Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

FOTO: Nacionālajā botāniskajā dārzā sācies peoniju ziedēšanas laiks

Tieši šobrīd, pašā vasaras karstumā Nacionālajā botāniskajā dārzā ir sācies peoniju ziedēšanas laiks. Vairāk nekā 200 peoniju šķirnes un 6 sugas pakāpeniski uzsāk savu ziedēšanas parādi.

Peonijas dažkārt tiek pieskaitītas "sliņķu kultūrām", jo labos apstākļos var netraucēti augt un ziedēt desmitiem gadu. Pateicoties jaunām, interesantām šķirnēm, peonijas pašlaik piedzīvo renesansi - jaunu popularitātes vilni. Paredzam, ka šogad, karstuma ietekmē, peoniju ziedēšana būs krāšņa, bet īsa.

Par peonijām, retiem un unikāliem ziedošajiem kokiem - tulpjukoku un sniegspārslukoku, kā arī par 97 citiem objektiem Botāniskajā dārzā, vēstī arī NBD audiogids.

NBD platība ir 129 ha. Tajā atrodas viena no lielākajām dzīvo augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā, kas apvieno vienuviet vairāk nekā 13 000 augu dažādību. Rūpēs par reto augu saglabāšanu un cilvēku izglītošanu NBD kolekcijās sakopoti augi no visiem pasaules kontinentiem, izņemot Antarktīdu.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dabas aizsardzības nozīmīgumu un nodotu gadu gaitā uzkrātās zināšanas nākamajām paaudzēm, pašlaik NBD teritorijā ar iepriekšēju pieteikšanos var apmeklēt arī Vides izglītības un informācijas centru "Botania."

Peonijas. Foto: Nacionālais botāniskais dārzs/Facebook

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas