Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā atvairīt lapseņu uzbrukumus

pixabay.com

pixabay.com

Kuram gan nav gadījies, ka relaksēto draugu vai ģimenes āra pikniku izjauc kārumnieces – lapsenes? Tādos gadījumos parasti savācam mantas un dodamies iekštelpās, vai, ja esam pavisam dabā, aizsedzam ciet visus traukus, arī pudeles un glāzes, un trauksmaini dzenājam tās un slimīgi raustam galvu no vienas uz otru pusi, pārliecinoties, ka lapsene nav uzsēdusies uz kāda no pleciem. Lai varētu baudīt atpūtu pilnvērtīgi, esam sagatavojuši ieteikumus, kas palīdzēs izvairīties no lidojošajiem kaitēkļiem.

Preventīvas darbības

Ikdienā pārliecinies, ka pie mājas nav atstāts kāds kārums, kas lapsenes varētu pievilināt. Ja tās zinās, ka katru dienu pie mājas mētājas, piemēram, arbūzu mizas, tās būs regulāri apmeklētāji. Dienā, kad būsi nolēmis vakariņot ārā – tās viennozīmīgi nebūs kautrīgas un metīsies pie galda kopā ar tavu kompāniju!

Lapseņu uzmanību lielākoties piesaista saldas smaržas – tātad augļi un saldināti dzērieni būtu tas, ko noteikti nevajadzētu turēt pie mājas ikdienā, labāk arī ne uz palodzes vai istabā, kurā logs atvērts līdz galam vaļā. Arī mājdzīvnieku barība varētu veicināt kukaiņu piesaisti.

Vēl būtu nepieciešams pārbaudīt vai mājas sienās nav vietas, kur lapsenes varētu iemitināties. Piemēram, ja apmetumā izveidojušās spraugas vai pie jumta, kur ir piekļuve bēniņiem, ir kādi atvērumi, lapsenes noteikti izvēlēsies ieperināties tur un veidot pūzni tur. Galu galā ziemā kāpjot bēniņos, atdursies, labākajā gadījumā, pret vienu lapseņu pūzni.

Rotā dārzu ar augiem, kas nepatīk lapsenēm

Starp daiļajiem ziediem un krūmiem, kas krāšņo dārzu, iestādi tādus augus kā - vērmele, eikalipts, timiāns , citronzāle vai krūzmētra. Šo augu aromāts īpaši nepatīk lapsenēm, tāpēc tas varētu novērst to parādīšanos. Ja nevēlies tos audzēt savā dārzā, iegādājies pušķīšus minēto augu un saliec uz galda!

Izmanto piparmētru eļļu

Starpcitu, lapsenēm nepatīk nekāda veida mētras, arī piparmētras ne. Tāpēc vari iegadāties piparmētru eļļu. Sasūcini ar eļļu vates gabaliņus un novieto vietās, kur nevēlies, lai lapsenes iemitinātos vai lidinātos. Neaizmirsti arī par vietām, kur lapsenes mitinājušās agrāk (kur bijuši pūžņi)!

Izveido lamatas

Cukurūdens lapseņu lamatas – izklausās tik vienkārši, vai ne? Viss, kas tev nepieciešams ir ūdens, cukurs vai saldināts dzēriens, divu litru pudele (piemēram, kāda tukša pudele no limonādes vai ūdens). Nogriez pudeles kakliņu un noskrūvē korķi. Atrodi noturīgu līmlentu un pielīmē nogriezto daļu atpakaļ pie pudeles, bet tā, lai kakliņš būtu vērsts uz leju (veidosies tāda kā piltuve pudeles iekšā). Tad iepildi tajā saldināto šķidrumu un atstāj lapseņu pilnākajā vietā. Lapsenes ielidos pudelē, bet nepratīs tikt ārā un ar laiku nomirs. Lai gan šis ir labs veids, kā tikt no tām vaļā – tas nav ilglaicīgs problēmas risinājums!

Ceram, ka kāda no šīm idejām tev būs noderīga!

Tomēr – ja saskaries ar nopietnām kukaiņu problēmām mājās, uzzini kā tikt ar tiem galā ŠEIT


pixabay.com

pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas