Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Efektīvi veidi, kā cīnīties ar kaitinošajām augļu mušiņām

Rudens ir īsts augļu jeb skābuma mušiņu laiks! Tās parādās mājās līdz ar pirmajiem āboliem un var dzīvot Tavā virtuvē līdz pat vēlam oktobrim. Tām patīk siltās, mitrās un rudens veltēm bagātās telpas un, lai tās parādītos, nav nemaz tik ilgi jāgaida: atliek vien atstāt dārzeņu grozā kādu iepuvušu burkānu, laicīgi nenomazgāt traukus no ievārījumu vārīšanas vai nepamanīt bērna iekostu ābolīti, kas aizkritis aiz kādas mēbeles. Kā ar šādiem kaitēkļiem cīnīties? Ir varianti!

Pagatavo augļu mušiņām īpašu piena kokteili

Izrādās augļu mušiņām nepavisam negaršo piens! Tāpēc pagatavo tām īpašu piena kokteili. Pievieno pienam nedaudz cukura un piparus. Visu samaisi un pavāri pāris minūtes uz lēnas uguns. Atstāj šo virumu turpat virtuvē. Saldais aromāts pievilinās mušiņas, bet piens paveiks pārējo…

Apmāni skābuma mušiņas ar ābolu sidra etiķi

Ābola sidra etiķis ir vēl viens dzēriens, kas augļu mušiņām nepavisam neiet pie sirds. Pārklāj ābola etiķa pudeles kakliņu ar celofāna plēvi un kārtīgi to nostiprini ar gumiju vai līmlenti. Izdur vairākus, bet mazus caurumiņus. Skābuma mušiņas pa tiem ielidos pudelē, bet atpakaļ vairs netiks.

No ābola etiķa vari pagatavot arī slazdu. Ielej to mazliet bļodā un pievieno nedaudz trauku mazgājamo līdzekli. Tas izveidos virs etiķa lipīgu virskārtu, pie kuras augļu mušiņas pielips.

Pacienā skābuma mušiņas ar sarkanvīnu

Ja nav žēl, atstāj uz galda atvērtu sarkanvīna pudeli. Tai nav jābūt pilnai, galvenais, lai sarkanvīns vēl kaut nedaudz būtu iekšā. Saldā smarža pievilinās nevēlamos istabas biedrus un šaurais pudeles kakliņš vairs neļaus tām no pudeles izlidot.

Iemāni augļu mušiņas paša gatavotā slazdā

Stikla burkā ievieto vairākus gabaliņus sulīga, smaržīga augļa (apelsīnu, persiku, arbūzu, utt.). No papīra izveido piltuvi ar atvērtu galu un liec to virsū vāka vietā. Šīs būs ieejas durvis augļu mušiņām uz īpašo cienastu. Ārā no burkas tās nespēs izlidot.

Skābuma mušiņu slazdu vari pagatavot arī no tukšas plastmasas pudeles. Ievieto gatavos, smaržīgos augļus pudelē un aizskrūvē vāku. Izgriez sānā nelielas ieejas durtiņas, pa kurām skābuma mušiņām ielidot. Pagaidi, kamēr visas salido iekšā un aiztaisi durtiņas ciet.

Augļu mušiņām nepatīk piparmētras, vējš un tīras telpas

Neesi gatavs dalīt savu virtuvi ar drozofilām? Uzturi sava mājokļa telpas kārtībā, regulāri tās vēdini (vari atstāt par uz nakti logus vaļā) un regulāri apsmidzini tās ar piparmētru aromātu. Ielej smidzinātājā siltu ūdeni un pievieno tam pāris pilienu ēteriskās piparmētru eļļas. Tieši šī smarža atbaida augļu mušiņas, turklāt arī mājā veidojas patīkams aromāts.

Ja šie kukainīši ir Tava mazākā problēma (burtiski), lūk, spēcīgāki līdzekļi cīņai ar kukaiņiem un grauzējiem.

Izlasi arī šo:

Augļu mušiņas, Photo by Umanoide on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas