Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā palēnināt novecošanos? Konsultē dermatoloģe Tatjana Linova

Tatjana Linova. Foto: Instagram / @dr_linova

Tatjana Linova. Foto: Instagram / @dr_linova

Vai zināji, ka estētiskajā medicīnā pastāv četri novecošanās scenāriji? Balstoties uz šo informāciju, mēs varam vadīt novecošanās procesus un pielietot individualizētus terapijas protokolus priekš ikviena, saviem “Instagram” sekotājiem stāsta dermatoloģe Tatjana Linova. Jo zināšanās slēpjas skaistums!

Pirmais morfotips: “nogurusi seja”

Šis ir viens no visvieglāk koriģējamajiem sejas novecošanās variantiem estētikā, jo ir saistīts ar fizioloģisku ādas un zemādas struktūru novecošanos.

“Nogurušas sejas” novecošanās izpaužas kā ādas un zemādas struktūru turgora un elasticitātes zudums, kas noved pie agrīnu “grumbiņu” parādīšanās, konkrētāk, nazolabiālās rievas, lūpu kaktiņu nolaišanās, asaru rievas iezīmēšanās un tamlīdzīgi.

Šis novecošanās morfotips labi padodas šķidrās kontūrplastikas terapijai ar hialuronskābes saturošām pildvielām, kas tiek ievadītas noteiktās sejas daļās tūlītēja sejas liftinga efekta iegūšanai. Ādas kvalitātes uzlabošanai savukārt noderēs biorevitalizācijas, redermalizācijas, mezoterapijas, PRP procedūras, kā arī aparātprocedūras, piemēram, intensīvi pulsējošās (IPL) gaismas terapija, SMAS liftings, fokusētās ultraskaņas procedūras, kā arī monopolārā un bipolārā radiofrekvence. Lielisks veiks, kā atsvaidzināt sejas ādu, ir, neizmantojot agresīvu ķīmisko pīlingu, atgādina dermatoloģe.

Otrais morfotips: “sīkgrumbaina seja”

Tā ir plāna, sausa, atrofiska un jutīga āda ar tendenci uz apsārtumu un iekaisumu.

Īpaša uzmanība šī morfotipa terapijas gadījumā ir jāpievērš ādas barjeras normalizācijai, ādas mitrināšanai un ādas dermas blīvuma atjaunošanai. To var panākt ar dažādām procedūrām, piemēram, biorevitalizāciju, redermalizāciju, mezoterapiju, kolagēna preparātiem, hialuronskābes pildvielām un botulīnterapiju. Noderēs arī dažādas aparātprocedūras, piemēram, jau iepriekš minētās tehnoloģijas, kas cīnās ar fotonovecošanos (IPL), radiofrekvences kurss, frakcionētās ablatīvās procedūras un retinola pīlingi.

Trešais morfotips: “deformēta seja”

Šim morfotipam raksturīga mīksto audu tūskainība un limfostāze sejas vidējā un apakšējā trešdaļā. Šī iemesla dēļ ādas un zemādas struktūras ilgstošas tūskas ietekmē ir kļuvušas irdenas, neelastīgas un deformētas.

Deformācijas novecošanās tips paredz tikai un vienīgi kompleksu terapijas pieeju. Tas nozīmē, ka procedūru kabinetā tiks nodrošināta limfodrenāža, kā arī ādas un zemādas elementu pārstrukturizēšana jeb pārbūve.

Ceturtais morfotips: “muskuļaina seja”

Tas ir raksturīgs Āzijas kontinenta iedzīvotājiem. Lai gan šis morfotips paredz labi attīstītu sejas mīmisko muskulatūru, tam ir mazāk izteiktu zemādas saistaudu un tauku slāņu. Novecojot šī morfotipa pārstāvjus traucē izmaiņas nazolabiālās rievās; ir novērojams arī lūpu kaktiņu un acu plakstiņu noslīdējums.

Muskuļainā morfotipa pārstāvjiem biežāk izmantojamais terapeitiskais palīgs ir botulīntoksīns jeb neiromodulējošā terapija. Ar tās palīdzību ir iespējams regulēt muskuļu tonusu un mazināt muskuļu apjomu nevēlamās vietās, līdz ar to iegūstot sejas liftinga efektu. Papildus, līdzīgi kā pie nogurušas sejas morfotipa, var izmantot dažādas aparātprocedūras ādas kvalitātes uzlabošanai un "blāvuma" mazināšanai, kas rodas, ādai fizioloģiski novecojot.

https://www.instagram.com/p/CnVA0dgsO4k/

Lasi arī:

Tatjana Linova. Foto: Instagram / @dr_linova

Tatjana Linova. Foto: Instagram / @dr_linova

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas