Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā uz visiem laikiem atbrīvoties no kaitinošajām pārtikas kodēm

Pārtikas kodes, Foto:Kaboompics .com, Pexels.com

Pārtikas kodes, Foto:Kaboompics .com, Pexels.com

Kurš gan nezina to kaitinošo sajūtu, kad no tīra virtuves skapīša, kurā ir tikai neatvērti pārtikas iepakojumi izlido bariņš pelēku pārtikas kožu. Vai vēl trakāk – jūs atverat pilnīgi jaunu miltu paku un tajā jau savairojušies kāpuri. Vēl pēc pāris dienām atklājās, ka tādi ir arī garšvielu plauktiņā, makaronu pakā un brokastu pārslu kastītē…

Vai pārtikas kodes var atnest no veikala?

Pārtikas kodes iemitināt savā virtuvē ir vienkāršāk par vienkāršu – atliek vien pārnest no veikala ar tām inficētu produktu, piemēram, miltos vai tējā, kā arī tās var pavisam patvaļīgi ielidot pa virtuves logu un ieperināties, kur tām ērtāk un gardāk – protams, tavos pārtikas krājumos. Uzreiz var nemanīt, ka viešņa iekarojusi tavu teritoriju, tas var atklāties tikai tad, kad savairojusies jau vesela kožu armija, kuras dēļ nākas likvidēt vairums produktus, kas tām garšo. Nervos vājākiem cilvēkiem tārpi miltos var radīt pavisam šokējošas emocijas un, pasarg’ Dievs, ja tas atklājas ēst gatavošanas procesā – kūku neizcept un mērci nepagatavot..

Ir vairāki ieteikumi, kā no tām maksimāli izvairīties:

- Veikalos ir nopērkami līmes slazdi, kas paredzēti tieši pārtikas kodēm. Šāda veida uzlīmes ir diezgan efektīvas uz īsu brīdi, jo smarža, kura pievilina kodes vairāk tīkama pārtikas kožu tēviņiem, līdz ar to šo kukaiņu sieviešu dzimuma pārstāves ne vienmēr uzpērkas uz vilinošo slazda aromātu un turpina invadēt pārtiku.

- Visus beramos produktus turēt nevis oriģinālajos iepakojumos, bet slēgtos traukos. Maisiņi pavisam noteikti nesagādā problēmas kožu kāpuriem izēsties cauri. Jāatzīmē gan, ka arī skrūvējamās burkas nepasargā produktus no kožu invāzijas. Pēc pieredzes varam minēt, ka kaut kādā veidā tomēr šie kukaiņi izlavierē pa skrūvējamo vāku malām. Labākie trauku risinājumi ir plastikas un stikla trauki, kuriem cieši noslēdzas vāks, ideālākais variants - ar gumijas starpliku.

- Manot pirmās pazīmes – kodi, tās tīmekļus vai kāpuru, jāpārbauda visi pārtikas krājumi, jādezinficē virsmas, it sevišķi plauktu stūri, jo pārtikas kodēm īpaši tīk tur mitināties.

- Efektīvākais paņēmiens cīņā ar pārtikas kodēm ir tūlītēja pārtikas produkta ievietošana slēgtā traukā un novērošana, vai tajās nav ieperinājušās kodes, kā arī slazdu lietošana profilakses pēc. Tāpat ir vērts virtuves skapīšus regulāri profilaktiski iztīrīt ar etiķūdeni

Skaties arī video un uzzini, kā no pārtikas kodēm atbrīvojās Uģis Kuģis

Noderīgi:

Kā atbrīvoties no blusām un blaktīm

Palīgā - mājās tarakāni

Kā novērst grauzēju iekļūšanu mājās


Pārtikas kodes, Foto:Kaboompics .com, Pexels.com

Pārtikas kodes, Foto:Kaboompics .com, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas