Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā izvēlēties piemērotu kardio trenažieri treniņiem mājās?

Pēdējā laikā ir novērojama iepriecinoša tendence – cilvēki arvien lielāku uzmanību pievērš veselīga dzīves veida paradumiem, tai skaitā – ikdienas kustībām. Gada siltajā sezonā pilsētu ielās un parkos arvien biežāk bija manāmi skrējēji, velobraucēji, nūjotāji, vingrotāji, pat dejotāji un citu aktivitāšu cienītāji. Bet nu pie durvīm jau klauvē ziema, aukstais un tumšais periods, kad aktivitātes brīvā dabā ne visiem būs piemērotas un iespējamas. Arī par sporta klubu apmeklējumiem šajā epidemioloģiski nedrošajā ziemā lielas pārliecības nav.

Vai tiešām tas nozīmē, ka nāksies doties ziemas miegā un aktīvākai dzīvei pievērsties atkal pavasarī ?

Turpiniet iecienītās aktivitātes uz sava kardio trenažiera!

Protams, ka ziemas miega pieminēšana bija jāuztver kā joks! Sportiskās aktivitātes, ko cilvēki ir piekopuši pavasara/vasaras mēnešos, noteikti ir jāturpina arī rudenī un ziemā, un tas nesagādās jums nepatīkamus brīžus (vai šeit ir iespējams kaut kā nedaudz citādāk pateikt? ), ja vien jūsu rīcībā būs atbilstošs inventārs.

Cilvēkam dienā būtu vēlama vismaz 30 minūšu kardio slodze savām spējām un veselības stāvoklim atbilstošā intensitātē. Labs un ērts veids, kā to īstenot visa gada garumā, paša izvēlētā laikā un drošā vidē, ir mājas kardio trenažiera iegāde.

Uzņēmums “Sporta sistēmas” jau 20 gadus konsultē klientus piemērotāko trenažieru un fitnesa inventāra izvēlē Baltijas valstīs un Somijā. Šoreiz uzņēmuma speciāliste Madara Apine sniedz savus ieteikumus par to, kas būtu jāņem vērā mājas kardio trenažiera izvēlē.

Izvēlieties savai iecienītākajai nodarbei atbilstošu trenažieri!

· Skrējējiem piemērots kardio trenažieris būs skrejceliņš.

Izvērtējiet savu vecumu un fizisko sagatavotību!

Cilvēkiem vajadzētu saprātīgi novērtēt savu vecumu un fiziskās sagatavotības līmeni. Intensīvi trenažieri ir paredzēti jaunāka gadagājuma cilvēkiem un sportistiem ar pieredzi/labu fizisko sagatavotību. Iesācējiem bez lielas pieredzes un vecāka gadagājuma cilvēkiem ieteicams izvēlēties vieglas vai vidējas intensitātes trenažieri.

  • Vieglas intensitātes trenažieri – velotrenažieri vai velotrenažieri ar ērtu konstrukciju (vēlams, ar muguras balstu).
  • Vidējas intensitātes trenažieri - eliptiskie trenažieri, airēšanas trenažieri, spining baiki.
  • Augstas intensitātes trenažieri - air baika tipa velotrenažieri, skrejceliņi, kāpšanas trenažieri (steperi).

Neaizmirstiet arī par organisma īpatnībām, riska zonām, traumām un ķermeņa svaru !

  • Cilvēkiem ar locītavu problēmām ir ieteicami kardio trenažieri, kurus lietojot, nav jāstāv kājās, lai nenoslogotu locītavas - velotrenažieri, airēšanas trenažieri, air baika tipa velotrenažieri.
  • Cilvēkiem ar muguras problēmām ir ieteicami kardio trenažieri ar lielāku muguras atbalstu, piemēram – velotrenažieri guļus stāvoklī.
  • Cilvēkiem rehabilitācijas posmā pēc traumām ir ieteicami trenažieri, kur tiek trenētas konkrētas ķermeņa daļas, piemēram, tikai rokas vai tikai kājas.
  • Jāpievērš uzmanība arī tam, vai cilvēka ķermeņa svars ir atbilstošs izvēlētajam trenažierim. Ķermeņa svaram nevajadzētu pārsniegt maksimāli ieteikto lietotāja svaru izvēlētajam trenažierim.

Cik vietas variet atvēlēt trenažierim ?

Vēl viena nianse, kam pievērst uzmanību pirms kardio trenažiera iegādes, ir – vai izvēlētajā telpā ir pietiekami daudz vietas, lai tur novietotu trenažieri un varētu ērti uz tā sportot.

Daudz vietas aizņem skrejceliņi un eliptiskie trenažieri.

  • Salīdzinoši mazākā platībā ietilps - velotrenažieri, spining baiki, air baika tipa velotrenažieri un arī airēšanas trenažieri, kurus var uzglabāt paceltā pozīcijā.

Prognozētā lietošanas intensitāte un prasības

Ja plānojiet trenēties ļoti intensīvi, ieteicams izvēlēties augstākas klases trenažierus, piemēram, skrejceliņus ar lielāku motora jaudu.

Tāpat cilvēkiem ar augstākām prasībām ir pieejami trenažieri ar plašākām treniņu dažādošanas iespējām - vairāk funkcijām, programmām, Bluetooth savienojamību dažādu aplikāciju lietošanas iespējai, ventilatoru, mūzikas tumbiņām, sirdsdarbības ritma noteikšanas jostām un citām noderīgām lietām.

Uzziniet arī “Sporta sistēmas” treneru ieteikumus, kā uzlabot sportisko formu mājas apstākļos !

Kardiotrenažieris, Photo by Andres Ayrton from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas