Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā iekārtot garderobi vai atvērta tipa skapi?

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Viens no galvenajiem izaicinājumiem, ar ko saskaras cilvēki, iekārtojot dzīvokli, māju vai ar darbu saistītas telpas, - kā pareizi uzglabāt personīgās mantas un apģērbu. Īpaši, ja vieta ir ierobežota, mēs parasti piedomājam, kā pareizi iekārtot skapim un garderobei atvēlēto zonu, lai spētu uzglabāt vairāk. Dizainere dalās ar padomiem, kā iekārtot garderobi, atvērta tipa skapi vai iebūvētu skapi, pielāgojot to uzglabāšanas vajadzībām arī nestandarta vietās.

Deju ansamblim "Austris" šis gads bijis ļoti darbīgs, jo tas svinēja savu 65 gadu jubileju un piedalījās XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos. Ņemot vērā saspringto darba grafiku un dažādas aktivitātes, ansamblis bija atlicis savu telpu pilnīgu iekārtošanu. Viņu rīcībā ir viena ļoti garena telpa, kas galvenokārt tiek izmantota deju ansambļa tērpu un aksesuāru glabāšanai, kā arī tā kalpo kā darba kabinets ansambļa vadītājai. Tomēr pašreizējie risinājumi un telpas iekārtojums nav praktisks. Telpa nav organizēta un netiek pilnībā izmantota. Neērto glabāšanas risinājumu dēļ nav pietiekami daudz vietas, lai organizēti izvietotu visus tērpus, kleitas un tādus piederumus kā vainagi. Dažas drēbes pat tiek uzglabātas maisos un ir novietotas uz zemes.

IKEA interjera dizainere uzņēmās izaicinājumu, padarīt šo telpu praktiskāku un pielāgot apģērbu uzglabāšanai, kā arī atklāj vērtīgus padomus, kas noderēs, izvēloties uzglabāšanas risinājumus arī mājokļiem.

Izvēlies elastīgus un viegli pielāgojamus risinājumus

Pēc tam, kad nomērīta skapim pieejamā vieta, izlem, kāda veida skapim dod priekšroku - slēgta tipa, atvērtam vai varbūt kombinētam? Skapis ar durvīm piešķirs telpai elegantu mieru un sakārtotāku izskatu, vienlaikus pasargājot apģērbu no putekļiem. Bet, apģērbs arī var papildināt iekārtojumu un interjeru. Lai katru dienu būtu vieglāka izvēle, ko vilkt, var izvēlieties atvērta tipa skapi bez durvīm. Atvērtā tipa skapju kombinācijas ļauj arī organizēti izvietot apģērbu un maksimāli izmantot telpu.

"Moduļu skapji un skapju kombinācijas būs lielisks risinājums, jo tās iespējams pielāgot atbilstoši personīgajām vajadzībām, griestu augstumam, vēlamajam platumam un pat iekšējiem organizatoriem. Iespējams kombinēt risinājumus un izveidot atvērta un slēgta tipa skapi, iekļaujot tajā plauktus un atvilktnes un iekšējās detaļas, kas ļautu parocīgi un pārskatāmi izvietot uzglabājamās lietas," iesaka IKEA interjera dizainere Olga Žuravļova.

Papildu ieguvums - šāda skapju sistēma ļauj izvietot apģērbu līdz pat griestu augstumam un divos stāvos. Pateicoties dažādajiem plauktiem, vari uzglabāt visu, sākot no apģērba, apaviem un beidzot ar smalkiem aksesuāriem. Savukārt plauktu sistēmas metāla rāmis padara risinājumu vēl izturīgāku, jo dažas virsdrēbes vai, kā šajā gadījumā, tautastērpi var būt visai smagi. Maksimālā pieļaujamā slodze ir 36 kilogrami.

Ērts aksesuāru uzglabāšanas veids ir izmantot plauktus un ieliktņus ar nodalījumiem. Tādējādi tiek pasargāti delikāti aksesuāri un tiem ir atvēlēta katram sava vieta. Citi apģērbu un apavu organizatori ļauj jebkurā skapī uzglabāt vairāk un ievieš arī kārtību, lai viss būtu pieejams un meklēto būtu viegli atrast.

Aizsargā apģērbu no saules gaismas un putekļiem

Tā kā lielākā daļa skapja kombinācijas ir atvērta tipa, jāpievērš uzmanība tam, kā pareizi uzglabāt apģērbu, īpaši tādās telpās kas atvēlētas tikai apģērbu uzglabāšanai vai noliktavās. Jo, ja apģērbs tiek uzglabāts ļoti ilgi, tas var ietekmēt tā ilgmūžību un kvalitāti.

"Pirmais un svarīgākais noteikums - mēģini izvairīties no skapja vai apģērbam veltītās zonas ierīkošanas tiešos saules staros. Drēbes iespējams pasargāt, tām izmantojot apģērbu pārvalku, kas pasargās tās no putekļiem, netīrumiem un nepatīkamiem aromātiem. Pārvalks ir arī nedaudz caurspīdīgs un iespējams viegli redzēt, kas atrodas tajā iekšā," saka interjera dizainere.

Viņa iesaka papildināt skapja risinājumus ar daudzfunkcionāliem pakaramajiem. Tos var izmantot lakatu, jostu, kaklasaišu un citu aksesuāru glabāšanai, un tie neaizņem vairāk vietas kā parastie pakaramie. "Lielisks papildinājums būs bikšu vai svārku pakaramais, uz kura var pakarināt vairākus bikšu vai svārku pārus, ļaujot skapi sakārtot un radot vairāk vietas. Apavus iespējams glabāt apavu kastēs vai apavu maisos. Apavu maisiņus var iegādāties par pieņemamu cenu, un tas būs ilgtspējīgs un ērts risinājums, ko izmantot arī esot ārpus mājām - piemēram, ceļojumos. Maisiņš pasargās pārējās mantas no apavu radītajiem netīrumiem. Apavu maisiņam ir rāvējslēdzējs sānos, tāpēc to ir ļoti praktiski lietot, un, kad tas ir tukšs, tas aizņem maz vietas, jo ir salokāms pilnīgi plakans," iesaka O. Žuravļova.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas