Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā sagatavot bērnu pirmajam zobārsta apmeklējumam?

Bērnam pirmā vizīte pie zobārsta – kā no tās nebaidīties?

Rūpes par zobiem ir svarīgas jebkurā vecuma posmā. Maldīgi ir domāt, ka par piena zobiem var rūpēties mazāk, jo tie jau tāpat ātri vien izkritīs. Lai pārliecinātos par bērna zobu veselību, laiks doties vizīti pie zobārsta vai zobu higiēnista.

Zobu higiēniste Evija Mailo-Krēsliņa pirmo vizīti pie zobārsta iesaka veikt ap gada vecumu, lai iemācītos, kā tīri praktiski tīrīt bērniņa zobus.

Savukārt pie higiēnista ieteicams doties 3 gadu vecumā. Pats galvenais, pirmo reizi dodoties pie kāda no šiem speciālistiem, ir radīt bērnam drošu vidi, lai viņam nebūtu bail atgriezties zobārsta krēslā.

Zobu higiēniste Evija Mailo-Krēsliņa stāsta:

"Pats galvenais ir pastāstīt, ko darīs, ka, piemēram, papūtīs vējiņu, lai bērns zina, ko darīs. Nekādā gadījumā nevajag teikt, ka neko nedarīs un nesāpēs. Ja vecāki teiks, ka nesāpēs, tad bērns nesapratīs, kāpēc viņam vispār kaut ko tādu saka, jo viņam jau nav nekādas pieredzes. Ja viņš dzirdēs vārdu "nesāpēs", tad viņam tas var šķist aizdomīgi."

Pirms vizītes ieteicams bērniem, piemēram, parādīt video vai kādu grāmatiņu, kurā redzams, kā notiek vizīte pie zobārsta.

Vairāk par bērna pirmo vizīti pie zobārsta skaties video!

Lasi arī:

Informācija vecākiem: Kurus zobārsta pakalpojumus bērniem apmaksā valsts?

Zobu higiēna: kāpēc tā ir tik ļoti nepieciešama?

Zobu silanti bērniem: tagad valsts apmaksāts pakalpojums

Viss, kas tev jāzina par elektriskajām zobu birstēm

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas