Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Cik svarīga ir zobu kopšana tieši starp zobiem?

Zobi, Foto :Lesly Juarez, Unsplash

Zobi, Foto :Lesly Juarez, Unsplash

Nav noslēpums, ka veselu zobu pamatā ir rūpīga un pareiza zobu ikdienas kopšana. Lielākā daļa cilvēku ļoti labi zina, ka zobi jātīra vismaz divas reizes dienā, tāpat arī būtu nepieciešams izmantot zobu diegu,tāpēc,ka ir lieta par kuru bieži vien tiek aizmirsts un tās ir zobu starpas.

Nekoptas zobu starpas – sakne daudzām problēmām

Zobārstniecības ‘’ Santadent’’ vadītāja, zobu higiēniste Santa Dunska atklāj, ka tieši nerūpēšanās par zobu starpu higiēnu var radīt ļoti nopietnas problēmas.

Kā un cik bieži jārūpējas par zobu starpu tīrību?

Zobu starpu tīrībai uzmanība jāpievērš katru dienu. Jāņem vērā, ka tīrot zobus ar parasto zobu birstīti, tā ne vienmēr tiek zobu starpās un rezultātā zobi nav kārtīgi iztīrīti. Speciālisti zina stāstīt, ka katram zobam ir četras līdz piecas virsmas un ap 45 % no visām zobu virsmām mēdz palikt neiztīrītas. Lai izvairītos no problēmām, kuras var radīt nekoptas zobu starpas, ieteicams lietot speciālus zobu kopšanas līdzekļus. Vispirms jau liela nozīme ir zobu diegam. Zobu diegu būtu ieteicams lietot katru dienu vai sliktākajā gadījumā – vismaz četras reizes nedēļā. Tāpat arī būtu vēlams iegādāties profesionālu zobu birsti. Zobārstniecības ‘’ Santadent’’ speciālisti savā praksē lieto un arī klientiem iesaka dažādu firmu ražotājus,piemēram,‘’ Solo’’ ;‘’ GUM’’ starpzobu birstītes. Tāpat ieteicams mājās papildus izmantot ūdens strūklas irigātoru. Profesionāļi iesaka lietot dažādu firmu ūdenstrūklas starpzobu tīrīšanai kā piemēram ,,,Waterpik irigātoru” ;, Philips Sonicare Arfloss” ,kas novērš smaganu saslimšanu un zobu bojājumus.

Cik bieži jāapmeklē zobu higiēnists?

Paralēli rūpīgai zobu un to starpu kopšanai mājās, regulāri ieteicams apmeklēt arī zobu higiēnistu. Šos apmeklējumus vajadzētu veikt vienu līdz divas reizes gadā. Zobu higiēnista apmeklējams ir obligāts tāpēc, ka ap zobiem veidojas gan mīkstais, gan cietais aplikums. Cieto aplikumu noņemt mājas apstākļos ir praktiski neiespējami un profesionāļi to dara ar speciāliem instrumentiem. Regulāra zobu higiēnista apmeklēšana ļauj laicīgi pamanīt zobu bojājumus un smaganu iekaisumu.

‘’Santadent’’ zobārstniecībā zobu higiēnu veic profesionālas speciālistes ar ilggadēju pieredzi. Speciālistes procedūras laikā arī sniegs konsultācijas par zobu kopšanu un atbildēs uz visiem klientiem interesējošajiem jautājumiem.


Zobi, Foto :Lesly Juarez, Unsplash

Zobi, Foto :Lesly Juarez, Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas