Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

BREXIT – kas būs jāņem vērā eksporta un importa darījumos ar Lielbritāniju ?

Imports un eksports pēc Brexit, Photo by Dominika Gregušová from Pexels

Imports un eksports pēc Brexit, Photo by Dominika Gregušová from Pexels

Kā zināms, ar 2021. gada 1. janvārī Lielbritānija pametīs ES vienoto tirgu un muitas savienību, kas nesīs virkni pārmaiņu tiem Latvijas uzņēmējiem, kam šajā valstī ir biznesa partneri.

Starptautisko kravu pārvadātāji DSV uzņēmumu grupa BREXITam ir gatavojusies kopš šī gada marta, izstrādājot skaidrus plānus un norādījumus rīcībai.

Kam tad būtu jāpievērš uzmanība importa un eksporta darījumu veicējiem?

1. Pārliecinieties, vai jums ir EORI numurs

Muitas deklarāciju noformēšana būs iespējama tikai ar EORI numuru. Sīkāku informāciju par to kā saņemt EORI numuru, meklējiet VID mājas lapā.

2. Pārliecinieties, vai jūsu preces ir klasificētas

Katrai precei tiek piešķirts preču kods (kombinētās nomenklatūras kods), kas ne tikai klasificē preci, bet arī nosaka kādi būs muitas nodokļa maksājumi konkrētai precei.

Īpaša uzmanība preču klasificēšanai ir jāpievērš eksporta gadījumā, jo tieši tad preču kodu noteiksiet Jūs (importa gadījumā preču koda noteikšanas pienākums būs Lielbritānijas uzņēmumam, bet arī tad tas var tikt apstrīdēts atmuitojot kravu).

Sīkāka informācija par preču klasifikāciju arī atrodama VID mājas lapā.

3. Vai Jūs jau esat atraduši uzņēmumu, kas sniedz muitošanas pakalpojumus?

Tirdzniecībai starp Lielbritāniju un ES būs jāpiemēro muitas formalitātes, tāpēc vislabākais risinājums būtu atrast uzņēmumu, kas sniedz muitošanas pakalpojumus. SIA “DSV Latvia” ir viens no šādiem uzņēmumiem, un ieinteresētības gadījumā ir labprāt noslēgs ar jums līgumu.

4. Vai Jums ir sagatavota pilnvara?

Lai būtu iespējams noformēt muitas deklarāciju, ir nepieciešama pilnvara ar kuru jūs pilnvarojat muitošanas pakalpojumu sniedzēju pārstāvēt jūs muitas iestādē. Bez šādas pilnvaras muitošanas process nevar notikt, izņemot gadījumus, kad muitas formalitātes kārtojat jūs paši.

Izvēloties SIA “DSV Latvia” kā pakalpojuma sniedzēju, jums tiks nosūtīta jau sagatavota pilnvaras forma.

5. Vai Jūsu kravām tiek formēts faktūrrēķins ?

Ja tāds dokuments ir bijis līdz šim, tad tas noderēs arī turpmāk. Ja neesat šādu dokumentu formējuši iepriekš, tad informējam, ka tas ir pamatdokuments, ko izmanto muitas deklarācijas noformēšanā un apliecina jūsu darījumu starp pircēju un pārdevēju, kā arī satur būtisku informāciju par preci un tās vērtību.

Pareiza un pilnīga faktūrrēķina sagatavošanai un iesniegšanai muitas dienestiem, ir svarīga loma ātrai un efektīvai starptautiskās tirdzniecības nodrošināšanai. Kļūdas var izraisīt transporta kavēšanos, papildu izmaksas, produktu aizturēšanu vai konfiskāciju ar visām no tā izrietošajām sekām.

Izmantojiet zemāk esošo kontrolsarakstu un pārliecinieties, ka savos faktūrrēķinos vienmēr norādāt šādu informāciju neatkarīgi no preču izcelsmes un galamērķa:

  • Eksportētāja un importētāja nosaukums, adrese, EORI un PVN numurs;
  • Vienības numurs;
  • Gabalu skaits;
  • Preču apraksts (ieskaitot muitas preču kodu);
  • Bruto un neto svars (kaste, palete, pudele utt.);
  • Rēķinā izmantotā valūta;
  • Cena par preci un rēķina kopējā summa;
  • Incoterms un vieta;
  • Rēķina numurs un datums;
  • Preču izcelsmes valsts.

6. Kā veiksiet nodokļu apmaksu?

Preces importējot ir jāmaksā muitas nodoklis, akcīzes nodoklis un PVN. Ne visām precēm ir visi trīs nodokļi, jo ne visas ir akcīzes preces, kā arī daudzām precēm muitas nodoklis ir 0%.

Jums ir iespēja saņemt atļauju īpašā PVN režīma piemērošanai, kas jums ļauj PVN nemaksāt preču atmuitošanas brīdī, bet uzrādīt aprēķināto PVN atbilstošā taksācijas perioda PVN deklarācijā.

SIA “DSV Latvia” sniedz arī muitas brokera pakalpojumus, kas ietver nodokļu sākotnējo nomaksu, bet pēc rēķina izrakstīšanas 10 dienu laikā, nodokļus nomaksā klients. Šis pakalpojums tiek sniegts pēc padziļinātas klienta maksātspējas izvērtēšanas.

Tas, kas jums šķiet jauns un nezināms, DSV Latvia SIA ir ikdiena jau daudzus gadus. Uzticieties pieredzējušajiem muitas nodaļas darbiniekiem, un viņi parūpēsies arī par jūsu preču pareizu muitošanu!

Kontakti plašākai informācijai vai iespējamai sadarbībai:

info@lv.dsv.com

+371 67100701


Imports un eksports pēc Brexit, Photo by Dominika Gregušová from Pexels

Imports un eksports pēc Brexit, Photo by Dominika Gregušová from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas