilgtspējīgais sastāvs un energoefektīvās īpašības saskan ar pieaugošo uzsvaru uz videi draudzīgiem būvmateriāliem.

Noslēgumā jāsaka, ka Bauroc un Fibo bloku daudzpusība un izturība pozicionē tos kā galvenos spēlētājus mūsdienu būvniecībā. Unikālās kompozīcijas, ilgtspējīgie atribūti un pārbaudītā veiktspēja padara tos par vērtīgu izvēli gan arhitektiem, gan celtniekiem, gan māju īpašniekiem.

Tā kā būvniecības nozare turpina attīstīties, šiem blokiem, visticamāk, būs izšķiroša nozīme ilgtspējīgu un elastīgu ēku nākotnes veidošanā. Neatkarīgi no tā vai tie ir dzīvojamie, komerciālie, vai industriālie projekti, Bauroc un Fibo bloki liecina par pastāvīgiem meklējumiem pēc inovatīviem un uzticamiem celtniecības materiāliem.

Raksts tapis sadarbībā ar "Rīgas Būvserviss"

Celtniecības materilāli

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas