Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Fiziskās aktivitātes kā ceļazīme uz labāku dzīvi!

Photo by Stage 7 Photography on Unsplash

Photo by Stage 7 Photography on Unsplash

Sen vairs nav noslēpums, ka stresu, ikdienas nogurumu, galvassāpes un ķermeņa vispārējo fizisko stāvokli iespējams uzlabot, sākot nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Taču jāatceras, ka uzsākt sportošanu, kaut vai lai tikai iegūtu ideālo ķermeni pludmales sezonai, nevar pārforsēt! Lai izvairītos no traumām, sastiepumiem un cita veida kaitējumiem, labāk to darīt pakāpeniski un konsultēties ar sertificētu fizioterapeitu!

Kāpēc nepieciešama fizioterapeita konsultācija?

“VIVENDI” veselības centra fizioterapeite Līga Māķēna apgalvo, ka fizioterapeita konsultācija pirms fizisko aktivitāšu uzsākšanas nepieciešama, lai izvairītos no potenciālām traumām un iegūtu labāko rezultātu. Sarunājoties ar speciālistu, iespējams izstrādāt plānu, kas veidots individuāli katram cilvēkam un viņa fiziskajai sagatavotībai.

“Nav noslēpums, ka ne visi ir spējīgi pirmajā sportošanas reizē noskriet 3 kilometrus, uztaisīt 30 presītes, 10 atspiedienus vai 50 pietupienus, tāpēc nepieciešams izveidot programmu, kas paredz pakāpenisku fiziskās slodzes palielināšanu, lai cilvēks pats justu progresu un priecātos par sasniegto,” stāsta fizioterapeite Lauma Zvirbule.

Svarīgi saprast, ka fizioterapeits ne tikai pastāstīs, kā pakāpeniski uzlabot savu ķermeņa veselību un fizisko stāvokli, bet arī paskaidros, kā jāveic dažādi vingrinājumi. Tas ir ļoti svarīgi, jo nekorekti veikti vingrinājumi var izraisīt sāpes, sastiepumus un nopietnākas traumas, kas var rezultēties, piemēram, sastieptās saitēs vai salauztā, ieplēstā kaulā. Lai gan no malas varētu šķist, ka uzdevumi ir skaidri un protam tos izpildīti, tik vienkāršai lietai, kā pietupieni, pat ir virkne noteikumu, kas jāievēro, galvenie no tiem – taisnas muguras saglabāšana, pilna pēda pie zemes, ceļgalu atrašanās vienā līnijā ar potītēm tupšanās un celšanās brīdī. Tas attiecas uz visiem vingrojumiem – lielāks rezultāts būs no kvalitatīvi veiktiem vingrojumiem nevis no 100 nepareizi veiktiem pietupieniem, kas vēlāk radīs diskomfortu un sāpes ceļgalos.

Kā fizioterapeits var palīdzēt tikt pie ideālās figūras?

Monta Puide, kas ne tikai konsultē klientus, bet arī vada grupu un individuālās nodarbības ārstnieciskajā vingrošanā, skaidro, ka fizioterapeits var palīdzēt tikt pie kārotās figūras vistiešākajā veidā – izstrādājot individuālu vingrojumu programmu katram. Fizioterapeits spēj novērtēt cilvēka šī brīža fiziskās sagatavotības līmeni, un, ņemot vērā indivīda svaru, augumu, iepriekš gūtās traumas, ikdienas darba specifiku un veselības nianses, speciālists piemeklēs vispiemērotāko vingrinājumu kopu katram.

Ja bijusi muguras trauma, jāizvēlas vingrojumi, kas nostiprinās muguras muskulatūru, bet nekaitēs tai vēl vairāk – uzreiz skaidrs, ka dziļi atliecieni vai smagi svari vingrinājumos nebūs, vismaz ne pirmajā gadā, kamēr pacienta muskulatūra attīstās un nostiprinās. Nozīmīgi ir iziet cauri katrai ķermeņa zonai un atrast piemērotāko risinājumu, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Diemžēl paši, veicot vingrojumus uz savu galvu, varam traumēties, tāpēc sākotnēji noteikti nepieciešams konsultēties ar speciālistu.

Cik bieži nepieciešams apmeklēt fizioterapeitu?

Atkarīgs no katra individuāli un izvirzītajiem mērķiem. Vienam derēs vienreizējs fizioterapeita apmeklējums, savukārt, cits nāks vairākus mēnešus un kopā ar fizioterapeitu trenēs savu augumu. Pirmajā konsultācijā parasti tiek nolemts par turpmākās sadarbības vajadzību un vingrojumu kompleksu.

Ir cilvēki, kuri iepazīstas ar piemērotākajām aktivitātēm, noskaidro, kā tās pareizi veikt, un nozūd uz kādu laiku, sportojot individuāli mājās, bet tad atgriežas, lai iegūtu jaunu vingrojumu kompleksu, jo ķermenis nu ir kļuvis spēcīgāks. Citi tiekas ar fizioterapeitu diezgan regulāri, jo apmeklē ārstniecisko vingrošanu vai pilates, kuras pasniedz tie paši speciālisti.

Kā fiziskās aktivitātes uzlabos ikdienu?

Fiziskās aktivitātes uzlabo stāju, veicina labsajūtu, palīdzot atbrīvoties no ikdienā uzkrātā stresa un negācijām, padara slaidāku ķermeni, stabilizē sirdsdarbību un uzlabo veselību, kā arī atbrīvo no galvassāpēm. Sportojot izdalās laimes hormons, kas palīdz tikt galā arī ar depresiju, veģetatīvo distoniju, ikdienas nervozitāti un nemieru.

Ja arī tu esi nolēmis mainīt ikdienas paradumus, vēlies kļūt priecīgāks un iegūt labu augumu, nevilcinies un piesakies uz konsultāciju pie kādas no veselības centra “VIVENDI” fizioterapeitēm! Iespējams, kāda no speciālistēm – Līga Māķēna, Lauma Zvirbule vai Monta Puide kļūs par TAVU fizioterapeiti.

Photo by Stage 7 Photography on Unsplash

Photo by Stage 7 Photography on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas