Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā uzņēmumi risina izmaksu jautājumus energokrīzes apstākļos?

Pielāgošanās jaunajiem apstākļiem nozīmē meklēt vienkāršākus un lētākus risinājumus savam biznesam, kas ļautu turpināt uzņēmējdarbību ar zemākām ražošanas izmaksām. Viena no pirmajām lietām, ko ir vērts pārskatīt – esošo biroju un uzņēmuma telpu izmaksas.

Tarifu un ražošanas izmaksu pieaugums draud pārvērsties īstā katastrofā daudziem uzņēmumiem. Kamēr vieni cenšas savilkt galus, citi bezpalīdzīgi atmet ar roku un nolemj slēgt uzņēmumus. Tas ir sāpīgi, turklāt, domājot tikai par likvidēšanos, nereti tiek palaista garām iespēja izskatīt arī alternatīvas stratēģijas, kas var noderēt biznesa saglabāšanā. Diemžēl gandrīz puse izmaksu samazināšanas iniciatīvu neizdodas, jo uzņēmumiem trūkst skaidras stratēģijas, kā tad viņi risinās šo problēmu. Šis ir laiks, kad tie, kas spēs gūt panākumus uzņēmuma izmaksu samazināšanā, var nodrošināt savam biznesam augstāku konkurētspēju nekā tie, kuri cerēs izdzīvot tikai un vienīgi uz cenu celšanas rēķina, neko savā darbībā nemainot.

Esošo Biroju pārcelšana uz mājām

Covid laiks daudzus iemācīja strādāt attālināti un pēc īsās un priekpilnās atgriešanās birojos, uzņēmumi sāk atkal pārskatīt savas izmaksas. Daudzi konstatē, ka daudz izdevīgāk viņiem ir administratīvos darbus veikt attālināti un pat nodrošina darbiniekiem atsevišķu biroja aprīkojuma pārvešanu uz mājām.

Uzņēmuma pārcelšanās uz ekonomiskākām telpām

Biroju izvēlē pilnīgi noteikti ir iespējams atrast lētākus risinājumus, kas būtu pietiekami kvalitatīvi un spētu apmierināt biznesa vajadzības. Turklāt pārvākšanās nav nebūt tik sarežģīta, ja to uztic profesionālam pārvākšanās servisam, kas palīdzēs pārvietot tavu biznesu tā, lai tas notiktu maksimāli ātri un vienkārši, neatraujot darbiniekus no viņu ikdienas darba pienākumiem.

Uzņēmuma pārcelšanās ārpus pilsētām

Ražošanas uzņēmumiem pārorientēties dažkārt ir grūtāk, tomēr arī šeit ir iespējas, ko var apdomāt katrs atbilstoši savai nozares specifikai. Piemēram, dažkārt ir vērts pārcelt ražotni tālāk no lielajām pilsētām, jo, kā zināms, laukos nereti tomēr ir pieejams lētāks darbaspēks un cīņa par darbinieku noturēšanu ir mazāka nekā pilsētās. Arī telpu un zemes īre būs krietni lētāka. Ja vien Tavs bizness nav ļoti atkarīgs no nejaušas, garāmejošu klientu plūsmas – varbūt šis ir īstais laiks pārvākties uz ekonomiskākām telpām.

Ražošanas izmaksu un energoaudits

Vēl viena lieta, kas noteikti jāveic esošajos apstākļos – ir jāiegūst detalizēts priekšstats par izmaksām un procesiem, lai konstatētu, kur rodas lieki tēriņi. Ieteicams veikt ne tikai uzņēmuma procesu auditu, bet arī energoauditu, ņemot vērā, ka tieši energoresursu cenu kāpums pēdējā laikā ir bijis visstraujākais. Ieceliet savā uzņēmumā vienu atbildīgo cilvēku, kurš spētu identificēt, cik un kādas iekārtas patērējat, kas rezultējas ar papildus izmaksām. Nereti energoaudita rezultātā tiks konstatēts, ka ir noteiktas iekārtas, kuras jau sen vajadzēja nomainīt pret energoefektīvākām vai no kurām vajadzētu atteikties.

Tāpat tas ļaus arī konstatēt – kuru produktu vai pakalpojumu sniegšana saistās ar lielāko elektroenerģijas patēriņu.

Esošā biroja energo efektivitātes uzlabošana

Ja tomēr neplāno pārvākšanos, jebkurā gadījumā ir vērts pārskatīt biroja ikdienas tēriņus. Varbūt ir vērts izmest veco ledusskapi vai atteikties no liekajām spuldzēm.

Noteikti vērts padomāt par termostatu uzstādīšanu vai gaismas sensoriem telpās, kas retāk tiek lietotas.

Jāpārliecinās arī par telpu siltumizolāciju – vai logi nelaiž garām aukstumu, vai apkures izmaksas nav pārmērīgi augstas.

Ja plānosi biroja remontu, Tev noteikti der piefiksēt savā tālrunī kontaktus mantu pārvadātājiem – gadījumam, ja nepieciešams aizvest veco un lieko, atvest jaunas iekārtas vai materiālus.

Biroju un telpu apvienošana

Iespējams, ir pienācis laiks apvienot visā uzņēmumā esošos resursus vienuviet, lai optimizētu liekas izmaksas. Daudzas organizācijas neizmanto izmaksu samazināšanas priekšrocības, apvienojot pirkumus un pakalpojumus, ko tās izmanto.

Vai katrai nodaļai un darbiniekam tiešām ir nepieciešama sava automašīna? Vai katram savs kabinets vai printeris? Kas mainīsies, ja vienu resursu izmantos vairāki cilvēki? Viena un tā paša resursa atkārtota kopīga izmantošana ir daudz efektīvāka. Zināmas neērtības tas varbūt rada pašā sākumā, kad darbiniekiem jāpārskata savi ikdienas paradumi un jāsāk plānot savu darba dienu un aktivitātes, kā arī saskaņot savus plānus ar kolēģu vajadzībām. Taču tas noteikti atmaksājas.

Ja Tavam uzņēmuma ir vairāki biroji vai telpas – iespējams, ir laiks apvienot tās vienuviet un pārcelties uz vienu kopīgu uzņēmuma ēku vai biroju, tādējādi samazinot virkni izmaksu, turklāt arī komanda kļūs saliedētāka.

Protams, ka papildus šim visam ir jādomā arī par produktivitātes celšanu. Taču efektīva biznesa transformācija sākas ar izmaksu samazināšanas stratēģiju. Ir daudz veidu, kā samazināt izmaksas jūsu organizācijā. Daži to paveic ļoti ātri, citiem būs vajadzīgs laiks, tomēr svarīgi paturēt prātā, ka atlikt problēmas risināšanu šajos apstākļos noteikti nebūs prātīgākais.

Ja tavam uzņēmumam ir nepieciešama biroja mantu pārvešana vai pārvākšanās nodrošināšana, ar prieku palīdzēsim. Mantu pārvešanas un pārcelšanās pakalpojumu cenas vari aplūkot www.parcelsanas24.lv mājaslapā

Darbs ofisā, Photo by Israel Andrade on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas