Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Eksperts skaidro, kā ventilatora darbināšana visu nakti patiesībā bojā veselību

Elektriskais ventilators. Foto: Unisplash

Elektriskais ventilators. Foto: Unisplash

Lai cik nevainīgi tas varētu šķist, atstājot ieslēgtu elektrisko ventilatoru uz nakti, jūs varat pamosties ar dažādām veselības problēmām. Lai gan tie var palīdzēt saglabāt vēsumu guļamistabā, elektriskie ventilatori var izraisīt muskuļu sāpes, sausu kaklu, elpošanas problēmas, muskuļu sāpes, deguna aizsprostojumu un kairinājumu.

Miega eksperts Martins Sīlijs, “MattressNextDay” izpilddirektors, sarunā ar britu mediju “The Mirror” aicina cilvēkus pirms gulētiešanas izslēgt elektriskos ventilatorus. Viņš brīdina, ka viena no problēmām, ar ko jūs varētu saskarties, ir alerģiju un astmas izraisīšana.

Viņš skaidro, ka elektriskais ventilators cirkulē gaisu telpā, kas var saturēt arī putekļu ērcītes, sporas, ziedputekšņus un citus alergēnus. "Tāpēc, ja konstatējat, ka ciešat no pārmērīgas šķaudīšanas, asarojošām acīm, iesnām, niezoša kakla un pat elpošanas grūtībām, pārliecinieties, vai uz elektriskā ventilatora lāpstiņām nav putekļu," stāsta eksperts.

Sīlijs arī norāda, ka, atrodoties vienā telpā ar elektrisko ventilatoru, kas ir bijis ieslēgts vairākas stundas, var rasties deguna vai kakla aizsprostojums, jo ilgākā laika periodā pārmērīgais vējš var izžāvēt degunu un kaklu.

Tas, protams, liek organismam ražot vairāk gļotu, lai saglabātu mitrumu, un rada daudzas blakusparādības, tostarp galvassāpes, aizsprostots deguns un pat galvassāpes.

Tomēr daudz ūdens dzeršana var palīdzēt to novērst. Eksperts stāsta: "Tas ir ieteicams arī tiem, kas karstuma dēļ ir slikti izgulējušies, jo pat neliela dehidrācija var izraisīt vēl lielāku miegainību un nogurumu."

Ventilatora darbināšana visu nakti var izraisīt arī acu sausumu un kairinājumu. Apsveriet iespēju izmantot rotējošu elektrisko ierīci, lai nodrošinātu labāku gaisa cirkulāciju.

Ceturtais risks veselībai ir iespēja izraisīt kakla stīvumu vai muskuļu sāpes. Sīlijs skaidro: "Ja jums jau iepriekš ir bijušas muskuļu sāpes, piemēram, pēc treniņa vai nepareizas pozas, strādājot pie rakstāmgalda, jums nevajadzētu visu nakti novirzīt elektrisko ventilatoru uz šo zonu.”

Tas tāpēc, ka koncentrēts vēss gaiss var izraisīt muskuļu sasprindzinājumu un krampjus, tādējādi izraisot vēl lielākas sāpes. Ja jūs ievērojat, ka kopš elektriskā ventilatora lietošanas esat ieguvis stīvu kaklu, centieties atturieties no tā lietošanas dažas naktis, lai redzētu, vai pamanāt atšķirību.

Lasi vēl:

Elektriskais ventilators. Foto: Unisplash

Elektriskais ventilators. Foto: Unisplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas