Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā bērnam iemācīt kārtot savu istabu

‘’ Tagad nē, man nāk miegs’’, ‘’vēlāk sakārtošu’’, ‘’tur nemaz nav tik nekārtīgs’’, ‘’sakārtošu, ja tu man palīdzēsi’’. Šīs ir tikai dažas no frāzēm, ko vecākiem nākas dzirdēt, kā atbildi uz lūgumu bērnam sakārtot savu istabu. Beigu beigās vecākiem nolaižas rokas un viņi paši ir spiesti ieviest kārtību savas ne visai apzinīgās atvases dzīves telpā. Vai ar šo problēmu vispār ir iespējams cīnīties?

Atbrīvo bērna istabu no visa liekā

Ja skaidri redzams, ka bērns nav nekāds čaklais kārtotājs, jāmēģina viņa istabu maksimāli iekārtot tā, lai ‘’bardaku’’ sataisīt būtu grūti. Ik pa laikam bērna istaba jāatbrīvo no visa liekā -drēbēm, kas tāpat netiek vilktas, mantām ar kurām neviens nespēlējās, grāmatām, kuras neviens nelasa. Tāpat nekārtīga bērna istabā vēlams ieviest dažādus grozus un kastes, kurās glabāt mantas. Atvērti plaukti, lai paliek bērniem, kuriem kārtošana kaut nedaudz padodas un iet pie sirds.

Turpināt rādīt savu piemēru

Lai arī rokas sen jau nolaidušās, vecākiem jāturpina bērnam rādīt piemērs. Ja vēlies bērnā kaut nedaudz ieaudzināt kārtības mīlestību, ar mīlestību kārto pats.

Piepildi savus draudus

Vecāki regulāri bērniem draud, ka nesakārtotās mantas izmetīs miskastē vai nodos labdarībā. Bet tikai retais vecāks šos draudus arī piepilda. Tas, protams, ir nežēlīgi, bet ja draudi reiz izteikti – tie jāpilda.

Motivācijas sistēma

Uzpirkt bērnu – tas nav nekāds augstais pedagoģijas sasniegums. Tomēr reizēm tas liekas nerviem saudzējošāk, nekā nodarboties ar mūžīgo bērna zāģēšanu par nesakārtotu istabu. Nesoli bērnam naudu vai dāvanas, ja viņš beidzot saņēmies sakārtot savu istabu. Piesoli dāvaniņu, ja viņam istabu kārtībā izdosies noturēt veselu mēnesi.

Tīrības – kārtības dienas

Ievies ģimenē tīrības – kārtības dienas, kad mamma kārto virtuvi, tētis koridora skapi, bet bērns savu istabu. Uzgrieziet fonā jautru mūziku un pēc tīrības – kārtības dienas dodieties kopīgās pusdienās uz kafejnīcu vai pasūtiet picu. Ja bērns atsakās iedalīties, labā noskaņojumā turpiniet kārtības dienu bez bērna.

Nepiekāpies

Ja bērns turpina ignorēt visus vecāku lūgumus, viņam ir pilnīgi vienaldzīga lūgšanās vai mantu izmešana- nepiekāpieties un nekārtojiet istabu bērnu vietā. Ļaujiet, lai draugi ierauga viņa ‘’midzeni’’ visā tā krāšņumā. Ļaujiet savu reizi aiziet uz skolu saņurcītas drēbēs vai uz treniņu bez zeķēm, jo tīras vairs nebija atrodamas.

Skaties arī video, kurā daudzbērnu tētis atklās, kā ieviest kārtību pat ļoti nekārtīgā mājā.

Noderīgi:

Agritas dēls atklāj savus istabas kārtošanas noteikumus


Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas