Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Berlīne - neparasts iezis, alas un pastaiga dabā tepat Vidzemē

Vai Tu vari iedomāties – kur Latvijā atrodas Berlīne? Jā, tas nav joks. Tāda vieta patiešām eksistē – tās ir skaistas un neparastas klintis Vidzemē blakus Priekuļu novadā esošajai Jāņmuižai. Par šo neparasto iezi maz runāts un maz dzirdēts. Īsti nav arī ziņu, kādēļ šo klinti sauc par Berlīni, tomēr vietējie zina šo vietu un noteikti zinās parādīt. Berlīne ir arī ideāls apskates objekts tiem, kas mīl doties pārgājienos vai pastaigās pa mežu un dabas takām. Ja nav vēlēšanās ļoti tālu iet – vari atbraukt uz Jāņmuižu un izstaigāt Berlīnes apkaimi – aplūkot alas un klinšu sienu, aiziet līdz Gaujai. Pavasarī un gada vēsajā sezonā, kamēr nav lapu, arī šis, kā ikviena klints, ir ļoti iespaidīgs atradums, ko aplūkot, jo klintis ir labāk redzamas.

Jāteic, ka piekļuve šeit gan ir tikai kājāmgājējiem - ar bērnu ratiņiem vai velosipēdu noteikti netiksi klāt šim skaistumam. Lai atrastu Berlīni, Tev jādodas uz Jāņmuižu , uzreiz gan jāteic - Berlīnes klints ir salīdzinoši maz zināma un tādēļ kartēs nav atrodama. Tomēr Vietējie šeit zina, kur ved ceļš uz Berlīni. Auto vari atstāt, piemēram, Sporta prospektā un tad doties uz priekšu, gar Bērnudārzu virzienā uz Meža prospektu. Paiesi garām tādai kā nožogotai teritorijai (izskatās pēc attīrīšanas iekārtām) un tad kreisajā pusē sākas neliels iežu atsegums, kas redzams takas malā - tālāk jākāpj augšup pa taciņu gar atsegumu - tur arī būs Berlīne. Iezis ir tiešām skaists, tajā ir vairākas alas un iedobumi.

Vēlāk mēs ceļu turpinām pa taku Gaujas virzienā un redzam pa gabalu, ka šai klintī ir vēl alas, ko tuvumā nemanījām, tikai tās ir augstu un patālu, bet pa gabalu var redzēt.

Ja esi ar mieru doties nelielā pārgājienā – vari iet no Berlīnes pa meža taku līdz, piemēram, Rāmnieku tiltam un atpakaļ. Meža taka ir skaista, pietiekami plaša, līkumota. Vietām tā iet gar pašu Gaujas krastu, citviet ievijas dziļāk mežā. Tiesa, šai laikā gan diezgan slidena.

Berlīnes klints ir arī labs starpposms vai galapunkts garākiem pārgājieniem. Lūk, dažas idejas:

  • Cēsis – Kazu grava – Berlīne Jānmuižā – garums būs aptuveni 9 km.
  • Berlīne – Rāmnieku tilts – Ērgļu klintis - arī jārēķinās ar apmēram 10km garu ceļu, tikai šoreiz pa mežu, gar Gauju
  • Ērgļu klintisLīču-Laņģu klintis – šis ir rūdītiem pārgājienu gājējiem, tie, kas jau izstaigājuši šo maršrutu, mēra, ka tie ir apmēram 28km. Tomēr apskates objekti ir tā vērti.
  • Berlīne – Līču-Laņģu klintis – sanāks nedaudz vairāk kā 11 km + jārēķina, ka, lai apskatītu Līču-Laņģu klintis, būs jāmēro vēl daži km.

Un, galu galā – ja nevēlies tik daudz staigāt – vari apbraukāt ar auto šīs vietas. Varbūt tas ir plāns brīvdienām? Ņem vērā vienīgi, ka šobrīd, kad sniegs kūst, daudzviet ir dubļi, tādēļ ģērbies piemēroti un ņem līdzi pārvelkamās drēbes un apavus.


Lūk, vēl virkne apskates vietu, kas tev varētu interesēt tuvākajā apkaimē:

1. Ērgļu klintis

2. Līču - Laņģu klintis

3. Liepas Lielā ellīte

4. Kazu gravas ūdenskritums

5. Sietiņiezis

6. Cīrulīšu Dabas taka

7. Zvārtes iezis

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Berlīne - klintis pie Jāņmuižas, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas