Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādas neizņemamas protēžu konstrukcijas izvēlēties pie daļēja zobu trūkuma?

Ir svarīgi izvēlēties pareizu trūkstošo zobu atjaunošanas veidu, jo protēzes izgatavo uz ilgu laiku un pašām protēzēm praktiski nav ierobežots kalpošanas ilgums, jo keramiskā masa nemaina krāsu un minimāli dilst. Tātad, tas, ko cilvēks izvēlēsies, nodrošinās viņa smaidu gadiem ilgi, un ir svarīgi, lai izvēle būtu pareiza.

Daļēju zobu trūkumu ir iespējams atjaunot trijos veidos:

  1. Izņemamas protēzes (protēzes, kuras pacients var patstāvīgi izņemt no mutes)
  2. Neizņemamas protēzes (protēžu konstrukcijas, kuras pacients nevar izņemt patstāvīgi) :

a) tiltveida konstrukcijas;

b) zobu implanti (svešķermenis, kas tiek ieaudzēts žokļa kaulā).

Kuras no augstāk minētajiem neizņemamajiem protēzes veidiem izvēlēties, skaidro SIA AVAKONS valdes loceklis sertificēts zobārsts Jānis Lācis.

Daļējs zobu trūkums mēdz būt norobežots un nenorobežots

Ja zobu trūkuma abās pusēs ir zobi, kurus var izmantot kā balstus, tad ir iespējams izgatavot tiltveida protezēs. Izplatītākās tilt veida protēzes mūsdienās izgatavo uz metāla vai cirkonija pamatnes, pārklājot tos ar porcelāna masu.

Abus balsta zobus ir jāapslīpē tā, lai būtu vieta cementam (līme, ar kuru pielīmē protēzes pie zobiem), metāla/cirkonija slānim un porcelānā slānim.

Ir rūpīgi jāizvērtē balsta zobu stāvoklis, veicot rentgenoloģisku izpēti:

a) ar to var uzzināt, vai balsta zobiem nav izņemts nervs un iztīrīti sakņu kanāli;

b) cik daudz ir palicis no zoba audiem un cik liela jau ir plomba.

Tas ir svarīgi, lai balsta zobi varētu nest trūkstošā vai vairāku trūkstošo zobu košļāšanas slodzi ilgtermiņā!

Ja abi balsta zobi, kurus ir plānots apslīpēt tiltveida protēzes izgatavošanai, IR NEĀRSTĒTI un PILNĪGI VESELI, tad pareizāk būtu izvelēties implanta ieaudzēšanu žokļa kaulā.

Implanta ieaudzēšana ir ilgāks ceļš līdz gala rezultātam: ja tilt veida protēzes var izgatavot 7 darba dienu laikā, tad implanta ieaudzēšanā un kroņa vai tilta izgatavošana uz implantiem var ieilgt līdz pat 3-4 mēnešiem, jo implantiem ir jāieaug kaulā, un tikai tad tos drīkst noslogot. Priekšlaicīga implantu noslogošana var būt par iemeslu implanta kustīgumam un vēlākai izkrišanai.

Nedrīkst savienot vienā tiltveida konstrukcijā implantu un zobu, jo implants ir nekustīgi pieaudzis pie žokļa kaula, bet zobs turas žokļa kaulā ar saitītēm un ir minimāli kustīgs. Ilgākā laika posmā, košļāšanas ietekmē, implants tiks izkustināts un atgrūdīsies no kaulaudiem.

Pirms izlemt par implanta ieaudzēšanu žokļa kaulā, ir jāveic 3D rentgena izpēte, lai pārliecinātos par kaula pietiekamu biezumu un augstumu līdz žokļa nervam, kas intervē pārējos zobus. Ja žokļa kauls ir pārāk mazs, ir iespējams mākslīgi uzaudzēt kaulu, bet tas ir ilgstošs un dārgs process.

Ir jākonsultējas ar zobārstu

Pavelkot svītru zem visa augstāk rakstītā, izdarām secinājumus, ka katrs gadījums ir jāizskata individuāli, ņemot vērā pacienta vēlmes un materiālās iespējas, jo izmaksas atšķirīgas.

Vidēji vienas metālā keramikas vienības izmaksas ir ap 250 Eiro, cirkonija vienības izmaksas ir ap 400 Eiro, savukārt noprotezēts implants maksās no 1000 - 1500 Eiro atkarībā no implanta diametra, garuma un ražotāja.

Ja vēlies sazināties ar raksta autoru, zobārstu, kurš dalījās savā personīgajā darba pieredzē, ik dienu konsultējot cilvēkus par neizņemamu protēžu konstrukcijām un piemeklējot saviem pacientiem vispiemērotāko risinājumu, sazinies ar Jāni Lāci no SIA AVAKONS.

Smaids (Image by Orna Wachman from Pixabay)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas