Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pavadīt skolēnu brīvlaika noslēgumu? Pasākumi nedēļas nogalē, kurp doties visai ģimenei

Lielās dienas svinības. Foto: LETA

Lielās dienas svinības. Foto: LETA

Sākot ar roņiem un beidzot ar Šerloku Holmsu, šī gada skolēnu brīvdienu izskaņā portāls 1188.lv apkopojis pasākumus visā Latvijā, kur kopīgi laiku pavadīt var kā mazie, tā lielie!

Roņu dienas Rīgas zoodārzā

Laikā, kad Baltijas jūras piekrastē var sastapt baltus, pūkainus kunkulīšus - roņu mazuļus -, Rīgas zoodārzs rīko ikgadējās Roņu dienas, aicinot apmeklētājus ne vien uzzināt vairāk par šiem Baltijas jūras zīdītājiem, bet arī radoši izpausties.

Šoreiz Roņu dienas notiks 18. un 19.martā no plkst.12.00 līdz 15.00, un tajās īpašu uzmanību pievērsīsim roņu mazuļiem - to augšanai, pielāgojumiem izdzīvošanai savvaļā un arī pareizajai rīcībai, roni pamanot pludmalē.

Pasākumā paredzētas dažādas aktivitātes un darbnīcas lieliem un maziem, pilnu pasākuma aprakstu meklē šeit.

Pavasara ekskursiju nedēļa Jūrmalā

Jūrmalā skolēnu brīvlaikā notiek pavasara ekskursiju nedēļa, ko pašvaldības Tūrisma informācijas centrs organizē otro gadu. Visas nedēļas garumā visiem interesentiem katru dienu ir iespēja doties kādā piedzīvojumā, izzināt arhitektūru, dabu, apmeklēt iestādes, ielūkoties aiz durvīm, kas apmeklētājiem ikdienā parasti ir slēgtas.

Pavasara ekskursiju nedēļa notiek līdz 19.martam, piedāvājumā ir gan maksas, gan bezmaksas pasākumi pieaugušajiem un bērniem. Visās ekskursijās dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ iepriekšēja reģistrēšanās ir obligāta.

Aplūkot ekskursiju piedāvājumu, kā arī pieteikties tām var šeit.

Lielās dienas svinības Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Lielā diena tiks svinēta 18.martā no plkst.12.00 līdz 15.00. Gaidīts būs ikviens - gan liels, gan mazs, lai kopīgi izdzīvotu Lielās dienas tradīcijas un dabas atmodu. Lielo dienu svinot, šogad īpaši izceltas būs senās lībiešu pavasara ritu tradīcijas, kuras vadīs Rīgas folkloras draugu kopa "Skandinieki".

Svētku gaitā tiks godināta saule, Zemes un Ūdens māte, gatavotas dzīvības rīkstes, modināti putni, veikti šūpoļu pušķošanas un vēršanas riti. Pie Vidzemes sētas tiks krāsotas olas, notiks olu kaujas un radošās darbnīcas bērniem, būs spēles un rotaļas, skanēs Lieldienu dziesmas, Valmieras etno kokļu grupa ILGÕ ļaus izbaudīt pavasara skaņas kokļu skanējumā, bet Rīgas Danču klubs iegriezīs priecīgus dančus.

Ieejas biļetes iespējams iegādāties gan šeit, gan pie muzeja Centrālās ieejas.

Sulu un sēklu tirgus Kalnciema kvartālā

18.martā plkst.10.00-16.00 Kalnciema kvartāla tirgū norisināsies Sulu un sēklu tirgus. Kalnciema kvartāla kafejnīcā varēs sastapt sēklu kolekcionārus, iepazīties ar Latvijā lolotām sēklām, iegūt un mainīties ar tām, kā arī tirgotāji būs sarūpējuši veselīgas, svaigas sulas un sīrupus, galerijā bērni un ģimenes aicināti piedalīties stādu darbnīcā.

Visas dienas garumā Kalnciema kvartāla kafejnīcā būs sapulcējušies aktīvākie Latvijas sēklu kolekcionāri. Piedāvājumā būs visdažādākās tomātu, gurķu, ķirbju, papriku, salātu, pupiņu un citas sēklas. Tirgotāji būs sarūpējuši kļavu, bērzu, ābolu, smiltsēršķu, burkānu, tomātu sulas, kā arī dažādu augļu un ogu sīrupus.

Plkst.10.00-13.00 Kalnciema kvartāla galerijā bērni un ģimenes aicināti iesēt garšaugus, dēstīt jauno lapu salātus, ar ko papildināt urbāno mazdārziņu, to palīdzēs veikt Z/S Vārpas saimnieki. Dalība darbnīcā bez maksas.

Vairāk par tirdziņu lasi šeit.

Izgaismota pastaiga Liepājā

Pastaiga “Izgaismotā Liepāja” norisināsies trīs vakarus – 17., 18. un 19. martā – no plkst. 19.00 līdz 23.00. Liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismu pārvērsto pilsētu un kājām izstaigāt aizraujošu gaismas objektu maršrutu. Gaismas objektus veidos zināmi un atzīti gaismas un video mākslinieki no visas Latvijas.

Pastaigā “Izgaismotā Liepāja” būs apskatāmi 17 gaismas objekti, karte ar tiem aplūkojama šeit.

Šerloka Holsma pilsētas kostīmu svētki Rīgā

Misters Šerloks Holms personiski aicina uz tikšanos visus dedukcijas metodes cienītājus - 18.martā jaunas slavenā detektīva lietas ietvaros notiks desmitie, jubilejas pilsētas kostīmu svētki "Šerloka Holmsa dzimšanas diena".

Šogad pasākums notiks jaunā lasījumā - "Šerloka Hqolmsa atgriešanās. Jauna misija". Dižais detektīvs šogad sola cīnīties ar viltus ziņām un palīdzēt kļūt par detektīvu ikvienam interesentam.

Pasākumā paredzēts kostīmu gājiens, teatrālas un muzikālas performances, labāko kostīmu tēlu apbalvošana un citas izklaides. Vairāk informāciju meklē šeit.

Lielās dienas svinības. Foto: LETA

Lielās dienas svinības. Foto: LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas