Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Izslēdziet to troksni, kas nāk no ielas!

Troksnis

Troksnis

Automašīnu skaņas no ielas, sirēnas, kaimiņu bērnu klaigāšana, ielas suņu rejas… Šķiet, ka istaba sen vairs nav tā vieta, kuru varētu dēvēt par savu kluso “miera ostu”, jo troksnis nāk iekšā pa visām spraugām. Pat vēlās vakara stundās, kad kņadai it kā vajadzētu pierimt – es dzirdu, cikos kaimiņš piebrauc pie mājas, dzirdu ielas pretējā pusē esošā bāra ballītes un, galu galā, pat tad, kad visi beidzot aizmiguši – mostas putni un dzied tik skaļi, ka par savu atpūtu varu aizmirst. Skaidrs ir viens – vai nu man ir dzirde kā supervaronim, vai tomēr ir problēma ar maniem logiem un skaņas izolāciju.

Dzīvokli it kā nesen remontējām, bet logu nomaiņa toreiz finansiālu iemeslu dēļ tika atlikta – likās, ka vēl tīri labi kalpo esošie. Tā vietā izlēmām, ka labāk nomainīsim mēbeles - izmetām vecos, biezos aizkarus, mīkstos pieputējušos dīvānus, kā arī apdilušo paklāju. Jaunajā un svaigajā interjerā šīs lietas vairs neiederējās – mēs gribējām vairāk gaismas, vairāk plašuma.

Tikai tad, kad acīm tīkamais jaunais interjers arvien vairāk piepildījās ar ausīm netīkamām skaņām sapratām, ka ietaupīt uz logu maiņu nebija pareiza izvēle. Šobrīd lēmums ir pieņemts – mums IR jānomaina arī logi. Galu galā, ir jau arī iespējas noformēt aizdevumu remontam vai logu maiņai. Turklāt zinu vienu, logu izvēlē skaņas izolācijai pievērsīšu īpašu uzmanību.

Šoreiz izlēmām veikt rūpīgu izvēli, jo logu maiņa ir ilgtermiņa ieguldījums. “Labo logu aģentūrā” uzzinājām dažas svarīgas nianses, kas jāņem vērā, ja vēlies, lai logi būtu ar labām skaņas izolācijas īpašībām. Neturēšu sveci zem pūra, ar labām lietām ir jādalās.

Kas jāzina, ja vēlies logus ar labu skaņas izolāciju?

  • Pēdējo 10-15 gadu laikā logu rāmju un stikla pakešu izgatavošanas metodoloģija ir stipri pilnveidojusies. Tas nozīmē, ka ir vērts nomainīt vecās stikla paketes pret jaunām – uzlabotajām.
  • Pasūtot logus, noteikti jāpievērš uzmanību galvenajiem raksturlielumiem. Skaņas izolācijas līmeni apzīmē ar “R” un mēra decibelos (dB). Logu skaņas izolācijas vēlamais līmenis mājokļos trokšņainā pilsētas centrā ir 37-42dB. Pat vislabākajiem logiem ar standarta 2 vai 3 stiklu paketēm šis kritērijs ir krietni zemāks, bet ne visi pārdevēji par to painformē pircējus. Izrādās, ka labākai skaņas izolācijai ir nepieciešama speciāla stikla pakete, kurā stikli būtu dažāda biezuma - līdz pat 10mm, arī kā speciāls laminēts stikls ar īpaši veidotu skaņu slāpējošu slāni (plēvi) vidū – izdarot rūpīgu izvēli, ir iespējams iegūt pat 50dB skaņas izolāciju.
  • Kā piemēram, Lai uzlabotu skaņas izolāciju, ir iespēja divu stiklu paketē izvēlēties vienu stiklu standarta biezumā (4mm), bet otru – biezāku – piem. 6 vai 8mm. Rezultātā jaunā pakete nodrošinās ievērojami klusāku telpu (starpība ~4- 6dB)
  • Ja esošie logi visādā ziņā ir labi un vienīgā problēma ir troksnis, tad var atstāt rāmjus un mainīt tikai stikla paketes – izvēloties tās klusākas.
  • Tā kā katrs logs un stikla pakete tiek gatavota individuāli, tad ir iespējams pielāgot stiklojumu dažādās telpās dažādu, piemēram – guļamistabā veidojot miera ostu ar īpašajiem skaņu izolējošajiem stikliem, pārējās atstājot standarta stiklojumu.

Turklāt šīs ir tikai dažas no lietām, kam ir jāpievērš uzmanība, izvēloties logus. Tikpat daudz dažādu nianšu ir arī attiecībā uz siltumu, dizainu, krāsu, drošību. Un logu cena noteikti nav izšķirošais kritērijs.

Galu galā - logs nav kurpju pāris, kuru pēc iegādes vari nolikt skapī un nelietot, ja nepatīk. Ar šo izvēli būs jādzīvo, tādēļ vislabāk, ja logs papildina mājokļa komfortu. Lai saprastu, kāds logs piemērotāks Tavam mājoklim, aizpildi pieprasījuma formu un saņem piedāvājumu no “Labo logu aģentūra” meistariem.

Ja esi plānojis logu maiņu, izlasi arī šos rakstus:

Troksnis

Troksnis

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas