Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā izvēlēties suņu pavadu?

Photo by Mirko Sajkov on Unsplash

Photo by Mirko Sajkov on Unsplash

Ja kādam ir jautājums, kas tad ir suņu pavada, tad tā ir tā garā siksna, kuru pievieno suņa kaklasiksnai, lai, atrodoties ārpus mājas jūs varētu kontrolēt savu suni, vai varbūt otrādāk - suns beidzot varētu kontrolēt jūs. Suņu pavada ir neatsverams atbalsts gan pastaigās, gan dresūrās, gan tajos brīžos, kad mājdzīvnieka kustības nepieciešams ierobežot.

Ar ko sākt?

Pirms pavadas iegādes svarīgi saprast kāds ir jūsu kopīgais dzīvesstils – esat lieli staigātāji, patīk garas/īsas pastaigas vai jestrs, kopīgs skrējiens. Dzīvojat laukos vai pilsētā. Bieži pārvietojaties sabiedriskajā transportā, vai varbūt jūs var sastapt suņu izstādēs? Kāds ir suņa raksturs. Kā viņš sadzīvo ar citiem suņiem? Kā jūtas kopā ar citiem cilvēkiem? Un beigu galā, cik liels ir jūsu suns! Atbildes ļaus daudz precīzāk izvēlēties, jo ierasts iedalīt trīs pavadu veidus.

Klasiskā suņu pavada

Šī tipa pavadas var būt īsākas un garākās, parasti izmantojamas pastaigām. Garākas pavadas ļaus manevrēt ar attālumu un suns varēs izošņāties pēc sirds patikas. Īsākās pilsētai vai kā suņu dresūras siksnas. Šīs pavadas mēdz būt no dažāda materiāla – mākslīgās vai īstās ādas, tekstils, virve un polipropilēna lenta, kura nereti tiek austa no atstarojoša diega, kas ļaus būt redzamiem tumsā.

Automātiskā suņu pavada

Automātiskā sistēma, kura aktivizējama ar īpašu pogu un palīdz mehāniski kontrolēt pavadas garumu – palaist suni paskriet tālāk vai spēji ierobežot tā kustību. Automātiskās suņu pavadas pieejamas dažādos formātos un dažāda izmēra suņiem. Garākās pat 15 m. Te svarīgi saprast to, cik liels ir jūsu suns - īpaši svars, lai ar profesionāļu palīdzību varētu izvēlēties vispiemērotāko pavadas veidu, netraumējot suni un nebojājot pavadas mehāniku. Pavadu iecienījuši pilsētnieki, suņiem savukārt ne īpaši patīk tā kontrolēti nekontrolētā raustīšana, kuru viņi nereti sajūt pastaigas laikā. Pavadas plus ir tas, ka tā nesasmērējas tik ātri kā klasiskās , kuras pastaigas laikā nereti velkas pa zemi.

Izstāžu suņa pavadas

Tā kā suņu izstādes ir viss par izrādīšanos, tad šī pavada kalpo, lai centrālais elements uz skatuves būtu suns, ne pavada. Tā ir praktiski neredzama un nav izmantoja ikdienā.

Iespējams iegādāties arī speciālas suņu pavadas skriešanai un riteņbraucējiem, kad siksnu var aplikt ap vēderu, specializētajos veikalos atrodamas arī īpašas pavadas diviem suņiem un pavadas citām nepieciešamībām. Atceries, ka pats svarīgākais suņu pavadas izvēle ir nevis krāsa vai dizains, bet tas, lai tā tiešām atbilstu jūsu suņa izmēram, jo viņš būs tas, kurš izjutīs, ja tā berzīs, grauzīs vai metīs loku, kas rada diskomfortu.

Raksts tapis sadarbībā ar internetveikalu dzīvniekiem ZOOPET.lv. Uzņēmums veic zoo – preču tirdzniecību, piegādi visā Latvijā, profesionāļu konsultācijas, dzīvnieku barība, augstākās kvalitātes preces un viss pārējais, lai jūsu mīlulis būtu vesels, priecīgs un ar dzīvi apmierināts.

Photo by Mirko Sajkov on Unsplash

Photo by Mirko Sajkov on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas