Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pārcelties ar smagiem priekšmetiem?

Photo by Tiana Borcherding on Unsplash

Photo by Tiana Borcherding on Unsplash

Pārcelšanās vispār nav nekāda atpūta, taču īpašas rūpes rada divas priekšmetu kategorijas: smagie priekšmeti un trauslās lietas. Ja trauslos – traukus, mākslas darbus, greznumlietiņas – vēl var sapakot un aiznest jebkurš neatkarīgi no fiziskās sagatavotības, tad ar smago priekšmetu pārvietošanu un pārvadāšanu gan jābūt uzmanīgam. Nepareiza smagumu celšana un nešana var sabojāt ne tikai pašu priekšmetu vai mājokli, bet arī – pats galvenais – cilvēka veselību.

Ko iesaka smagu priekšmetu pārvadāšanas eksperti no pārvākšanās servisa SIA “D.C.S.”, kuri diendienā pārvadā seifus, klavieres, mēbeles, dažādas iekārtas?

Izmanto ierīces un palīglīdzekļus pārcelšanās atvieglošanai

Lai pārstumtu skapi no vienas vietas uz citu, nebūt nav jābojā grīdas, tās skrāpējot. Veikalos ir pieejami speciāli dažāda izmēŗa paliktņi mēbeļu pārvietošanai, kas atvieglo mēbeļu stumšanu, uzlabo slīdamību un nebojā grīdas segumu. Protams, var arī improvizēt ar mājās atrodamiem priekšmetiem, ko palikt zem mēbeles stūra, piemēram, glancētu žurnālu – bet tādu, kuru nav žēl izmest pēc tam. Vai citu slidenu, gludu lietu.

Savukārt, lai smago mēbeļu celšana netraumētu muguru, ieteicams izmantot īpašas jostas mēbeļu celšanai. Tās izlīdzinās slodzi, ko smagums rada uz muskuļiem un atvieglos nešanu. Šīs siksnas gan nevajadzētu lietot, nesot smago priekšmetu pa kāpnēm, jo viss smagums gulsies uz apakšējo kāpēju.

Sega, dvielis vai izturīgs palags, vai piemērota izmēra paliktnis (ir pieejami arī profesionāli rīki ar līdzīgu funkciju) uz kura uzlikt mēbeles, arī sekmēs smagumu vieglāku pārvietošanu. Tā vietā, lai nestu mēbeli visu ceļu, to atliek vien uzcelt uz izturīga auduma gabala un tā būs viegli velkama. Šis arī būs piemērotāks veids, kā pārvietot smagumus pa kāpnēm.

Cel smagumus uzmanīgi

Ja priekšmets tomēr jāpārceļ manuāli, tad noteikti jāņem vērā daži noteikumi, kā to darīt droši.

Lielus priekšmetus – skapi vai grāmatplauktu – nest tikai divatā, un to pirms tam sagāžot slīpi uz sāna, lai priekšējais nesējs nestu augšējo galu, bet otrs nesējs – mēbeles apakšu. Nesot mēbele jātur slīpi.

Ceļot mēbeles, iesēdies ceļos un gurnos. Ja ielieksies tikai viduklī, muguras trauma var būt neizbēgama. Sāc celt mēbeli pietupiena pozīcijā!

Atbrīvo nesamo no visa liekā

It kā šķiet pašsaprotami – izņemt visas grāmatas no plaukta vai drēbes no skapja, tomēr dažkārt šķiet, ka tas neko īpaši neietekmē svara ziņā. Ietekmē gan, turklāt katrs kilograms un grams! Bez tam, ja tas ir iespējams, atbrīvo nesamo no jebkādām noņemamām detaļām: kājām, atvilktnēm, izņemamiem plauktiem u.tml.

Apsver pārcelšanās servisa pakalpojumu izmantošanu

Augstāk rakstītais pierāda to, ka, lai pārceltos ar smagumiem, tam nepieciešams īpašs aprīkojums, atbilstošas iemaņas un liela pieredze. Neprofesionāla – tātad nepareiza – smagumu stiepšana var beigties ar pamatīgiem izdevumiem, lai mēģinātu atgūt zaudēto veselību. Ja tas, protams, vispār ir par naudu iespējams. Varbūt tomēr uzticēt pārcelšanos ar visām mēbelēm, klavierēm, seifiem un citiem smagiem objektiem profesionālam pārvākšanās servisam?

Photo by Tiana Borcherding on Unsplash

Photo by Tiana Borcherding on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas