Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā izvēlēties hidrotērpu, kas ļaus ūdenspriekus baudīt ilgāk?

Veikbords, ūdensslēpošana, kaitbords, vindsērfings, niršana, sērfošana, ūdensmotocikli vai supošana - ūdens sporta un atpūtas veidu dažādība katram ļauj atrast sev tīkamāko. Ja tevi pievienoties ūdens prieku baudītāju komūnai attur Latvijas mainīgie un ne vienmēr patīkamie laika apstākļi, kas ietekmē arī ūdens temperatūru, ir vērts investēt hidrotērpa iegādē. Jo tieši hidrotērps ir tas, kas neļaus siltumam aizplūst prom no ķermeņa.

Kā radās pirmais hidrotērps?

Pasaules ikoniskākās sērfa kompānijas statuss pieder O’Neill un tās dibinātājs Džeks O’Neils pats bija liels sērferis, burāšanas entuziasts un okeāna mīlis. Tieši vēlme sērfot ilgāk aukstajos Ziemeļkalifornijas okeāna viļņos, viņu arī iedvesmoja radīt pirmo hidrotērpu.

Džeks O’Neils mājas apstākļos, uz sava virtuves galda, eksperimentēja ar dažādiem materiāliem, cenšoties radīt hidrotērpu, kas pasargās pret ledainajiem ūdeņiem. Kad izdevās izgudrot pirmos sērfa un bodysurfing hidrotērpus, viņš atvēra sērfa veikalu blakus Ocean Beach. Par spīti apkārtējo neticībai un brīdinājumiem, ka bizness cietīs neveiksmi, jo nebūs pietiekami daudz pircēju, O’Neill ir kļuvis par plaukstošu internacionālu biznesu un pasaules lielāko ūdens sporta hidrotērpu dizaineri un ražotāju.

Cik biezu hidrotērpu izvēlēties?

Jo lielāks skaitlis, jo biezāks hidrotērps, kas nozīmē ne tikai vairāk siltuma, bet arī ierobežotākas kustības. Jāņem vērā, ka uz hidrotērpiem lielākoties norādīti divi biezuma skaitļi, piemēram, 4:6. Šādos gadījumos 4mm ir auduma biezums roku un kāju daļā un tas ir mazāks, jo tur muskuļi kustas vairāk. Savukārt 6mm ir muguras un vēdera daļas biezumu, jo šajās zonas muskuļi strādā mazāk un tām nepieciešams vairāk siltuma.

0,5 - 1 mm: paredzēts vasarai, pasargā no vēja un ūdeni aiztur minimāli.

2 mm: pārsvarā tie ir īsie hidrotērpi, kuri būs atbilstoši atpūtai siltajās zemēs vai arī lietošanai karstajās Latvijas vasaras dienās.

3 – 5mm: aizturēs ūdeni starp ādu un audumu, bet neapgrūtinās kustības, piemēroti temperatūrai, kas ir virs 11˚C.

6 mm: ar šāda biezuma hidrotērpu var sportot visu ziemu, tai skaitā pat vieglos mīnus grādos.

Latvijas apstākļiem vispiemērotākais piemērotākais būs hidrotērps, kurš ir pilna garuma un 4:3 mm biezumā.

Kāds hidrotērps būs piemērotāks konkrētai aktivitātei?

SUP dēļošanai – būs piemēroti vieglāki un plānāki hidrotērpi, piemēram, garais hidrotērps ar īsajām rokām vai divdaļīgs hidrotērps, jo supojot nav paredzēts krist ūdenī un saslapināties

Veikbordam - tā kā veikošana parasti notiek upēs un ezeros, kas sasilst ātrāk kā jūra un veikojot ir daudz jākustas, veikbordam var izvēlēties plānākus hidrotērpus.

Kaitbordam, vindsērfingam un sērfošanai - būs piemēroti biezāki hidrotērpi, jo ar šiem sporta veidiem parasti nodarbojas jūrā.

Kā vieglāk uzvilkt hidrotērpu?

  • Tā kā uzvilkt hidrotērpu nav pats vieglākais darbiņš, viens no trikiem - uzvilkt kājās masiņu, lai tā vieglāk izslīd pa šaurajiem hidrotērpa līkumiem.
  • Hidrotērpam pirms vilkšanas būtu vēlams būt sausam, jo slapjas hidras vilkšana nebūs patīkama.
  • Bērniem virs hidrotērpa drošībai vajadzētu vilkt peldvestes, kā arī zem hidrotērpa vēlams vilkt speciālu termoveļu.

Veikalā Boardside.lv iespējams atrast visu nepieciešamo aktīvai atpūtai uz ūdens, kā arī saņemt profesionāļu konsultācijas un ieteikumus.


bildes no O’Neill Wetsuit materiāliem

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas