Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pareizi barot mājdzīvniekus? Veterinārārstu ieteikumi

Kucēns. Attēls: pexels.com

Kucēns. Attēls: pexels.com

Nav nekāds noslēpums, ka dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem gaumes attiecībā uz ēdienu mēdz būt ļoti dažādas. Ir suņi, kas ar kāru muti grauž burkānus, un kaķi, kam mīļākais ēdiens ir olīvas. Protams, visi dzīvnieku īpašnieki mēģina savus mīluļus iepriecināt ar kādu gardumiņu un neliegt kāroto, tomēr kādi ir veterinārārstu ieteikumi - dzīvniekus būtu barot pareizi?

Vai dzīvniekus drīkst barot ar to pašu, ko ēd saimnieki?

Šis jautājums rodas daudziem dzīvnieku saimniekiem. Pieredzējuši veterinārārsti atklāj, ka teorētiski suņus un kaķus varētu barot arī ar cilvēkiem paredzēto pārtiku, bet tam ir kāds būtisks priekšnosacījums. Proti, saimniekam jābūt ļoti zinošam par to, kādus vitamīnus un minerālvielas satur konkrētais pārtikas produkts. Tāpat jābūt lieliskām iemaņām olbaltumvielu, ogļhidrātu un tauku proporciju skaitīšanā. Ja dzīvnieks pietiekamā daudzumā nesaņems kādu no vitamīnu un minerālvielu grupām vai arī olbaltumu, ogļhidrātu un tauku balanss būs neatbilstošs, dzīvnieks var sākt slimot, pieņemties vai strauji nokristies svarā, sākt mest spalvu utt. Ņemot vērā, ka cilvēku, kuri lieliski orientētos pārtikas produktu sastāvā, ir maz, veterinārārsti tomēr suņus un kaķus iesaka barot ar profesionālu dzīvnieku barību. Vēl jo vairāk – nepieciešams izvēlēties mājdzīvnieka svaram, šķirnes īpatnībām un veselības stāvoklim atbilstošu profesionālu barību.

Vai mājdzīvniekiem mēdz būt pārtikas alerģijas?

Mājdzīvniekiem, gluži tāpat kā to saimniekiem var būt nepanesības pret dažādiem pārtikas produktiem. Lielākoties alerģijas mājdzīvniekiem ir ģenētiski pārmantotas. Profesionālas dzīvnieku barības un zoopreču tirgotājs zoopet.lv piedāvā iegādāties arī nealerģiskas dzīvnieku barības, kuru sastāvā nav lipekļa vai arī tas ir zemā saturā. Tāpat alerģiju risku samazina pilnīga kviešu izslēgšana.‘’Zoopet’’ piedāvā iegādāties arī 100% dabīgas dzīvnieku barības. ‘’Zoopet’’ interneta veikalā iespējams iegādāties pasaulē atzītu zīmolu barības kaķiem, suņiem un seskiem. Plašajā ‘’Zoopet’’ interneta veikala piedāvājumā būs iespējams atrast gan sauso dzīvnieku barību, gan konservus, gan arī našķus un vitamīnus.‘’ Zoopet’’ interneta veikalā pieejams arī viss mājdzīvnieku aprūpei un kopšanai. ‘’Zoopet’’ piedāvā zoopreču un dzīvnieku barības piegādi visā Latvijas teritorijā. Pirms preces iegādes iespējams saņemt arī profesionālu konsultāciju. ‘’Zoopet’’ interneta veikala cenas patīkami pārsteigs mājdzīvnieku saimniekus!


Kucēns. Attēls: pexels.com

Kucēns. Attēls: pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas