Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā iznīcināt lapseņu pūzni ?

Lapsene. Foto:Skyler Ewing, Pexels.com

Lapsene. Foto:Skyler Ewing, Pexels.com

Lapsenes noteikti pieder pie tām nelūgto kaimiņu sugām, ar kurām mierīgu sadzīvošanu reti kurš apsver pat teorētiski. Tās mēdz būt agresīvas – negaidīti pielavīties un sāpīgi iekost, vai, jūtoties apdraudētas, uzbrukt atklāti barā. Lapseņu kodumi ne tikai ir ļoti nepatīkami – daudziem cilvēkiem, gan pieaugušajiem, gan bērniem, uz tiem mēdz būt alerģiska reakcija, kas var beigties pavisam bēdīgi.

Nav divu domu – ja šāds “apakšīrnieks” jūsu teritorijā ir parādījies, no tā ir jātiek vaļā cik drīz vien iespējams. Bet kā? Jautājums – kā atbrīvoties no lapsenēm – vasaras sezonā ir aktuāls daudziem, tādēļ ar saviem padomiem dalās dezinfekcijas, deratizācijas un dezinsekcijas uzņēmuma “Lat Čiek” speciālisti.

Vai ir iespējams iznīcināt lapseņu pūzni pašu spēkiem ?

Šis uzdevums ne tikai izklausās, bet arī ir bīstams un draudīgs, tādēļ daudz saprātīgāk būtu to uzticēt speciālistiem, kuru rīcībā ir gan nepieciešamais aprīkojums un aizsargtērpi, gan arī – zināšanas un pieredze.

Tomēr ir gadījumi, kad tas nav iespējams, un vienmēr arī atrodas drosminieki, kas gatavi mēģināt to paveikt pašu spēkiem. Lai šī cīņa nebeigtos ar sāpīgu sakāvi, noderēs šie kukaiņu iznīcināšanas speciālistu ieteikumi:

· Lai kādu paņēmienu jūs arī neizmantotu, pats svarīgākais ir ievērot piesardzību. Dodoties iznīcināt lapseņu pūzni, jāvelk apģērbs, kas maksimāli aizsargās no kodumiem – garās bikses, krekls ar garām piedurknēm, cimdi un cepure. Ļoti noderīgs būtu arī sejas aizsargs – ideāli, ja jums ir bitenieka maska.

· Drošākais laiks, kad atbrīvoties no lapsenēm, ir vēlas vakara stundas, kad lapsenes devušās atpakaļ pūznī.

Labāk pamanīt pūzni laicīgi !

Lielākas izredzes uz veiksmīgu rezultātu ir tad, ja pūznis pamanīts, kamēr tas ir neliels.

· Ja pūznis ierīkots uz zemes, to var mēģināt aizbērt ar augsni pietiekoši biezā slānī.

· Ja pūznis ir kokā vai citā viegli pieejamā vietā, tā likvidēšanai var izmantot maisu. Jārīkojas ātri un koordinēti – pūzni apņem ar maisu, norauj no stiprinājuma vietas un nekavējoties cieši aizver. Tad maisu iegremdē ūdenī vai iemet ugunī. Piemērotāks šai operācijai būs auduma maiss, jo plastmasai lapsenes ātri vien var izgrauzties cauri. Ja lapsenes nolemts iznīcināt, maisu iemetot ugunī, jāatceras, ka sākoties degšanai, tās mēģinās izkļūt brīvībā.

· No tautas līdzekļiem pūžņa iznīcināšanai var izmēģināt apliešanu ar sālsūdeni vai apsmidzināšanu ar benzīnu.

Liela lapseņu pūžņa iznīcināšana – izaicinošs uzdevums

Ja pūznis pamanīts tad, kad tas jau ir liels, atbrīvoties no tāda pašu spēkiem nebūs tik vienkārši.

· Var izmantot speciālus izsmidzināmos līdzekļus, kas paredzēti tieši lapseņu un iršu iznīcināšanai. Ar aerosolu rūpīgi apsmidzina visu pūzni tā, lai tas viss ir mitrs, sevišķi ieeja pūznī. Kad pēc pāris stundām neviena lapsene vairs nav redzama, pūzni var uzmanīgi noņemt un sadedzināt.

· Izsmidzināmais aerosols noderēs arī tad, ja pūznis ierīkots koka lapotnē vai dobumā, dziļi dēļu spraugās vai šaurās vietās.

· Pūzni nekādā gadījumā nevajadzētu vienkārši nogāzt zemē, jo tad vienkārši tiks izjaukts saimes miers un satracinātie kukaiņi, visticamāk, metīsies uzbrukumā. Ja pēc pūžņa izjaukšanas mātīte un daļa darba lapseņu izdzīvo, tās dodas jaunas vietas meklējumos un veido jaunu pūzni.

Tomēr, ja pūznis ir liels vai atrodas grūti sasniedzamā vietā, piemēram, jumta korē vai dūmvadā, visdrošākais veids, kā no tā atbrīvoties, ir saukt palīgā profesionālus kukaiņu iznīcinātājus.

Pirms dezinsekcijas nekādi īpaši sagatavošanās darbi nav jāveic. Jūsu vienīgais uzdevums būs norādīt pūžņa atrašanās vietu un parūpēties, lai bērni un mājdzīvnieki procedūras laikā atrastos iekštelpās. Pūžņa apstrāde ilgs ne vairāk kā stundu, un lapsenes jūs mājas mieru vairs netraucēs!


Lapsene. Foto:Skyler Ewing, Pexels.com

Lapsene. Foto:Skyler Ewing, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas