Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādos gadījumos varēs palīdzēt psihologs?

Photo by Nghia Le on Unsplash

Photo by Nghia Le on Unsplash

Lai gan psihologa profesija daudziem asociējās ar filmās redzēto kušeti, kurā atgūlies pacients stāsta par savām ikdienas problēmām, tā nebūt nav psihologa darba ikdiena. Veselības centrs “Vivendi” stāsta, ka psihologa uzdevums ir ne vien uzklausīt cilvēku ikdienas likstas, bet arī palīdzēt izprast savas emocijas, nonākt pie izvirzītajiem mērķiem un uzlabot ikdienas komunikāciju un saskarsmi ar cilvēkiem.

Iemesli, kāpēc nepieciešams apmeklēt psihologu, ir dažādi, tomēr daudzi aizvien nav pietiekami informēti par psihologu sniegtajiem pakalpojumiem, tāpēc esam sagatavojuši pāris piemērus, kādos gadījumos vari doties pie psihologa.

Meklēt psihologa palīdzību vari, ja:

Vēlies apgūt stresa vadību

Mūsdienās frāzes “esmu uzvilcies, liec mani mierā!” vai “nevaru padomāt, man atkal stress!” jau šķiet ierastas, jo gan mājās, gan darbā, reizēm pat abās vietās, apstākļi rada vidi, kurā emocijas plūst pārpārēm un kontrole pār notiekošo, īpaši sevi, zūd sekundi no sekundes.

Klīniskais psihologs Reinalds Rimša stāsta, ka, izprotot stresa cēloņus, iespējams atrast veidus, kā no tā atbrīvoties vai kā ar to sadzīvot. Bieži tiek atrasts veids, kā stresu var pārvērst pozitīvā enerģijā, ko ieguldīt darbā, attiecību veidošanā vai sevis realizācijā.

Esi novērojis grūtības attiecību veidošanā

Psiholoģe Viktorija Zariņa bieži sastopas gan ar pieaugušajiem, gan bērniem, kuriem ir grūtības izveidot veiksmīgas attiecības ar apkārtējiem. Īpaši šobrīd, kad sociālajos tīklos un medijos tiek atspoguļotas ideālās attiecības un ģimene, perfektā draudzība un izcilais darba kolektīvs – saskarsme ar apkārtējiem kļūst sarežģītāka.

No cilvēkiem tiek sagaidīts pārāk daudz, sāk šķist, ka jākļūst par kādu citu, lai patiktu apkārtējiem – tas rada bailes un kavē veiksmīgu attiecību veidošanu. Lai saprastu, ka ar mani viss ir kārtībā, nepieciešama psihologa palīdzība – tas atradīs baiļu sakni un izstrādās pieeju, kā cīnīties ar tām un realizēt veiksmīgu saskarsmi.

Vēlies piedzīvot izaugsmi

Reizēm cilvēkiem ir grūti panākt iecerēto un pakāpties pa karjeras kāpnēm, jo pietrūkst skaidrs plāns, stabils atbalsts un ticība sev. Nereti atbalstu meklējam mājās, taču vienā brīdī saprotam, ka ģimene nevar sniegt tādu atbalstu, kāds nepieciešams.

Ar psiholoģisku atbalstu un profesionālu konsultāciju palīdzību labāk izpratīsi sevi un nonāksi pie plāna, kā sasniegt sen izsapņotu sapni vai panākt paaugstinājumu darbā.

Ilgstoši jūties nomākts

Nomāktas domas, slikts garastāvoklis, emociju trūkums, mazkustīgums, vēlme distancēties no sabiedrības, ģimenes un draugiem – tās ir tikai pāris pazīmes, kas liecina, ka tev nepieciešama speciālista palīdzība. Klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa skaidro – ja šādas emocijas nepamet personu ilgāk kā 2 nedēļas, tas nozīmē, ka problēma vai pat vairākas jau ir ielaistas, un noteikti jāmeklē psihologa vai pat psihiatra palīdzība.

Slikts garastāvoklis un bēdas ir normāla parādība, taču ne katru dienu, turklāt ne tik ilgstoši. Ilgstoša nomāktība var novest personu dziļā depresijā, kuru pavada domas par pašnāvību, kā arī rezultēties dažādās veselības problēmās, kas saistītas ar lieko svaru un mazkustīgumu.

Nepieciešama psihodiagnostika bērnam vai pusaudzim

Psihodiagnostiku veic, lai noskaidrotu bērnu un pusaudžu intelektuālo spēju attīstības līmeni vai novērtēt emocionālo stāvokli. Veselības psiholoģe Liene Grantiņa norāda, ka izpētes rezultāti vecākiem un pašiem jauniešiem sniedz iespēju labāk sevi iepazīt, kā arī uzzināt, pie kā ikdienā jāpiestrādā un kuru karjeras virzienu izvēlēties, ņemot vērā stiprās puses.

Diagnostika palīdz arī gadījumos, ja bērnam vai pusaudzim ir mācīšanās grūtības vai emociju un uzvedības traucējumi – iespējams izsecināt, kas tos veicina un tad pakāpeniski, kopā ar ģimeni un psihologu, strādāt, lai situāciju uzlabotu.

Ja saskatīji sevi kādā no šiem punktiem, nevilcinies, bet zvani “Vivendi”, lai pieteiktos uz konsultāciju pie kāda no psihologiem – vai tā būtu tava emocionālā veselība, bērns, ko vēlies vest uz diagnostiku, vai ilgi kārotais paaugstinājums – speciālisti varēs palīdzēt! Zvani uz 20451777 vai raksti info@vivendicentrs.lv, vai piesakies klātienē veselības centrā Bukultu ielā 11, Rīgā.

Photo by Nghia Le on Unsplash

Photo by Nghia Le on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas