Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā atbrīvoties no pārtikas un drēbju kodēm?

Drēbju kode, foto no Pixabay

Drēbju kode, foto no Pixabay

Neaicinātās viešņas, kuras mēdz mieloties ar mūsu pārtiku un apģērbu, mēdz sagādāt īstas galvassāpes. Kodes drēbēs un kodes pārtikā sagādā arī finansiālu robu. No pārtikas un drēbju kodēm atbrīvoties nemaz nav tik viegli. Tikko šķiet, ka esi ticis no tām vaļā, atkal jau kāda kode pavīd gar degunu.

Pārtikas kodes

Pārtikas kodes iemitināt savā virtuvē ir vienkāršāk par vienkāršu – atliek vien pārnest no veikala ar tām inficētu produktu, piemēram, miltos vai tējā, kā arī tās var pavisam patvaļīgi ielidot pa virtuves logu un ieperināties, kur tām ērtāk un gardāk – protams, Tavos pārtikas krājumos. Uzreiz var nemanīt, ka viešņa iekarojusi Tavu teritoriju, tas var atklāties tikai tad, kad savairojusies jau vesela kožu armija, kuras dēļ nākas likvidēt vairums produktus, kas tām garšo. Nervos vājākiem cilvēkiem tārpi miltos var radīt pavisam šokējošas emocijas un, pasarg’ Dievs, ja tas atklājas ēst gatavošanas procesā – kūku neizcept un mērci nepagatavot..

Ir vairāki ieteikumi, kā no tām maksimāli izvairīties:

- Veikalos ir nopērkami līmes slazdi, kas paredzēti tieši pārtikas kodēm. Šāda veida uzlīmes ir diezgan efektīvas uz īsu brīdi, jo smarža, kura pievilina kodes vairāk tīkama pārtikas kožu tēviņiem, līdz ar to šo kukaiņu sieviešu dzimuma pārstāves ne vienmēr uzpērkas uz vilinošo slazda aromātu un turpina invadēt pārtiku.

- Visus beramos produktus turēt nevis oriģinālajos iepakojumos, bet slēgtos traukos. Maisiņi pavisam noteikti nesagādā problēmas kožu kāpuriem izēsties cauri. Jāatzīmē gan, ka arī skrūvējamās burkas nepasargā produktus no kožu invāzijas. Pēc pieredzes varam minēt, ka kaut kādā veidā tomēr šie kukaiņi izlavierē pa skrūvējamo vāku malām. Labākie trauku risinājumi ir plastikas un stikla trauki, kuriem cieši noslēdzas vāks, ideālākais variants - ar gumijas starpliku.

- Manot pirmās pazīmes – kodi, tās tīmekļus vai kāpuru, jāpārbauda visi pārtikas krājumi, jādezinficē virsmas, it sevišķi plauktu stūri, jo pārtikas kodēm īpaši tīk tur mitināties.

- Efektīvākais paņēmiens cīņā ar pārtikas kodēm ir tūlītēja pārtikas produkta ievietošana slēgtā traukā un novērošana, vai tajās nav ieperinājušās kodes, kā arī slazdu lietošana profilakses pēc.

Drēbju kodes

Gluži tāpat kā pārtikas kodes, arī drēbju kodes ļoti veikli izmanto iespēju ielidot tavā mājoklī pa atvērtu logu. Gadās arī pārnest kādu kodi vai kāpuru ar apģērbu. Un tad tik sākas lielais slēpšanās laiks, kad tiek iekaroti vilnas apģērbi! Tie ir gardākie kumosi drēbju kožu kāpuriem, kuri var mieloties pat vairāku mēnešu garumā. Un tiklīdz no skapja izlido kode, tad zini – caurumi garantēti, jo drēbju kodes pārtiek no vilnas izstrādājumiem vien kāpuru attīstības stadijā. Turklāt, ja ierobežosi kāpuru no barības rezervēm, tas to mierīgi pārdzīvos pat vairākus mēnešus un tiklīdz domāsi, ka esi no tiem atbrīvojies un ievietosi skapī kārtējo kožu gardumu, tā tas bez žēlastības metīsies virsū savai maltītei!

Kā cīnīties ar drēbju kodēm:

- Lai laicīgi izvairītos no drēbju kožu klātbūtnes, laicīgi vēlams parūpēties, lai skapī būtu tām netīkams aromāts – lavanda, virši u.c. Veikalos iegādājami pretkožu smaržeklīši ir labs veids, kā tās laicīgi atturēt no ieperināšanās skapī.

- Ja kodes tomēr paspējušas likt par sevi manīt, tad nekāds aromāts viņas neaizbiedēs. Toties tām netīk karstums un saule. Ja apstrādāsi katru apģērba gabalu ar karstu tvaiku vai izkarināsi saulē uz vairākām stundām, pastāv iespēja, ka pret tām izcīnīsi uzvaru. Arī, protams, var cīnīties ar speciāli tam paredzētiem veikalā nopērkamiem ķīmiskiem līdzekļiem.

- Pirms segu vai citu vilnas apģērbu ilgstošas uzglabāšanas, rūpīgi tās jāapstrādā ar pretkožu līdzekļiem, jāietin cieši plastikāta maisos un tikai tad jānoglabā.

Īpaši lielas galvassāpes un problēmas pārtikas un drēbju kodes sagādā noliktavu, veikalu un ēdināšanas uzņēmumu vadītājiem. Lai nenāktos iedzīvoties ekonomiskās un morālās problēmās, ko šie kukaiņi var izraisīt, talkā jāsauc sanitārā dienesta “LAT ČIEK” speciālisti, kas ātri un efektīvi veiks dezinsekciju! Konsultācijas un jautājumu gadījumos ir vērts sazināties pa tālruni +37120055756.

Drēbju kode, foto no Pixabay

Drēbju kode, foto no Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas