Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kafija kā palīgs svara samazināšanā: uzzini par šī dzēriena pozitīvajām īpašībām

Kafija svara samazināšanai, Foto: Brigitte Tohm, Pexels.com

Kafija svara samazināšanai, Foto: Brigitte Tohm, Pexels.com

Agrs rīts, mīļākā krūze un dzīvības eliksīrs turpmākajai dienai – kafija. Tik daudz cilvēku plašajā pasaulē apzinās šī maģiskā dzēriena spēku. Stipra, svaigi grauzdēta kafija pamodina visas maņas. Attīra prātu, darot to skaidrāku, un uzmodina ķermeni, ļaujot sirdij iepukstēties straujāk. Tiesa, sirds ritma paātrināšanās sava mīļākā dzēriena baudīšanas brīdī nav vienīgais pozitīvais kafijas iespaids uz cilvēka organismu. Vai zināji, ka stipras kafijas dzeršana ikdienā var veicināt arī svara samazināšanos?

Kafija dedzina kalorijas

Kafijai ir stimulējoša ietekme uz centrālo nervu sistēmu, tāpēc tā palīdz paātrināt vielmaiņu. Paātrināta vielmaiņa nozīmē to, ka tavs ķermenis dedzina vairāk kaloriju, turklāt tas notiek pat miera stāvoklī. Ja sadedzināsi vairāk kaloriju nekā uzņemsi, varēsi arī redzēt rezultātus svara samazināšanas ziņā.

Kafija uzlabo cilvēka fiziskās spējas

Kafijas galvenā sastāvdaļa kofeīns uzlabo cilvēka fiziskās spējas. Dzerot kafiju pirms treniņa, tu spēsi trenēties intensīvāk un ilgāk. Tas palīdzēs sadedzināt vairāk kaloriju un veicinās efektīvāku muskuļu darbību.

Kafija rada sāta sajūtu

Izdzer krūzi kafijas pirms ēšanas. Vai jūti, kā mazinās apetīte? Tas tāpēc, ka kafija spēj veicināt sāta sajūtu. Uzņemtais kafijas daudzums pirms ēdienreizes ļaus samazināt arī uzņemtā ēdiena daudzumu, kas var palīdzēt kontrolēt kaloriju uzņemšanu un veicināt svara zaudēšanu.

Kafija mazina brīvo radikāļu ietekmi

Kafija ir bagāta ar antioksidantiem, kas aizsargā cilvēka ķermeni no brīvo radikāļu kaitīgās ietekmes. Tādējādi, dzerot kafiju, tu uzlabo arī savu vispārējo veselību, kas ir svarīgs aspekts svara samazināšanai ilgtermiņā.

Kafija emocionālajai veselībai

Kofeīns, iedarbojoties uz centrālo nervu sistēmu, palielina arī neirotransmitera serotonīna ražošanu, kas ir saistīts ar garastāvokli un pozitīvu noskaņojumu. Ir pierādīts, ka mērenas kafijas patēriņš atstāj pozitīvu ietekmi uz cilvēka noskaņojumu. Tāpat ir zināms, ka arī fiziski treniņi veicina emocionālo labsajūtu. Tātad, ja vēlies justies labi un gūt laimes sajūtu, tev atliek vien dzert aromātisku, svaigi grauzdētu kafiju un pieturēties pie aktīva dzīves veida.

Priekšnoteikumi, lai kafija strādātu tavā labā

Ņem vērā, ka, lai arī kafijai ir daudz pozitīvu ietekmju attiecībā uz svara samazināšanu, tā ir jālieto pareizi. Pārmērīgs kafijas patēriņš var izraisīt negatīvas blakusparādības, piemēram, nemieru, bezmiegu un sirdsklauves. Tāpat atgādinām, ka augstāk minētais ir attiecināms uz melnas kafijas dzeršanu. Ja pievienosi tai cukuru, pienu vai sīrupus, kaloriju skaits dzērienā palielināsies, tāpēc veselīgāk būs izvēlēties vienkārši melnu kafiju. Labi, ka kafijas pasaule ir tik plaša un mums ir pieejamas visdažādākās Arabika kafijas pupiņas, tajā skaitā arī tādas, kas kafijai piešķir saldenu garšu, piemēram, citrusa vai vīnogu notis. Bieza, stipra, aromātiska, ar izteikti patīkamu rūgtumiņu – vislabāko izvēlētajās kafijas pupiņās varēsi sagaršot, ja mājas uzstādīsi kafijas automātu, lai gan arī malta kafija ir īsta bauda, ja ir atbilstoši sagatavota un pareizi uzglabāta. Smelies iedvesmu kafijas pasaulē, izvēlies sev tikai labāko un vienmēr tiecies pēc saviem uzstādītajiem mērķiem, bet vispirms iedzesim pa kafijas krūzei, labi?

Kafija svara samazināšanai, Foto: Brigitte Tohm, Pexels.com

Kafija svara samazināšanai, Foto: Brigitte Tohm, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas