Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Hormonu spēles pēc 40: Ginekoloģe atspēko mītus par perimenopauzi

Dzīvesveids vai gēni? Eksperte atbild par perimenopauzi pēc 40

Dažām sievietēm perimenopauze paiet gandrīz nemanāmi, kamēr citām tā var atnest veselu simptomu buķeti – no miega traucējumiem un garastāvokļa svārstībām līdz svara pieaugumam un libido zudumam. Bieži vien sievietes pašas nesaprot, kas ar viņām notiek. Sarunā ar ginekoloģi Ievu Erciņu žurnāliste Inga Spriņģe noskaidro, kāpēc šis dzīves posms katrai sievietei izpaužas tik atšķirīgi un atspēko dažus izplatītus mītus.

Inga dalās novērojumos, ka sievietes, kuras ievēro veselīgu dzīvesveidu, reizēm ir pārsteigtas par agrīnu simptomu parādīšanos. Erciņa norāda, lai gan dzīvesveids var ietekmēt simptomu intensitāti, hormonālo izmaiņu sākumu lielākoties nosaka ģenētika.

Vēl viens plaši izplatīts mīts ir par perimenopauzes sarežģīto diagnostiku hormonu svārstību dēļ. Ginekoloģe šo pieņēmumu noraida, uzsverot, ka galvenais ir pareizi noteikt hormonu analīžu veikšanas laiku. Estrogēna un FSH līmeni visprecīzāk mērīt menstruālā cikla 3.–5. dienā, bet progesteronu – aptuveni nedēļu pēc ovulācijas, 21.dienā.

Ievērojot šos nosacījumus, perimenopauzi diagnosticēt ir vienkārši. Sievietēm, kurām menstruācijas nav, analīzes var veikt jebkurā cikla dienā.

Perimenopauze ietekmē ne tikai sievietes veselību, bet arī ikdienu, darbu, attiecības un pašsajūtu. Tāpēc ir svarīgi ne tikai saprast notiekošo, bet arī zināt, ka simptomus var mazināt un kontrolēt.

Pilno epizodi skaties 1188 play!

Lasi arī!

Perimenopauze: Kas jāzina par pārejas posmu pirms menopauzes?

Bezmiegs, svara kāpums, atmiņas zudumi – vai ķermenis sūta "SOS" signālus?

Foto: Valdis Kauliņš

Foto: Valdis Kauliņš

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas