Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kantrīmūziķis Māris Sloka svin 60.jubileju un atklāj jaunus faktus par savu dzīvi

Novembra beigās - 28. novembrī - savu 60 gadu jubileju svin pazīstamais kantrīmūziķis un grupas «Klaidonis» solists Māris Sloka.Māra pirmais skaļais talanta apliecinājums bija dziesma «Mazā dvēselīte» ar Elīnas Zālītes vārdiem, kas ieguva labākās dziesmas titulu 2005.gada Bauskas kantrīmūzikas festivālā, pārliecinoši – «Šlāgeraptaujā 2005», kā arī tajā pašā gadā saņēma AKKA/LAA Bezgalības balvu kā gada visvairāk atskaņotā dziesma Latvijā.

Mācoties 2.klasē, Māris sāka apgūt mežraga spēli Ventspils bērnu mūzikas skolā. Popes pamatskolai sekoja Mālpils Lauksaimniecības tehnikums un Lauksaimniecības akadēmijas Lauku celtnieku fakultāte. Jau Mālpilī mācoties, Māris Sloka privāti mācījās dziedāšanu pie vokālās pedagoģes Maigas Grietēnas. Viņa ieteica jaunietim balss dotumus izkopt Tautas estrādes ansamblī «Sigulda», kur tolaik dziedāja arī Nauris Puntulis. 1979.gadā Bauskas rajona Vecsaulē Māris Sloka dibināja savu pirmo grupu, ko nosauca par «Relako» (vārdu savienojuma «reti laba kompānija» saīsinājums).

Māra Slokas pēc skaita sestā grupa veidojās, gatavojoties 1.Bauskas kantrīmūzikas festivālam Bauskā 1999. gadā, un 2001. gadā tai tika dots nosaukums «Klaidonis», kas likās muzikāls un viņu dziesmām atbilstošs. Iepriekš Māris Sloka divus albumus – «Sestdienas vakarā» un «Klaidonis» – izdevis ar nosaukumu «Dace un Māris», dziedot gan tradicionālas, gan paša sacerētas dziesmas arī duetā ar toreizējo dzīvesbiedri Daci Sloku.

2004. gadā klajā nāca grupas «Klaidonis» debijas albums «Gaidot mājās», taču slavas virsotne tika sasniegta, pateicoties dziesmai «Mazā dvēselīte», kas vairākus gadus «Latvijas Radio 2» bija visspēlētāko dziesmu sarakstā. 2005. gadā klajā nāca otrais grupas «Klaidonis» albums «Tik ātri aizskrien laiks». Tam sekojuši albumi «To jau nepateiks neviens» (2007), «Pārdomu laiks» (2009), «Pieskāriens» (2015), «Ar smaidu saulrietā» (2016), kam lielāko daļu dziesmu radījis Māris Sloka, kurš ir arī grupas «Klaidonis» galvenais solists un dziesmu autors. CD «Ar smaidu saulrietā» 2017.gadā ieguva Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons». 2007. gadā Māris Sloka piedalījās TV šovā «Dziedi ar zvaigzni» pārī ar psiholoģi Ainu Poišu, pēc tam ieskaņojot kopīgu dziesmu «Es gaidīšu».

Kopā ar saviem mūziķiem Māris aktīvi muzicē dažādos pasākumos visā Latvijā, ik pa laikam brauc ciemos pie tautiešiem Lielbritānijā, Īrijā, uzstājas arī Lietuvā, ar labiem panākumiem piedalījies Latvijas TV «Šlāgeraptaujā» un «Amigo Dzintara dziesmu aptaujā». Dziesmas Māris Sloka sacer arī savai meitai Evijai Slokai, ar kuru dziedāti arī dueti. Savukārt šobrīd paralēli darbam studijā ar «Klaidoni», Mārim Slokam ir izveidojusies laba sadarbība ar ģitāristu – aranžētāju Jāni Misiņu, un, iespējams, jau nākamgad klajā nāks studijas albums.

Par godu jubilejai Māris šajā gada nogalē kopā ar grupu «Klaidonis» devies plašā jubilejas tūrē «Kantrī un šlāgermūzikas svētki. Mārim Slokam 60». Koncerttūre sāksies 2.decembrī ar koncertu Valmieras Kultūras centrā, pēc tam turpināsies Rēzeknē, Rojā, Ventspilī, Jelgavā, Smiltenē un Bauskā un citur Latvijā. Koncertos, kuros piedalīsies arī jubilāra draugi, skanēs «Klaidoņa» labākās dziesmas: «Zarus nelauz», «Aizvijas ceļš» , «Mazā dvēselīte» u.c. Pateicoties klausītāju atsaucībai, tā turpināsies arī nākamajā gadā.

Māra Slokas un «Klaidoņa» koncerti notiks:

  • 2.decembrī plkst.19 Valmieras Kultūras centrā (viesos «Kantoris 04»)
  • 3.decembrī plkst.18 Rēzekne, Latgales vēstniecība GORS (viesos «Apvedceļš)
  • 4.decembrī plkst.16 Liepājas Latviešu biedrības namā (viesos «Zelta kniede»)
  • 9.decembrī plkst.19 Rojas Kultūras namā (viesos «Dakota»)
  • 10.decembrī plkst.18 Ventspils teātra namā «Jūras vārti» (viesos «Dakota»)
  • 11.decembrī plkst.16 Jelgavas Kultūras namā (viesos «Zelta kniede»)
  • 16.decembrī plkst.19 Smiltenes Kultūras centrā (viesos Ineta Rudzīte)
  • 17.decembrī plkst.18 Bauskas Kultūras centrā (viesos Mārtiņš Jātnieks)
  • 11.februārī plkst.18 Rīgā, VEF Kultūras pilī (viesos «Apvedceļš», «Dakota», «Zelta Kniede» u.c.)

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā. Zemāk skaties video no portāla 1188 Play, kur cita populāra kantrīmūzikas zvaigznes - Linita Mediņa runā par savas privātās dzīves peripetijām un pamāca, kā internetā atrast dzīvesbiedru.


Māris Sloka, foto: publicitātes

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas