Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

DAF automašīnas - interesanti fakti no vēstures un šodienas

Droši vien katrs ir pamanījis uz ceļiem varenās DAF smagās automašīnas, bet diez vai daudzi zina, ka tās, pretēji tik daudz kam citam mūslaikos, joprojām tiek ražotas Eiropā (Eindhovenā, Nīderlandē), un tām nāk līdzi teju gadsimtu garš stāsts par centību, talantu, rūpīgu darbu, biznesa veiksmi un grūtību pārvarēšanu.

Piedāvājam iepazīties ar dažiem interesantiem momentiem no šī stāsta

  • DAF rūpnīcas vēsture aizsākās 1928. gadā, kad centīgais un talantīgais Eindhovenas automehāniķis Huberts van Dorns bija vairākas reizes ļoti veiksmīgi salabojis alus brūža direktora A. H. Huenges automobili. Sajūsmināts par jaunekļa prasmēm, Heunges rosināja viņu uzsākt savu patstāvīgu biznesu, un piedāvājas kļūt par pirmo investoru. Mūsdienās varenās autorūpnīcas pirmā lokācija bija neliela darbnīciņa turpat alus brūža pagalmā.
  • 1932.gadā, kad uzņēmumam bija pievienojies arī otrs van Dornu brālis Vims, tas tika pārdēvēts un tika pie nosaukuma Van Doorne's Aanhangwagen Fabriek, kura abreviatūru DAF pazīstam mūsdienās.
  • Savu izšķirošo biznesa izrāvienu DAF piedzīvoja pēc otrā pasaules kara, kad vajadzēja atjaunot izpostīto Eiropas tautsaimniecību un pēc kravas automašīnām bija liels pieprasījums, ko van Dornu brāļi arī veiksmīgi izmantoja. 1949.gadā tika veiksmīgi palaists tirgū pirmais kravas auto modelis DAF A30.
  • Šodien DAF pazīstam galvenokārt kā smago automašīnu ražotāju, taču savulaik kompānija ir izmēģinājusi spēkus dažādās jomās - gan kā vieglo automobiļu (šis atzars 1975.gadā tika pārdots kompānijai Volvo), gan autobusu un treileru ražotāji.
  • DAF ir darbojies arī militārajā rūpniecībā. Trīsdesmito gadu otrajā pusē tika radīts viens no nedaudzajiem DAF militārās tehnikas modeļiem - bruņumašīna M39 Panterswagen. Diemžēl tas bija nedaudz par vēlu, lai sniegtu reālu palīdzību Nīderlandes aizstāvībai pret Hitlera uzbrukumu 1940.gada maijā - pēc vēsturnieku datiem militārajās operācijās toreiz piedalījās tikai trīs šādas bruņumašīnas. Toties gan pirms, gan vairākas desmitgades pēc kara ievērojamu daļu DAF biznesa veidoja specifisku transporta līdzekļu ražošana Nīderlandes armijas vajadzībām.

· Mūsdienās DAF ietilpst Paccar koncernā (ASV), un ir koncentrējies uz jaudīgu smago automašīnu ražošanu, kur ar savu augsto kvalitāti un mūsdienīgām inovācijām (piemēram, zemāks trokšņa līmenis) gūst ievērojamus panākumus. Pēc kompānijas datiem, segmentā virs 16 tonnām DAF tirgus daļa Eiropā 2019.gadā bija 16,2 procenti, kas to ierindo vadošajā ražotāju trijniekā. Sešās Eiropas valstīs - Nīderlandē, Lielbritānijā, Beļģijā, Luksemburgā, Polijā un Ungārijā ir tirgus līderis. DAF smagās automašīnas tiek veiksmīgi tirgotas arī visā plašajā pasaulē - no Krievijas līdz Latīņamerikai, no Austrālijas līdz Dienvidāfrikai.

DAF automašīnas Latvijā - uzticamas un labi aprūpētas

Arī Latvijas kravu pārvadātāju vidū DAF automašīnas ir diezgan iecienītas - pie mums ir gan tirdzniecības pārstāvniecība, gan arī autorizēti servisi, kam droši uzticēt šo milžu apkopi un remontus. Viens no šādiem autoservisiem ir Rex Auto, kas jau vairāk kā 10 gadus specializējas tieši DAF automašīnu remontā un apkopē no A līdz Z - no sīkākās rezerves daļas līdz pat auto kapsētai. Varētu rasties jautājums - kādēļ ir tik svarīgi remontēt automašīnu specializētā servisā? Atbildot īsi - pakalpojuma kvalitātes, meistaru pieredzes un profesionalitātes dēļ!

Ne vienmēr auto meistars, kas labi remontē kādas citas markas automašīnas, tikpat labi pārvaldīs arī DAF automašīnu uzbūves smalkumus. Katrai auto markai ir “savas slepenās vietas”. Gadiem ilga pieredze, strādājot ar dažādu gadu izlaidumu un veidu vienas markas kravas automašīnām, ļauj autoservisa speciālistam uzkrāt detalizētas zināšanas par konkrētās markas vajadzībām, stiprajām un vājajām pusēm. Jo plašāks remontējamo auto marku spektrs, jo, visticamāk, paviršāka būs apkope!

Savukārt specializācija uz konkrētas markas, piemēram, DAF automašīnu remontu veicina konkrētā servisa pilnveidošanos, un servisā būs viss DAF īpašnieka ērtībām. Ja serviss neveic citu auto marku remontu, tad uz vietas tiek izveidots pietiekami plašs detaļu un rezerves daļu uzkrājums, un auto īpašniekam nevajadzēs gaidīt nepieciešamās detaļas piegādi. Lietoto detaļu būs iespējams atdot servisā un vietā uzreiz saņemt jaunu vai salabotu.DAF automasīnas, foto: "REX - AUTO" - DAF autoserviss

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas